Z życia szkoły - aktualności

Zbiórka żywności dla schroniska.

Dodał: Anna Srubo

Pomagamy !

Klasa 6a odpowiedziała na apel Małego Samorządu i przekazała na potrzeby schroniska w Dąbrówce karmę dla zwierząt oraz ubranka.

Czytaj więcej

„Świadomie o Atomie”

Dodał: Anna Srubo

 Konkursu Wiedzy o energetyce jądrowej w ramach programu

„Świadomie o Atomie” dla szkół z terenu gmin lokalizacyjnych .

Czytaj więcej

Akcja Las

Dodał: Anna Srubo

Dnia 8 kwietnia 2016 r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie z klasy I B gim i 6B pod opieką B. Bach, A. Kalkowskiej, S. Sałahub brali udział w akcji edukacyjno – promocyjnej ,, 100 milionów drzew do 2017 roku.”

Czytaj więcej

Topienie Marzanny

Dodał: Anna Srubo

Dnia 21.03.2016r. obchodziliśmy w przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Dzieci  z  grupy starszej dzień wcześniej wraz z panią zrobiły marzannę symbolizującą zimę.

Czytaj więcej

Zajączek w przedszkolu

Dodał: Anna Srubo

Dnia 23.03.2016 r. dzieci z punktu przedszkolnego wybrały się na plac zabaw gdzie czekała na nich miła niespodzianka. W tym wyjątkowym dniu dzieci były bardzo grzeczne i z niecierpliwością czekały na prezenty od wielkanocnego zajączka. Dzieci z obu grup z wielkim entuzjazmem poszukiwały słodkich upominków przyniesionych przez zajączka. Drobne upominki przyniosły mnóstwo radości.

Czytaj więcej

Warsztaty wielkanocne

Dodał: Anna Srubo

Dnia 9 marca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty gipsowe poświęcone tematyce wielkanocnej.

Czytaj więcej

Funky Monkey w Bolszewie

Dodał: Anna Srubo

Dnia 9 lutego 2016 dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie wybrał‚y się™ na wycieczkę™ do Sali zabaw w Bolszewie. Funky Monkey słynie z bezpiecznego placu zabaw, który mieś›ci się™ w zamknię™tym budynku.

Czytaj więcej

Ruszyła II edycja konkursu ,,Czarodziejski świat baśni’’ dla klas 0 - 3.

Dodał: Anna Srubo

W tym roku czekają inne baśnie i inni goście, którzy przyjdą czytać dzieciom. Każda baśń kończy się pracą plastyczną, która ma wzmocnić kreatywnie dzieci i zachęcić wychowawców do współpracy. Czytać, również będą organizatorki konkursu Pani Aleksandra Pokorska i Alicja Maciejewska.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu

Dodał: Anna Srubo

Od 2014 roku w naszej szkole odbywa się cykliczny konkurs na fiszki wyrazowe. Tak zwane fiszki (ang. flashcards) to karteczki z nazwami angielskimi i tłumaczeniami na odwrocie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy leksykalnej z zakresu języka angielskiego oraz umożliwienie uczniom odnoszenia sukcesów na arenie szkolnej.

Czytaj więcej

I rocznica nadania imienia Ignacego Łukasiewicza Samorządowemu Gimnazjum w Gniewinie

Dodał: Anna Srubo

Dnia 8.01.2015 r. odbył‚a się™ w naszej szkole uroczystość‡ – I. rocznica nadania imienia Ignacego Łukasiewicza naszemu gimnazjum. Z tej okazji odbył się™ uroczysty apel.

 

Czytaj więcej

Szkolny konkurs wiedzy o patronie

Dodał: Anna Srubo

21 grudnia obył się drugi konkurs wiedzy o patronie gimnazjum w Gniewinie Ignacym Łukasiewiczu. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych. Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Patrona w styczniu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii: Pani Ewa Jankowska i Pan Łukasz Krefta. (Ł.K.)

Czytaj więcej

Mistrzostwa ratownictwa medycznego

Dodał: Anna Srubo

21.11 uczniowie gimnazjum brali udział‚ w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym MEDTURA 2015 przygotowanym przez PCK Wejherowo jako pozoranci.  

Czytaj więcej

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Ariel Roszmann

Przed uroczystym apelem delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w ośrodku odosobnienia w Strzebielinku.

Czytaj więcej