Z życia szkoły - aktualności

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej

Dodał: Anna

 

18 stycznia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty, który jest  doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole.

 

Czytaj więcej

Gniewino z medalami w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce

Dodał: Anna

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli 25 stycznia 2018r. 

w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych

w Lekkoatletyce klas III-IV rocznik 2007 i młodszy.

Zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

 

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2017/2018

Dodał: Grazyna

W związku z rozpoczynającymi się feriami Centrum Kultury i Sportu przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Czytaj więcej

ŹRÓDEŁKO W SZKOLE - AKTYWNI UCZNIOWIE I RODZICE

Dodał: Anna

Dnia 18 stycznia 2018r w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla Rodziców. Klasa 5b wraz z p. Kalkowską i p. Nastały zaprosiły rodziców do uczestnictwa w lekcji przyrody pod hasłem ,, Źródełko w szkole”. Celem lekcji była promocja źródełka, ufundowanego przez Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

 

Czytaj więcej

Konkurs Zaprojektuj LOGO Szkoły Podstawowej imienia Gabriela Narutowicza

Dodał: Anna

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

Organizator konkursu

 1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo jest Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

Cel i przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie.

 2. Logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych Szkoły.

 3. Konkurs trwa od 10.01.2018 r. do 15.02.2018 r.

Warunki uczestnictwa w konkursie

 1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły a także rodzice, nauczyciele i absolwenci.

 2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

 3. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt logo.

 4. Na konkurs można złożyć kilka projektów

 5. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu i zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz SZS w Gniewinie.

Forma prezentacji pracy konkursowej

 1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.

 2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych lub ręcznie w wersji kolorowej lub czarno-białej.

 3. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:

 • być czytelne i łatwe do zapamiętania,

 • być łatwo identyfikowane z naszą szkołą

 • składać się z:

  • tylko z logotypu (stylizacji literowej zawierającej nazwę szkoły)

  • tylko z elementu graficznego będącego symbolem

  • lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

 • nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

Czytaj więcej

ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASACH 4

Dodał: Anna

W trakcie roku szkolnego na lekcjach przyrody uczniowie samodzielnie przygotowują zdrowe posiłki typu sałatki, kanapki z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania.

W ten sposób uczą się prawidłowego odżywiania. Klasa 4 a przy pomocy Aleksandry Kalkowskiej, przygotowała zdrowe jedzenie w postaci kanapek, sałatek.

 

Czytaj więcej

Spotkanie z tradycjami i kulturą Kaszub

Dodał: Anna

18 grudnia 2017 r. klasy III b  i III c pojechały do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. Po muzeum oprowadził nas pan Roman  Drzeżdżon, ciekawie opowiadając o osobach zasłużonych dla kultury Kaszub oraz o kaszubskich legendach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

 

Czytaj więcej

Z wizytą w Oddziale Fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie

Dodał: Anna

23 i 24 listopada 2017 r. klasy III c i III b z nauczycielami p.Lucyną Trocką, p.Joanną Lewicką, p.Jolantą Rudźko i p.Wojciechem Rudźko gościły w Oddziale Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” w Lubiatowie. W budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały piękne gliniane krasnale.


 

Czytaj więcej

Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Dodał: Anna

Zgodnie z przyjętą w zeszłym roku uchwałą Rady Gminy już po raz drugi 19 grudnia 2017r. uroczyście obchodzono Dzień Oświaty w Gminie Gniewino. To okazja nie tylko do podziękowań dla pedagogów, wychowawców oraz pracowników, ale także do zaprezentowania dorobku samorządowych szkół.

Uroczystość, którą prowadzili uczniowie, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkół i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez uczestników uroczystości.

W imieniu Wójta Zbigniewa Walczaka Sekretarz Gminy Gniewino pan Mikołaj Orzeł szczególnie podziękował i wyróżnił panią Wiolettę Majer-Szreder, wicedyrektora naszej szkoły, która z pasją i misją realizuje wiele inicjatyw i przedsięwzięć, nie tylko na rzecz oświaty, ale także środowiska lokalnego. Za swoje osiągnięcia pani Wioletta otrzymała wcześniej tytuł „Złotego Stolema Kultury”.

Zebrani obejrzeli prezentację osiągnięć samorządowych szkół w naszej gminie za rok szkolny 2016-2017.

 

Czytaj więcej

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

13 grudnia 2017r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 36-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – był to stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku,  a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.

 

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Kolęd Dla Klas Integracyjnych

Dodał: Anna

Dnia 09.12.2017 r. klasy 5b i 6a wraz z panią Beatą Nastały oraz Anną Kamińską i Iwoną Ciechanowską wzięły udział w ,,Wojewódzkim Konkursie Kolęd Dla Klas Integracyjnych” w Gdańsku. Zaprezentowały po jednym utworze.

 

Czytaj więcej

Wyniki konkursu plastycznego i konkursu wiedzy „Moc z Wiatru”

Dodał: Anna

Konkurs został przeprowadzony w szkołach z gmin Gniewino, Krokowa, Choczewo. Oprócz naszej szkoły, wzięło w nim udział szkoła z Choczewa, Ciekocina, Kostkowa, Wierzchucina, Lubocina, Sławoszyna i Żarnowca.

Konkurs plastyczny odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 1-3 zgłoszonych zostało 105 prac. Natomiast w kategorii klas 4-7 zgłoszonych zostało 99 prac.

W naszej szkole w konkursie plastycznym wzięło udział 59 uczniów Szkoły Podstawowej, a w konkursie wiedzy z Gimnazjum 17 uczniów. Rozdanie nagród odbyło się 4 grudnia 2017 roku w Domu Kultury w Sławoszynie.

 

Czytaj więcej

„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

Dodał: Anna

To jeden z cytatów, który znalazł się na niezwykłej choince zbudowanej z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Przygotowania trwały dwa tygodnie. W zielony papier z 60 cytatami o książce i  czytaniu obłożono prawie 300 książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu uczniów  – pomocników bibliotekarza: Weroniki Wierzbickiej, Nikoli Wyszeckiej, Moniki Szur, Magdy Szur, Julii Jaroszek oraz najmłodszych: Sabiny Nadolskiej i Kacpra Kotowicza.

 

Czytaj więcej

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dodał: Anna

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2017r., odbył się w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie uroczysty apel, przypominający tę rocznicę.

 

Czytaj więcej

,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”- drużyna z Gniewina z III miejscem w kategorii U8

Dodał: Anna

   Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli w dniu 27 października 2017r. w XVIII edycji turnieju piłki nożnej ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  w kategorii U8 (chłopcy rocznik 2010 i 2011). 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Piaśnicy i Wejherowa

Dodał: Anna

26 października 2017r. klasy 3b i 3c pod opieką  pani Joli Rudźko i pani Lucyny Trockiej oraz pana Wojciecha Rudźko pojechały do Piaśnicy i Wejherowa. W Piaśnicy przewodnikiem była pani Joanna Lewicka, która ciekawie opowiadała dzieciom historię bł. Alicji Kotowskiej i wielu innych, którzy zginęli w Lasach Piaśnickich.

 

Czytaj więcej

Wyjazd uczniów klas czwartych do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Dodał: Anna

Uczniowie wszystkich klas czwartych w dniu 17 października 2017 roku wyjechali do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Koncert Edukacyjny „Kosmiczna filharmonia”.

Anna Bona i Natalia Walewska, autorki koncertu wyszły z założenia, że sztuka i muzyka mają zdecydowany wpływ na rozwój dziecka, a dodatkowo dzieci są wdzięcznym, ale i trudnym (wybrednym) odbiorcą. Dlatego postanowiły stworzyć program, który je zaciekawi na tyle, żeby chciały wracać na takie spotkania z muzyką poważną. Znalazły więc partnera dla swojego pomysłu, a mianowicie Polską Agencję Kosmiczną, a dokładnie Przemysława Rudzia z Departamentu Edukacji, który był konsultantem naukowym całego cyklu.

 

Czytaj więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dodał: Anna

Uroczyste ślubowanie odbyło się 26.10.2017 r. W roku szkolnym 2017/2018 do naszej szkoły uczęszcza 42 uczniów klas pierwszych: klasa 1a wych. p. Sabina Domaros i kl. 1 b wych. p. Teresa Behrendt. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia.

 

Czytaj więcej

Konkurs „Moc z wiatru” organizowany przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Dodał: Anna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie: „Moc z wiatru” organizowanym przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Celem Konkursu jest:

 1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

 2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.

 3. Wzbudzanie zainteresowania tematyką morskiej energetyki wiatrowej i energii odnawialnej.

 4. Rozwijanie i poszerzanie wiedzy nt. energii odnawialnej, w tym morskiej energetyki wiatrowej, jak również nt. nowych technologii wytwarzania energii, ekologii oraz zdrowego stylu życia.


 

Konkurs będzie zorganizowany w dwóch kategoriach:

- plastycznej (dla szkoły podstawowej), w dwóch kategoriach wiekowych, obejmującej uczniów klas I-III, IV- VII

- w formule testu wiedzy (dla uczniów gimnazjum), obejmujący zarówno pytania zamknięte (typu ABC) z jedną prawidłową odpowiedzią, jak i pytania otwarte.

 

 

Czytaj więcej

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA” W GNIEWINIE

Dodał: Anna

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 16 września 2017r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorem tej akcji była Aleksandra Kalkowska i Barbara Bach. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”.

 

Czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie Pani Dyrektor

Dodał: Anna

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy II a gimnazjum Ania Tarnowska. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego nowy dyrektor szkoły Pan Jacek Bagnecki powitał przybyłych gości: wójta gminy Gniewino Pana Zbigniewa Walczaka, sekretarza gminy Pana Mikołaja Orła, ustępującą dyrektor szkoły Panią Mariolę Nawrocką oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Annę Napieraj.

 

Czytaj więcej

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Dodał: Anna

W roku szkolny 2017/2018 uczniowie wszystkich klas tj. 1-7 SP i II-III Gim. są objęci dotacją i otrzymają komplet książek do nauki w poszczególnych klasach, podręcznik i ćwiczenia oraz podręcznik do nauki języka obcego. Uczniowie niektórych klas otrzymają podręczniki wieloletnie (z poprzedniego rocznika), w tym Elementarz MEN nowe będą tylko ćwiczenia, które tak jak w roku poprzednim, będą własnością ucznia. Jedyny koszt, który obciąży rodziców będzie dotyczył zakupu podręczników do nauki przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).

Czytaj więcej

Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie

Dodał: Anna

W dniach 19 - 21 maja 2017r. zorganizowano Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie.

Organizacja tego turnieju miała na celu integrację młodzieży opartą na idei tolerancji oraz racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego przez młodzież powiatu wejherowskiego i tczewskiego. Warcaby, to sport umysłowy, rownie ważny jak inne dyscypliny. I chociaż powstały przed trzema tysiącami lat i w swej historii przeszły wiele przeobrażeń, to nadal jest popularną grą towarzyską. Celem zawodów była integracja uczniów z rożnych stron naszego województwa oraz zacieśnienie współpracy między szkołami. Rozgrywki odbyły się na szczeblu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły klasyfikowano w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Turniej obejmowal 11 rund (według przepisów kodeksu PZW) a poszczególne pojedynki kojarzone były na podstawie bieżących zdobyczy punktowych, w wyniku których wyłoniono zwyciężców. Za pierwsze trzy miejsca szkoła w Gniewinie ufundowała puchary, medale oraz liczne nagrody rzeczowe (ufundowane przez naszych drogich, nieocenionych licznych sponsorów) .

Czytaj więcej

„Jak nie czytam jak czytam”

Dodał: Anna

Rekord w czytaniu

Uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”, podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie.

1 czerwca o godzinie 10.00 163 uczniów przyłączyło się ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo. Dzieci wespół z nauczycielami zabrali z domu ulubione baśnie, powieści, mangi, książki popularnonaukowe, komiksy itd. i czytali w ciszy to, na co mieli ochotę.

 

Czytaj więcej