Z życia szkoły - aktualności

Sukcesy uczennic gimnazjum z Gniewina w XXIII konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdka tuż, tuż "

Dodał: Anna

Konkurs ten jest wyjątkowy, nie tylko ze wzgledu na swoją tematykę, ale również dlatego, że cieszy się bardzo dużą popularnością wykraczającą poza obszar powiatu wejherowskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło razem ok.1500 prac, a nagrodzonych zostało 207 laureatów.

Czytaj więcej

Bal Andrzejkowy

Dodał: Anna

30.11.2016 był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w Balu Andrzejkowym. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dodał: Anna

W dniu 25.11.2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko to, co wiąże się z misiem.

Czytaj więcej

11 Listopada w przedszkolu

Dodał: Anna

10 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, przedszkolaki z naszego przedszkola poznały historię drogi do wolności naszego państwa.

Czytaj więcej

Wspomnienia z uroczystości pasowania na przedszkolaka

Dodał: Anna

Dnia 28 października 2016 r. w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.
 

Czytaj więcej

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

12 grudnia 2016r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie przeprowadzono lekcję multimedialną upamiętniającą 35- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna

W imieniu opiekuna oraz grupy projektowej serdecznie dziękujemy Państwu za oddane głosy w konkursie, do którego zgłosiliśmy projekt gimnazjalny pt. Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Poniżej link do opisu tej inicjatywy.
http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/3054.html

Czytaj więcej

Emilia finalistką Festiwalu piosenki „Swego nie znacie”

Dodał: Anna

Szesnaścioro wykonawców – wokalistów i instrumentalistów z całego kraju - zostało finalistami II edycji Festiwalu „Swego nie znacie”, który odbył się 15 listopada 2016 r. w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jedną z laureatek jest Emilia Warmińska, uczennica naszego gimnazjum.

Czytaj więcej

Oświadczenie Wójta Gminy Gniewino

Dodał: Grazyna

Oświadczenie Wójta Gminy Gniewino

Czytaj więcej

Święto Niepodległości 11 Listopada

Dodał: Anna

Sto lat niewoli znieśliśmy w pokorze,

Wyzuci z ziemi, pogardą karmieni,

Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może.

Twoja Opatrzność zło w dobro przemieni”

Czytaj więcej

Biwakowanie z zabawą i nauką

Dodał: Anna

Ponad pięćdziesięciu uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie wzięło udział w biwakowaniu w szkole. Podczas nocowania uczniowie przygotowywali i realizowali następujące projekty: klasa 6a-  montaż słowno- muzyczny poświęconego Żołnierzom Wyklętym, klasa II a i II b gimnazjum- ćwiczyła układy muzyczno- taneczne do uczniowskiej wersji musicalu ,,Greace”, klasa I a i II b gim- rozpoczęła projekt ,,Z ekologią na Ty- czyli co można zrobić z plastiku i tworzywa sztucznego?”, klasa I a gim przygotowała również ,,Ucztę bogów na Olimpie”.

Czytaj więcej

Uczniowie na koncercie Bednarka

Dodał: Anna

4 listopada grupa 13 uczniów z klasy 1Gc wraz z wychowawcą wybrała się do Gdynia Arena na koncert profilaktyczny w ramach cyklu NIEĆPA 2016.

Czytaj więcej

Dzień warzyw i owoców

Dodał: Anna

Dnia 7 października 2016 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców.

Czytaj więcej

Odwiedziny wolontariusza

Dodał: Anna

27 października gościliśmy w murach naszej szkoły gości z gdyńskiego Centrum Współpracy Młodzieży -  
p. Agnieszkę Olzacką oraz wolontariusza z Hiszpanii - p. Frana Valerona.

Czytaj więcej

Wyjazd edukacyjny- Muzeum obozu Stutthof

Dodał: Anna

W kwietniu 2016r. uczniowie szkoły wzięli udział w ,,żywej lekcji historii” podczas której wysłuchali opowieści ocalałych więźniów z obozu koncentracyjnego Stutthof. 

Czytaj więcej

Wyjście do oczyszczalni ścieków

Dodał: Anna

W czwartek 29 września 2016 roku uczniowie klas II a i II b gimnazjum wraz z p. Anną Hertha odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Gniewinie.

Czytaj więcej

Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Dodał: Anna

23 września 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Gniewinie obchodziliśmy I Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Czytaj więcej

"Sprzątanie świata" w Gniewinie

Dodał: Anna

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 17 września 2016r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. 

Czytaj więcej

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ STONYHURST COLLEGE W WIELKIEJ BRYTANII

Dodał: Anna

PERSPEKTYWY KSZTAŁCENIA W PRESTIŻOWYCH SZKOŁACH NA CAŁYM ŚWIECIE - SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ STONYHURST COLLEGE W WIELKIEJ BRYTANII

Czytaj więcej

Akademia Dojrzewania Program Profilaktyki Zdrowotnej dla dziewcząt Lactacyd

Dodał: Anna

Uczniowie gimnazjum Samorządowego Zespółu Szkół w Gniewinie zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie Akademia Dojrzewania Program Profilaktyki Zdrowotnej dla dziewcząt Lactacyd za pracę: Tak! Jesteśmy OK!

Czytaj więcej

Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż

Dodał: Anna

W dniach od 29 lipca do 07 sierpnia 2016r. najlepsi uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych - Gniewina i Kostkowa wypoczywali w ośrodku Stella Maris we Francji.

Czytaj więcej

Pobyt uczniów w mieście Kołomyja

Dodał: Anna

W dniach od 08 czerwca do 14 czerwca 2016r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli u ukraińskich rodzin w mieście Kołomyja. Dla większości uczniów był to pierwszy taki wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji z ukraińską młodzieżą z Przyrodniczo - Matematycznego Liceum w Kołomyji oraz ich rodzinami.

Czytaj więcej

Podsumowanie II edycji konkursu ,,Czarodziejski świat baśni'

Dodał: Anna Srubo

12.05 odbyło sie podsumowanie II edycji konkursu ,,Czarodziejski świat baśni''. Swoją obecności zaszczycili nas goście Sekretarz Gminy Gniewino Pan Mikołaj Orzeł i  Pan Mieszko Weltrowski  Specjalista ds. Promocji i turystyki z Centrum Kultury Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie.

Czytaj więcej

,, Lubię kaszę - kasza na stół..."

Dodał: Anna Srubo

Dnia 28 kwietnia uczennice:  Emilka Warmińska, Sylwia Świder  z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie  zajęły I miejsce w II Powiatowym konkursie dla szkół Gimnazjalnych przygotowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie ,, Zdrowe odżywianie  to zdrowy styl życia” pod hasłem ,, Lubię kaszę- kasza na stół, na zdrowie, na co dzień. 

Czytaj więcej

Pierwsze miejsce dla Piotra Górkowskiego w ogólnopolskim konkursie interdyscyplinarnym „Teatr w słowie i obrazie zaklęty”

Dodał: Ariel Roszmann

Piotr Górkowski, uczeń naszego gimnazjumzdobył I miejsce za prezentację multimedialną „Grupy teatralne i kabaretowe Gmina GNIEWINO” w Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym „Teatr
w słowie i obrazie zaklęty”

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o patronie szkoły podstawowej - Gabrielu Narutowiczu

Dodał: Anna Srubo

Dnia 14 marca 2016r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalności sławnego patrona szkoły.

Czytaj więcej

Zbiórka żywności dla schroniska.

Dodał: Anna Srubo

Pomagamy !

Klasa 6a odpowiedziała na apel Małego Samorządu i przekazała na potrzeby schroniska w Dąbrówce karmę dla zwierząt oraz ubranka.

Czytaj więcej