Z życia szkoły - aktualności

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dodał: Anna

 

Nowy Rok Szkolny 2018/2019 rozpoczniemy 3 września Mszą Świętą o godzinie 8:00. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewinie o godzinie 9:00 odbędzie się uroczysty apel. 

 

 

Plan Dowozów na dzień 03.09.2018.

 

 

Czytaj więcej

Turniej warcabowy.

Dodał: Dorota

„ II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie  - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”.

Relacja z realizacji  projektu zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Wejherowie  w dniach 08-09 czerwca 2018 roku.

Po roku doskonalenia umiejętności  w sporcie warcabowym - 08 czerwca 2018 roku odbył się „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie – rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”. Gościliśmy uczniów i opiekunów z kilku szkół z powiatu wejherowskiego, puckiego oraz tczewskiego, w których prowadzone są zajęcia warcabowe, tj. z ZPS w Tczewie, SOSW w Pelplinie, Zespołu Szkół w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie, Szkoły Podstawowej w Żarnowcu i SZS w Gniewinie.

Czytaj więcej

O Wołyniu na Kaszubach

Dodał: Anna

 

Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie mgr Jacek Bagnecki serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 75 rocznicy wydarzeń na Wołyniu.

 

Czytaj więcej

Tydzień ekologiczny.

Dodał: Dorota

W naszej szkole w dniach 6-8 VI 2018r. odbyła się XVIII edycja  „Tygodnia Ekologicznego”. Organizatorkami były Ilona Jeleśniańska-Zając i Lucyna Trocka. Dzieci poznały osoby, które bezpośrednio zajmują się lub są związane  z ekologią. W tym roku gościliśmy p. Dariusza Rohde z Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz  p. Tomasza Turulskiego z Nadleśnictwa Wejherowo.

Czytaj więcej

Piknik z książką.

Dodał: Dorota

Nasi uczniowie, podobnie jak inne szkoły w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Słoneczny piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter spotkania. 278 uczniów z poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej

Moda na zdrowie

Dodał: Grazyna

           Dnia 05 czerwca 2018r  w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się prezentacja projektu ,,Moda na zdrowie”, którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego  spożywania posiłków.   W programie brali udział uczniowie klasy 2b gimnazjum i 6b szkoły podstawowej pod opieką Aleksandry Kalkowskiej, Aleksandry GacekBeaty Nastały.

 

 

Czytaj więcej

Gala wiosenna.

Dodał: Dorota

Już po raz dziesiąty zorganizowano w Samorządowym Zespole Szkół Wielką Galę Wiosenną.  17.05.2018 r. otworzyła ją pani dyrektor Lucyna Pałubicka. W przygotowania do tej radosnej uroczystości zaangażowane są wszystkie klasy młodsze 0-III.  Z tej okazji pod okiem wychowawców z wielkim zapałem przygotowują własne prezentacje: przedstawienia, wiersze, piosenki. Dbają też o wiosenną,  barwną scenografię i kostiumy. Talenty najmłodszych wychowanków podziwiali ich koledzy i rodzice, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie swoich klas do występów. Organizatorami imprezy są: Jolanta Foks-Styn i Danuta Różańska.  

Czytaj więcej

WYCIECZKA PO ZIEMI ELBLĄSKIEJ

Dodał: Grazyna

             W dniach 08 – 11 maja  uczniowie szkoły w Gniewinie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce po ziemi elbląskiej.  W doskonałych humorach wyruszyliśmy o godz. 5.00 rano spod szkoły. Po dotarciu do Elbląga i przywitaniu z pilotem ( Panem Janem J ) rozpoczęliśmy zwiedzanie ratusza, starówki i interaktywnego muzeum archeologicznego ziemi elbląskiej. Mogliśmy tam obejrzeć kilkunastominutowy hologram przedstawiający historię tych ziem od starożytności do czasów współczesnych.         

 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie

Dodał: Grazyna

Dnia 11.04.2018r. uczniowie klas Ia, 2a, 2b byli na wycieczce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zapoznali się z historią miasta. Brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych.

 

 

Czytaj więcej

III Pomorski Turniej Gier Planszowych

Dodał: Anna

26 IV 2018r uczniowie naszej szkoły: Karol Nowak, Grzegorz Czarnecki, Miłosz Ciemny i Igor Nastały  oraz jako rezerwowa Nikola Nowak, wzięli udział w III Pomorskim Turnieju Gier Planszowych w Tczewie. Zawodnicy brali udział w 2 konkurencjach: Warcaby i Chińczyk.

 

Czytaj więcej

"Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie"

Dodał: Grazyna

23.04 br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już VI edycja programu ,,Żyj bezpiecznie’’. Organizatorem zajęć była Aleksandra Pokorska. Do przygotowań włączyli się również nauczyciele Pan Łukasz Krefta i Krzysztof Balczyński oraz uczniowie z gimnazjum: Julia Pendowska, Maciej Konstanski, Mateusz Kuptz i Jakub Staszewski.

 

 

Czytaj więcej

Szkoła w Gniewinie z brązowym medalem

Dodał: Anna

Dnia 10 kwietnia 2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w drużynowych biegach przełajowych.

Na stadionie MOSiR Rumia rywalizowało w sumie około 400 zawodników i zawodniczek.

 

Spośród startujących  z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie  Paweł Głodowski ukończył bieg  zdobywając brązowy medal i uzyskał kwalifikację do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się w Gdyni 16 kwietnia 2018r.

 

Na mistrzostwach powiatu wejherowskiego w drużynowych biegach przełajowych szkoła z Gniewina wystawiła 3 drużyny: dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz grupę chłopców reprezentujących gimnazjum.

 

Czytaj więcej

"Sadzimy las dla NIepodległej!"

Dodał: Grazyna

Dnia 13 kwietnia 2018r o godzinie 11:00 w ramach akcji promocyjnej ,, Sadzimy Las dla Niepodległej", jak co roku uczniowie klasy 2c gimnazjum i 7b Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie z p. Aleksandrą Kalkowską i p. Oksaną Fytsak Calik sadzili drzewka w leśnictwie Orle .

 

 

Czytaj więcej

Warsztaty klas trzecich w Centrum Nauki Experyment

Dodał: Anna

W piątek 16 marca 2018 r. klasy 3b i 3c odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

W hali pokazowej dzieci poznawały interaktywne  instalacje łączące wiedzę z zabawą.

Uczniowie obydwu klas wzięli także udział w warsztatach interaktywnych zatytułowanych „H2O – łyk wiedzy”.

 

Czytaj więcej

Konkurs

Dodał: Dorota

Rozstrzygnięcie konkursu "Zostań detektywem!"

Zbrodnia to niesłychana, książka została porwana!

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY – "ŹRÓDEŁKO W SZKOLE"

Dodał: Anna

Dnia 22 marca 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, wraz z promocją źródełka w szkole. Celem obchodów tego dnia było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Uczennice z klasy 5b przedstawiły anatomię człowieka, zalety źródełka oraz obieg wody w przyrodzie. Pani Barbara Bach przygotowała analizę wody ,którą pijemy, natomiast pani Grażyna Budnik zaprezentowała doświadczenia związane z wodą jako rozpuszczalnikiem.

 

Czytaj więcej

Strefy klimatyczne w klasie 6a - kuchnia śródziemnomorska

Dodał: Anna

Uczniowie klasy 6a na lekcjach przyrody z p. Aleksandrą Kalkowska i p Iwoną Ciechanowską poznawali kuchnie Świata w tym wybraną przez nich kuchnię śródziemnomorską.

 

Czytaj więcej

Dzień Matematyki- 2018

Dodał: Grazyna

     16  marca  2018 r. w Samorządowym Zespole  Szkół  w Gniewinie  po raz drugi świętowaliśmy "Dzień Matematyki". Obchody  tego  święta zorganizowano po to, aby pokazać inną  stronę  tej dziedziny, aby udowodnić, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.Obchody święta matematyki miały  charakter  turnieju   międzyklasowego. 
 

 

Czytaj więcej

Wielkanocny Kiermasz Świąteczny

Dodał: Anna


Tegoroczny Wielkanocny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 20 marca 2018r w Centrum Kultury w Gniewinie. Przypominamy, że będzie tam można zakupić m.in. niepowtarzalne, ręcznie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży naszych artykułów zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Startujemy o godzinie 17. Zachęcamy do udziału.

 

Czytaj więcej

Apel z okazji Dnia Kobiet

Dodał: Anna

9 marca 2018r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość została przygotowana przez klasę 7B wraz z wychowawcą Oksaną Fytsyak-Calik.

 

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski dla klas I-III

Dodał: Anna

W czwartek 8 marca 2018r. w naszej szkole  odbył się Konkurs recytatorski dla klas I-III. Celem spotkania były m. in. popularyzacja twórczości polskich autorów oraz odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów.

 

Czytaj więcej

Kompetencje na szóstkę

Dodał: Anna

Uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawcą Beatą Nastały wzięli udział w cyklu lekcji wychowawczych ,, Kompetencje na szóstkę”. Mieli za zadanie wykonać projekt maszyny ułatwiającej życie. Celem lekcji było kształcenie myślenia naukowego oraz umiejętności pracy zespołowej.

 

Czytaj więcej

Pokazy chemiczno- fizyczne

Dodał: Grazyna

W piątek 23 lutego 2018 roku w Sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystki i Bibliotece odbyły się pokazy chemiczno- fizyczne, które poprowadził Jacek Słowakiewicz - przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu. 

 

Czytaj więcej

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej

Dodał: Anna

 

18 stycznia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty, który jest  doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole.

 

Czytaj więcej