Z życia szkoły - aktualności

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Dodał: Dorota

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowa data i wyjątkowy dzień. W piątek 9 listopada z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. 

Czytaj więcej

II miejsce w Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Dodał: Anna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Gniewina zajęli II miejsce w Turnieju

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

 

 

 

Uczniowie ze Szkoły podstawowej z Gniewina, w dniu 26 października 2018r. na stadionie MOSiR Reda, wywalczyli drugie miejsce w Finale Powiatowych rozgrywek XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to największy Turniej Piłkarski dla dzieci rozgrywany w Polsce i w Europie. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina rywalizowali w kategorii U-12. Należy nadmienić, że w tej kategorii startowało 8 drużyn z powiatu wejherowskiego, a drużyny były rozlosowywane do poszczególnych grup. Nasza szkoła rozstawiona została w grupie B i rywalizowała z następującymi drużynami: SP Bojano, SP 2 Reda, SP Kostkowo. Po zaciętej rywalizacji uczniowie szkoły z Gniewina wywalczyli II miejsce. Trenerami zwycięskiej drużyny są: p.Karol Behrendt i p. Krzysztof Balczyński.

 

Czytaj więcej

III miejsce w Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dodał: Anna

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Gniewina zajęli III miejsce w Turnieju

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 

 

Uczniowie ze Szkoły podstawowej z Gniewina, w dniu 19 października 2018r. na stadionie MOSiR Reda, wywalczyli trzecie miejsce w Finale Powiatowych rozgrywek XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to największy Turniej Piłkarski dla dzieci rozgrywany w Polsce i w Europie. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina rywalizowali w kategorii U-10. W tej kategorii brało udział 11 drużyn z powiatu wejherowskiego. W wyniku losowania drużyna z Gniewina spotkała się na boisku z następującymi drużynami: SP Bojano I, SP Bojano II, SP 2 Reda. Po fazie grupowej i półfinałowej drużyna U- 10 z Gniewina zakończyła rywalizację na III miejscu.

 

Czytaj więcej

Gra terenowa „Szlakiem Północnej Granicy”

Dodał: Anna

 

Wpisując się w ogólnopolskie obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorządowy Zespół Szkół w Gniewinie zorganizował grę terenową pt. „Szlakiem Północnej Granicy”. Zmagania odbywały się pod patronatem Gminy Gniewino, Nadleśnictwa Choczewo, Stowarzyszenia „Militarni Gniewino”, Izby – Fundacji Rozwoju Wsi w Bychowie oraz Muzeum Ziemi Puckiej. 10 października na linii startu w szkole w Gniewinie stawiło się 13 drużyn – 9 ze szkół podstawowych i 4 z gimnazjów. Zawodnicy reprezentowali placówki z powiatów wejherowskiego i puckiego.

 

 

Czytaj więcej

V miejsce na Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego

Dodał: Anna

Szkoła w Gniewinie zdobyła V miejsce na

Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego

w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

 

W dniu 11 października 2018r. odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych.

Na stadionie MOSiR Reda rywalizowało w sumie około 300 zawodników i zawodniczek.

 

Na mistrzostwach powiatu wejherowskiego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum w sztafetowych biegach przełajowych szkoła z Gniewina wystawiła 4 drużyny :

 

 • w kategorii dziewcząt szkołę podstawową reprezentowały uczennice w składzie:

  ( Abako Pola , Behrendt Julia, Hirsz Agata, Kankowska Nikola, Kucharczyk Laura, Niedbała Anna Nowak Nikola, Oleszek Zuzanna, Pranga Maria, Synowiecka Julia, Vitiuk Daria ).

 

 

 • w kategorii chłopców szkołę podstawową reprezentowali uczniowie w składzie:

  (Drzeżdżon Bartosz, Hebel Igor, Jucha Maksym, Kirszling Oskar, Kloka Stanisław, Lieske Kacper, Mach Fabian , Maszota Jakub, Sałahub Jakub, Szpara Maciej, Toczek Maciej).

   

   

 • w kategorii Młodzieży Szkolnej dziewcząt reprezentowały uczennice w składzie :

  (Dampc Maja, Hoeft Kinga, Karczewska Natalia, Kużdżał Zuzanna, Misielak Weronika, Okon Julia, Paszka Martyna, Romik Julia, Styn Weronika, Sudnik Alicja, Wierzbicka Weronika)

 

 

 • w kategorii Młodzieży Szkolnej chłopców reprezentowali uczniowie w składzie:

  (Dampc Jakub, Fjał Norbert, Gałek Tymoteusz, Jurkowski Kuba, Patelczyk Adrian, Pendowski Piotr, Piątek Patryk, Sałahub Hubert, Toczek Bartosz, Wierciński Jakub, Zieliński Paweł)

 

 

 

Czytaj więcej

Konkurs na Plakat promujący książkę i bibliotekę.

Dodał: Dorota

Zachęcamy do udziału i zaprezentowania własnej kreatywności!

Regulamin konkursu.

Czytaj więcej

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji.

Dodał: Dorota

16 października 2018 r., czyli “Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Czytaj więcej

Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie

Dodał: Grazyna

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii z działu "Woda i roztwory wodne" uczniowie klas ósmych dnia 2 października 2018 roku wzięli udział w wycieczce do Oczyszczalni ścieków w Gniewinie.

 

Czytaj więcej

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dodał: Grazyna

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół Gniewinie 27 września 2018r.uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” którą zorganizowała p. Aleksandra Kalkowska. Celem corocznej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce ,, Sprzątania Świata” odbywa się od 1994 roku. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”, przystępuje do niej młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

 

Czytaj więcej

Rozpoczynamy przygodę z MEGA MISJĄ.

Dodał: Dorota

W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy starania o zakwalifikowanie się do programu ogólnopolskiego „MEGA MISJA”. Wystartowaliśmy w konkursie- należało przygotować i nagrać filmik minutowy reklamujący naszą szkołę .Udało się  i jeszcze przed wakacjami dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła będzie jedną z wielu uczestniczących w programie. Zajęcia w ramach programu prowadzi Danuta Górkowska.

Czytaj więcej

Zaproponuj książkę do szkolnej biblioteki!

Dodał: Dorota

Z wielką radością informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej

Bezpieczny przedszkolak

Dodał: Dorota

2 października dla uczniów klas zerowych odbyły się zajęcia "Bezpieczny przedszkolak". Zasady bezpieczeństwa na drodze, placu zabaw, w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami przedstawiła uczniom p. policjant z komisariatu z Gniewina Anna Piankowska. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dodał: Anna

 

Nowy Rok Szkolny 2018/2019 rozpoczniemy 3 września Mszą Świętą o godzinie 8:00. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewinie o godzinie 9:00 odbędzie się uroczysty apel. 

 

 

Plan Dowozów na dzień 03.09.2018.

 

 

Czytaj więcej

Turniej warcabowy.

Dodał: Dorota

„ II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie  - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”.

Relacja z realizacji  projektu zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Wejherowie  w dniach 08-09 czerwca 2018 roku.

Po roku doskonalenia umiejętności  w sporcie warcabowym - 08 czerwca 2018 roku odbył się „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie – rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”. Gościliśmy uczniów i opiekunów z kilku szkół z powiatu wejherowskiego, puckiego oraz tczewskiego, w których prowadzone są zajęcia warcabowe, tj. z ZPS w Tczewie, SOSW w Pelplinie, Zespołu Szkół w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie, Szkoły Podstawowej w Żarnowcu i SZS w Gniewinie.

Czytaj więcej

O Wołyniu na Kaszubach

Dodał: Anna

 

Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie mgr Jacek Bagnecki serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 75 rocznicy wydarzeń na Wołyniu.

 

Czytaj więcej

Tydzień ekologiczny.

Dodał: Dorota

W naszej szkole w dniach 6-8 VI 2018r. odbyła się XVIII edycja  „Tygodnia Ekologicznego”. Organizatorkami były Ilona Jeleśniańska-Zając i Lucyna Trocka. Dzieci poznały osoby, które bezpośrednio zajmują się lub są związane  z ekologią. W tym roku gościliśmy p. Dariusza Rohde z Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz  p. Tomasza Turulskiego z Nadleśnictwa Wejherowo.

Czytaj więcej

Piknik z książką.

Dodał: Dorota

Nasi uczniowie, podobnie jak inne szkoły w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Słoneczny piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter spotkania. 278 uczniów z poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej

Moda na zdrowie

Dodał: Grazyna

           Dnia 05 czerwca 2018r  w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się prezentacja projektu ,,Moda na zdrowie”, którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego  spożywania posiłków.   W programie brali udział uczniowie klasy 2b gimnazjum i 6b szkoły podstawowej pod opieką Aleksandry Kalkowskiej, Aleksandry GacekBeaty Nastały.

 

 

Czytaj więcej

Gala wiosenna.

Dodał: Dorota

Już po raz dziesiąty zorganizowano w Samorządowym Zespole Szkół Wielką Galę Wiosenną.  17.05.2018 r. otworzyła ją pani dyrektor Lucyna Pałubicka. W przygotowania do tej radosnej uroczystości zaangażowane są wszystkie klasy młodsze 0-III.  Z tej okazji pod okiem wychowawców z wielkim zapałem przygotowują własne prezentacje: przedstawienia, wiersze, piosenki. Dbają też o wiosenną,  barwną scenografię i kostiumy. Talenty najmłodszych wychowanków podziwiali ich koledzy i rodzice, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie swoich klas do występów. Organizatorami imprezy są: Jolanta Foks-Styn i Danuta Różańska.  

Czytaj więcej

WYCIECZKA PO ZIEMI ELBLĄSKIEJ

Dodał: Grazyna

             W dniach 08 – 11 maja  uczniowie szkoły w Gniewinie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce po ziemi elbląskiej.  W doskonałych humorach wyruszyliśmy o godz. 5.00 rano spod szkoły. Po dotarciu do Elbląga i przywitaniu z pilotem ( Panem Janem J ) rozpoczęliśmy zwiedzanie ratusza, starówki i interaktywnego muzeum archeologicznego ziemi elbląskiej. Mogliśmy tam obejrzeć kilkunastominutowy hologram przedstawiający historię tych ziem od starożytności do czasów współczesnych.         

 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie

Dodał: Grazyna

Dnia 11.04.2018r. uczniowie klas Ia, 2a, 2b byli na wycieczce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zapoznali się z historią miasta. Brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych.

 

 

Czytaj więcej

III Pomorski Turniej Gier Planszowych

Dodał: Anna

26 IV 2018r uczniowie naszej szkoły: Karol Nowak, Grzegorz Czarnecki, Miłosz Ciemny i Igor Nastały  oraz jako rezerwowa Nikola Nowak, wzięli udział w III Pomorskim Turnieju Gier Planszowych w Tczewie. Zawodnicy brali udział w 2 konkurencjach: Warcaby i Chińczyk.

 

Czytaj więcej

"Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie"

Dodał: Grazyna

23.04 br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już VI edycja programu ,,Żyj bezpiecznie’’. Organizatorem zajęć była Aleksandra Pokorska. Do przygotowań włączyli się również nauczyciele Pan Łukasz Krefta i Krzysztof Balczyński oraz uczniowie z gimnazjum: Julia Pendowska, Maciej Konstanski, Mateusz Kuptz i Jakub Staszewski.

 

 

Czytaj więcej

Szkoła w Gniewinie z brązowym medalem

Dodał: Anna

Dnia 10 kwietnia 2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w drużynowych biegach przełajowych.

Na stadionie MOSiR Rumia rywalizowało w sumie około 400 zawodników i zawodniczek.

 

Spośród startujących  z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie  Paweł Głodowski ukończył bieg  zdobywając brązowy medal i uzyskał kwalifikację do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się w Gdyni 16 kwietnia 2018r.

 

Na mistrzostwach powiatu wejherowskiego w drużynowych biegach przełajowych szkoła z Gniewina wystawiła 3 drużyny: dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz grupę chłopców reprezentujących gimnazjum.

 

Czytaj więcej

"Sadzimy las dla NIepodległej!"

Dodał: Grazyna

Dnia 13 kwietnia 2018r o godzinie 11:00 w ramach akcji promocyjnej ,, Sadzimy Las dla Niepodległej", jak co roku uczniowie klasy 2c gimnazjum i 7b Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie z p. Aleksandrą Kalkowską i p. Oksaną Fytsak Calik sadzili drzewka w leśnictwie Orle .

 

 

Czytaj więcej

Warsztaty klas trzecich w Centrum Nauki Experyment

Dodał: Anna

W piątek 16 marca 2018 r. klasy 3b i 3c odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

W hali pokazowej dzieci poznawały interaktywne  instalacje łączące wiedzę z zabawą.

Uczniowie obydwu klas wzięli także udział w warsztatach interaktywnych zatytułowanych „H2O – łyk wiedzy”.

 

Czytaj więcej