Z życia szkoły - aktualności

Wyjazd uczniów na spektakl

Dodał: Anna

Uczniowie klas 5,6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum w dniu 23 października wyjechali do Gdańska, gdzie w sali teatralnej NOT obejrzeli widowisko zatytułowane "Cudowne Musicale” przygotowane przez Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium”. Podczas koncertu edukacyjnego obejrzeli interpretacje słynnych utworów musicalowych z takich spektakli jak: "Metro”, "Upiór w operze”, "Akademia Pana Kleksa” czy "Grease”, na podstawie którego uczniowie klas drugich gimnazjum przygotowali w roku szkolnym 2016/2017 projekt gimnazjalny.

 

Czytaj więcej

Konkurs „Moc z wiatru” organizowany przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Dodał: Anna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie: „Moc z wiatru” organizowanym przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Celem Konkursu jest:

  1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

  2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.

  3. Wzbudzanie zainteresowania tematyką morskiej energetyki wiatrowej i energii odnawialnej.

  4. Rozwijanie i poszerzanie wiedzy nt. energii odnawialnej, w tym morskiej energetyki wiatrowej, jak również nt. nowych technologii wytwarzania energii, ekologii oraz zdrowego stylu życia.


 

Konkurs będzie zorganizowany w dwóch kategoriach:

- plastycznej (dla szkoły podstawowej), w dwóch kategoriach wiekowych, obejmującej uczniów klas I-III, IV- VII

- w formule testu wiedzy (dla uczniów gimnazjum), obejmujący zarówno pytania zamknięte (typu ABC) z jedną prawidłową odpowiedzią, jak i pytania otwarte.

 

 

Czytaj więcej

Wyjazd do teatru

Dodał: Anna

Gimnazjaliści z Gniewina w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni na sztuce Julisza Słowackiego pt. „Balladyna”

Wątki baśniowe, czary, legendy, walka o koronę. W zapomnianym miasteczku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o serce Kirkora, a ta uruchomi lawinę niepowstrzymanych zdarzeń… Władzę przejmie Balladyna, którą zawładnie żądza korony, ta z kolei popchnie ją do okrutnych czynów. Wielu straci życie, niektórzy władzę, inni godność…

 

Czytaj więcej

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA” W GNIEWINIE

Dodał: Anna

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 16 września 2017r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorem tej akcji była Aleksandra Kalkowska i Barbara Bach. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”.

 

Czytaj więcej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Dodał: Anna

Zgodnie z tradycją, pod koniec września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Szkolna komisja wyborcza zarejestrowała sześcioro kandydatów. Po raz pierwszy w wyborach wzięli udział również nauczyciele. Po zakończeniu głosowania szkolna komisja wyborcza przystąpiła do liczenia głosów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Pendowska z klasy IIIa gimnazjum. Pozostali kandydaci wybrani zostali do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy całej Radzie owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

 

Czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie Pani Dyrektor

Dodał: Anna

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy II a gimnazjum Ania Tarnowska. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego nowy dyrektor szkoły Pan Jacek Bagnecki powitał przybyłych gości: wójta gminy Gniewino Pana Zbigniewa Walczaka, sekretarza gminy Pana Mikołaja Orła, ustępującą dyrektor szkoły Panią Mariolę Nawrocką oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Annę Napieraj.

 

Czytaj więcej

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Dodał: Anna

W roku szkolny 2017/2018 uczniowie wszystkich klas tj. 1-7 SP i II-III Gim. są objęci dotacją i otrzymają komplet książek do nauki w poszczególnych klasach, podręcznik i ćwiczenia oraz podręcznik do nauki języka obcego. Uczniowie niektórych klas otrzymają podręczniki wieloletnie (z poprzedniego rocznika), w tym Elementarz MEN nowe będą tylko ćwiczenia, które tak jak w roku poprzednim, będą własnością ucznia. Jedyny koszt, który obciąży rodziców będzie dotyczył zakupu podręczników do nauki przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).

Czytaj więcej

Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie

Dodał: Anna

W dniach 19 - 21 maja 2017r. zorganizowano Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie.

Organizacja tego turnieju miała na celu integrację młodzieży opartą na idei tolerancji oraz racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego przez młodzież powiatu wejherowskiego i tczewskiego. Warcaby, to sport umysłowy, rownie ważny jak inne dyscypliny. I chociaż powstały przed trzema tysiącami lat i w swej historii przeszły wiele przeobrażeń, to nadal jest popularną grą towarzyską. Celem zawodów była integracja uczniów z rożnych stron naszego województwa oraz zacieśnienie współpracy między szkołami. Rozgrywki odbyły się na szczeblu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły klasyfikowano w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Turniej obejmowal 11 rund (według przepisów kodeksu PZW) a poszczególne pojedynki kojarzone były na podstawie bieżących zdobyczy punktowych, w wyniku których wyłoniono zwyciężców. Za pierwsze trzy miejsca szkoła w Gniewinie ufundowała puchary, medale oraz liczne nagrody rzeczowe (ufundowane przez naszych drogich, nieocenionych licznych sponsorów) .

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie rolnym

Dodał: Anna

25 maja 2017r. dzieci z naszego przedszkola, udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Lewandowskich w Gniewinie.

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Zoo

Dodał: Anna

W poniedziałek 29.04.2017r.dzieci(Smerfy,Muminki i Gumisie) wraz ze swoimi paniami  wyruszyły na wycieczkę do Zoo w Gdańsku-Oliwie.

 

Czytaj więcej

„Jak nie czytam jak czytam”

Dodał: Anna

Rekord w czytaniu

Uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”, podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie.

1 czerwca o godzinie 10.00 163 uczniów przyłączyło się ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo. Dzieci wespół z nauczycielami zabrali z domu ulubione baśnie, powieści, mangi, książki popularnonaukowe, komiksy itd. i czytali w ciszy to, na co mieli ochotę.

 

Czytaj więcej

Sukces Emilii Warmińskiej w Przeglądzie Talentów Wokalnych 2017 w Wejherowie

Dodał: Anna

14.06.2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się” Przegląd Talentów Wokalnych” zorganizowany przez PZPOW.

 

Czytaj więcej

Gala wiosenna

Dodał: Anna

1 czerwca 2017 roku odbyła się w naszej szkole Gala Wiosenna. Wzięły w niej udział wszystkie klasy 0-3 SP. Każdy z występów był na bardzo wysokim poziomie.

 

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna


We wtorek, 13 czerwca, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach i mini wykładzie przeprowadzonym przez Wolontariuszy Europejskich. W tym celu odwiedzili dwie filie Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Spotkanie z wolontariuszami w miejscach ich pracy było zakończeniem projektu edukacyjnego prowadzonego przez młodzież od października. W ramach tego projektu uczniowie gościli w murach szkoły gości z Hiszpanii, Rumunii, Gruzji i Armenii, pomagając w organizacji zajęć konwersacyjnych,
wykładów i happeningów, a także przeprowadzając wywiady video w języku angielskim, aby ostatecznie zapoznać się na żywo ze środowiskiem i specyfiką pracy wolontariuszy.

 

Czytaj więcej

Bal gimnazjalny 2017

Dodał: Anna

W czwartek 8 czerwca 2017 roku w Samorządowym Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza poloneza zatańczyły dwie klasy gimnazjalne kończące naukę w naszej szkole. Tańczącym parom przyglądali się wzruszeni rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

Tradycyjny taniec zwieńczyło przemówienie pani wicedyrektor W. Mayer – Szreder, która życzyła dobrych życiowych wyborów, rozwijania swoich zainteresowań i przetrwania szkolnej przyjaźni.

 

Czytaj więcej

Egzamin na kartę rowerową

Dodał: Anna


Dnia 08.06.2017 r. niektórzy uczniowie naszej szkoły min. klasy IV a i IV b zdobyli uprawnienia do jazdy na rowerze. Najpierw musieli zdać część pisemną, aby móc podejść do egzaminu praktycznego. Nie było łatwo, ale dali radę . Gratulacje dla nich!!!

Czytaj więcej

Dzień Projektów w Gimnazjum

Dodał: Anna

31.05.2017r. w Gimnazjum odbył się Dzień Projektów w Gimnazjum przygotowanych przez uczniów klas II w ramach realizacji projektu edukacyjnego . Motywem przewodnim dla grupy uczniów z klasy 2GB oraz 2Ga było przygotowanie Musicalu. Inspiracją dla nas był  jeden z najsłynniejszych musicali w historii, znanego na całym świecie musicalu Grease, którego twórcami byli Jim Jacobs i Warren Casey. Na jego podstawie nakręcony został znany film  Randala  Kleisera  o  tym  samym  tytule,  z  Johnem  Travoltą  w  roli głównej. 

 

Czytaj więcej

Sprawozdanie z dnia otwartego szkoły podstawowej

Dodał: Anna

25 maja 2017 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewnie odbył się dzień otwarty szkoły.

 

Czytaj więcej

Wycieczka na Litwę

Dodał: Anna

W dniach od 08-11 maja 2017r uczniowie Samorządowgo Zespołu Szkół w Gniewinie brali   udział w wycieczce zagranicznej do Wilna. Naszych uczniów gościła polska szkoła im. Jana Pawła II.


 

Czytaj więcej

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dodał: Anna

Dnia 29 maja 2017 roku uczniowie klas 3- 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu historycznym pokazującym dorobek czasów starożytnych.

 

Czytaj więcej

Wycieczka do grodu Kopernika

Dodał: Anna

W Dzień Dziecka klasy 4b, 6a i I a gimnazjum pojechały na wycieczkę do Torunia odkrywać ślady związane ze słynnym astronomem Mikołajem Kopernikiem.

 

Czytaj więcej

GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS TRZECICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dodał: Anna

W dniu 24 maja 2017 roku na pływalni w Gniewinie odbyły się Gminne zawody pływackie klas trzecich szkół podstawowych.

 

Czytaj więcej

SPRAWOZDANIE ZE SPARTAKIADY

Dodał: Anna

W dniu 18.05.2016r. w godz. 10.00 do 14.00 w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie odbyła się impreza integracyjna – „Spartakiada”. Dzieci z punktu przedszkolnego w Gniewinie były bardzo podekscytowane tym wyjazdem.

W Spartakiadzie brały udział dzieci z czterech placówek przedszkolnych.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

 

Czytaj więcej

Wieżowisko 2017

Dodał: Anna

20 maja późnym wieczorem zakończył się IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy "Wieżowisko"

IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko” rozpoczął się w tym roku we czwartek 18 maja o godzinie 15.00. Otwarcia dokonał sekretarz gminy Pan Mikołaj Orzeł. Jako że pierwszy dzień poświęcony był „teatrowi jednego aktora”, jury pod przewodnictwem Pani Urszuli Kowalskiej oceniało monodramy, spektakle odgrywane przez jednego aktora trwające do 30 minut, grane przez aktorów dorosłych.

 

Czytaj więcej

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

Dodał: Anna

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej odbył się w dniu 09 maja 2017r. w Starogardzie Gdańskim. Wzięło w nim udział 13 szkół gimnazjalnych m. in. z Pelplina, Skórczu, Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Sopotu, Kolbud oraz Gniewina. Gimnazjum w Gniewinie reprezentowała 9 osobowa grupa uczniów z klasy 1Ga: Anna Tarnowska, Natalia Żychowska, Karolina Cieśla, Anna Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Filip Zieliński i Oskar Nastały.

 

Czytaj więcej