Z życia szkoły - aktualności

Gala wiosenna

Dodał: Anna

1 czerwca 2017 roku odbyła się w naszej szkole Gala Wiosenna. Wzięły w niej udział wszystkie klasy 0-3 SP. Każdy z występów był na bardzo wysokim poziomie.

 

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna


We wtorek, 13 czerwca, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach i mini wykładzie przeprowadzonym przez Wolontariuszy Europejskich. W tym celu odwiedzili dwie filie Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Spotkanie z wolontariuszami w miejscach ich pracy było zakończeniem projektu edukacyjnego prowadzonego przez młodzież od października. W ramach tego projektu uczniowie gościli w murach szkoły gości z Hiszpanii, Rumunii, Gruzji i Armenii, pomagając w organizacji zajęć konwersacyjnych,
wykładów i happeningów, a także przeprowadzając wywiady video w języku angielskim, aby ostatecznie zapoznać się na żywo ze środowiskiem i specyfiką pracy wolontariuszy.

 

Czytaj więcej

Bal gimnazjalny 2017

Dodał: Anna

W czwartek 8 czerwca 2017 roku w Samorządowym Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza poloneza zatańczyły dwie klasy gimnazjalne kończące naukę w naszej szkole. Tańczącym parom przyglądali się wzruszeni rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

Tradycyjny taniec zwieńczyło przemówienie pani wicedyrektor W. Mayer – Szreder, która życzyła dobrych życiowych wyborów, rozwijania swoich zainteresowań i przetrwania szkolnej przyjaźni.

 

Czytaj więcej

Egzamin na kartę rowerową

Dodał: Anna


Dnia 08.06.2017 r. niektórzy uczniowie naszej szkoły min. klasy IV a i IV b zdobyli uprawnienia do jazdy na rowerze. Najpierw musieli zdać część pisemną, aby móc podejść do egzaminu praktycznego. Nie było łatwo, ale dali radę . Gratulacje dla nich!!!

Czytaj więcej

Dzień Projektów w Gimnazjum

Dodał: Anna

31.05.2017r. w Gimnazjum odbył się Dzień Projektów w Gimnazjum przygotowanych przez uczniów klas II w ramach realizacji projektu edukacyjnego . Motywem przewodnim dla grupy uczniów z klasy 2GB oraz 2Ga było przygotowanie Musicalu. Inspiracją dla nas był  jeden z najsłynniejszych musicali w historii, znanego na całym świecie musicalu Grease, którego twórcami byli Jim Jacobs i Warren Casey. Na jego podstawie nakręcony został znany film  Randala  Kleisera  o  tym  samym  tytule,  z  Johnem  Travoltą  w  roli głównej. 

 

Czytaj więcej

Sprawozdanie z dnia otwartego szkoły podstawowej

Dodał: Anna

25 maja 2017 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewnie odbył się dzień otwarty szkoły.

 

Czytaj więcej

Wycieczka na Litwę

Dodał: Anna

W dniach od 08-11 maja 2017r uczniowie Samorządowgo Zespołu Szkół w Gniewinie brali   udział w wycieczce zagranicznej do Wilna. Naszych uczniów gościła polska szkoła im. Jana Pawła II.


 

Czytaj więcej

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dodał: Anna

Dnia 29 maja 2017 roku uczniowie klas 3- 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu historycznym pokazującym dorobek czasów starożytnych.

 

Czytaj więcej

Wycieczka do grodu Kopernika

Dodał: Anna

W Dzień Dziecka klasy 4b, 6a i I a gimnazjum pojechały na wycieczkę do Torunia odkrywać ślady związane ze słynnym astronomem Mikołajem Kopernikiem.

 

Czytaj więcej

GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS TRZECICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dodał: Anna

W dniu 24 maja 2017 roku na pływalni w Gniewinie odbyły się Gminne zawody pływackie klas trzecich szkół podstawowych.

 

Czytaj więcej

SPRAWOZDANIE ZE SPARTAKIADY

Dodał: Anna

W dniu 18.05.2016r. w godz. 10.00 do 14.00 w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie odbyła się impreza integracyjna – „Spartakiada”. Dzieci z punktu przedszkolnego w Gniewinie były bardzo podekscytowane tym wyjazdem.

W Spartakiadzie brały udział dzieci z czterech placówek przedszkolnych.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

 

Czytaj więcej

Wieżowisko 2017

Dodał: Anna

20 maja późnym wieczorem zakończył się IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy "Wieżowisko"

IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko” rozpoczął się w tym roku we czwartek 18 maja o godzinie 15.00. Otwarcia dokonał sekretarz gminy Pan Mikołaj Orzeł. Jako że pierwszy dzień poświęcony był „teatrowi jednego aktora”, jury pod przewodnictwem Pani Urszuli Kowalskiej oceniało monodramy, spektakle odgrywane przez jednego aktora trwające do 30 minut, grane przez aktorów dorosłych.

 

Czytaj więcej

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

Dodał: Anna

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej odbył się w dniu 09 maja 2017r. w Starogardzie Gdańskim. Wzięło w nim udział 13 szkół gimnazjalnych m. in. z Pelplina, Skórczu, Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Sopotu, Kolbud oraz Gniewina. Gimnazjum w Gniewinie reprezentowała 9 osobowa grupa uczniów z klasy 1Ga: Anna Tarnowska, Natalia Żychowska, Karolina Cieśla, Anna Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Filip Zieliński i Oskar Nastały.

 

Czytaj więcej

CZYSTE ŚRODOWISKO-CZYSTA ENERGIA – WSPÓŁPRACA Z PGE ENERGIA ODNAWIALNA

Dodał: Anna

Dnia 20 kwietnia uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie przy współpracy z panem Michałem Kucaj – Rzecznikiem Prasowym PGE Energia Odnawialna S.A z okazji obchodów Światowych Dni Ziemi zorganizowali  sprzątanie linii brzegowej Jeziora Żarnowieckiego w Nadolu.

 

Czytaj więcej

Konkurs matematyczno - fizyczny

Dodał: Anna

         14.02.2017 r. odbył się w naszym gimnazjum etap szkolny I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego organizowanego przez I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, którego celem było rozwijanie i poszerzanie zainteresowań z zakresu matematyki i fizyki. 

 

Czytaj więcej

Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie

Dodał: Anna

11.05 br. w Samorządowy Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już V edycja programu ,,Bądź bezpieczny’’. Przez dwie godziny odbywały się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które były podzielone na bloki z uwzględnieniem wieku i tematyki.

 

Czytaj więcej

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodał: Anna

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klasy 6B razem z wychowawcą Oksaną Fytsyak-Calik przygotowali i zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

 

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W GNIEWINIE

Dodał: Anna

W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi. 

 

Czytaj więcej

Wyróżnienie dla Emilii Warmińskiej w II Festiwalu Polskiej Piosenki pt. "Swego nie znacie"

Dodał: Anna

W piątek 31 marca 2017r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się finał II Festiwalu Polskiej Piosenki pn. ”Swego nie znacie” zorganizowanego przez Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej.

 

Czytaj więcej

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY W JĘZYKU NIEMIECKIM „THEATER MACHT SPAß”

Dodał: Anna

24 marca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Gdyni odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Teatralny w Języku Niemieckim. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa uczniów klasy 1Ga: Ania Tarnowska, Natalia Żychowska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Ania Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Nastały, Filip Zieliński oraz Karolina Cieśla.

 

Czytaj więcej

Sprawozdanie z konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna"

Dodał: Anna

W dniach od 04.04 - 10.04.2017 w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”.

 

Czytaj więcej

ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASACH 4

Dodał: Anna

W trakcie roku szkolnego na lekcjach przyrody  uczniowie samodzielnie przygotowują różnego rodzaju sałatki i kanapki. W ten sposób uczą się zasad zdrowego odżywiania.

 

Czytaj więcej

1000 DRZEW NA MINUTĘ

Dodał: Anna

Dnia 4 kwietnia 2017r o godzinie 11:00 klasa 2b gimnazjum brała udział w akcji edukacyjno - promocyjnej – Posadź las z leśnikiem ponad 1000 drzew na minutę.

 

Czytaj więcej

Gala konkursu „Historie niezłomne"

Dodał: Anna

Dwie uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Pajda i Emilia Warmińska– to laureatki konkursu Wojewody Pomorskiego „Historie niezłomne”. 31 marca br. w sali im. Lecha Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odebrały wraz ze swoją opiekunką merytoryczną i nauczycielką - polonistą dr Wiolettą Majer-Szreder z rąk wojewody Dariusza Drelicha nagrody.

 

Czytaj więcej

Święto Patrona Szkoły Podstawowej

Dodał: Anna

Dziewiętnaście lat temu, 17 marca 1998r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Szkoła podstawowa w Gniewinie otrzymała imię Gabriela Narutowicza. Z tej okazji w sali kinowej CKTSiB odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły.

 

Czytaj więcej

Projekt "Z ekologią na Ty"

Dodał: Anna

Uczniowie klas I A  i II B gimnazjum  wspólnie przygotowali projekt

 ,,Z ekologią na TY” . Celem tego projektu  jest uświadomienie  jak człowiek wpływa na środowisko i jak środowisko wpływa na nas,  czym  jest recykling, jak długo trwa rozkład poszczególnych odpadów i śmieci, jak można wykorzystacie niektóre opakowania i śmieci.

 

Czytaj więcej

Dzień Matematyki w szkole

Dodał: Anna

Dnia 10 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie świętowaliśmy Dzień Matematyki. Obchody tego święta zorganizowano po to, aby pokazać inną stronę matematyki – to, że może być ona przyjemna i dawać radość.

 

Czytaj więcej