Z życia szkoły - aktualności

Emilia Warmińska i Aleksandra Pajda finalistkami konkursu Wojewody Pomorskiego „Historie niezłomne”

Dodał: Anna

Komisja konkursowa, powołana przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha, do oceny prac nadesłanych przez uczniów pomorskich szkół na konkurs „Historie niezłomne zakończyła obrady. I wytypowała finalistów. Kto jednak zajął pierwsze, drugie, trzecie miejsce, a może zdobył wyróżnienie - dowiemy się podczas uroczystej gali. Wśród finalistek w kategorii Gimnazjum znalazły się nasze uczennice: Emilia Warmińska i Aleksandra Pajda.

 

Czytaj więcej

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ- GABRIELU NARUTOWICZU

Dodał: Anna

Dnia 10 marca 2017r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalności sławnego patrona szkoły. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych wyłonieni podczas eliminacji klasowych.

Czytaj więcej

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Dodał: Anna

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w choczewskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych oraz poczty sztandarowe pod opieką Pani Iwony Wrońskiej i Pana Łukasza Krefty udali się 24 lutego do Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie. Zaproszenie otrzymaliśmy od dyrektora szkoły Pana Andrzeja Sobonia oraz Pana Wiesława Bobkowskiego ze Stowarzyszenia im. kpt. Antoniego Rymszy.

 

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w zerówkach

Dodał: Anna

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszych zerówek 17 lutego 2017r gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Zacnych gości powitała pani dyrektor Lucyna Pałubicka. 

Licznie przybyli Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

 

 

Czytaj więcej

Sala zabaw Funky Monkey

Dodał: Anna

Dnia 02.12.2016 roku dzieci z naszego przedszkola radośnie spędziły czas w sali zabaw ,, Funky Monkey” w Bolszewie.

W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w Sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

 

Czytaj więcej

Sukces uczennicy naszego gimnazjum Emilii Warmińskiej z Gniewina – ogólnopolski finał konkursu Fundacji Camp Rising Sun!

Dodał: Anna

Camp Rising Sun to fundacja, która jest organizatorem międzynarodowego konkursu stypendialnego promującego dialog międzykulturowy oraz wzajemne zrozumienie i tolerancję wśród młodych i ambitnych uczniów z krajów całego świata.

Fundacja ta daje młodzieży szansę przeżycia czterech wspaniałych tygodni w USA, w stanie Nowy Jork, w atmosferze wzajemnego poznania, poszerzania wiedzy, projektów artystycznych oraz zajęć rekreacyjnych.

Czytaj więcej

Rocznica nadania imienia gimnazjum w Gniewinie

Dodał: Anna

9 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie odbyły się obchody drugiej rocznicy nadania imienia gimnazjum w Gniewinie. Szkoła otrzymała wówczas imię Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj więcej

Warsztaty chemiczne

Dodał: Anna

15 grudnia 2016 roku w naszej pracowni chemicznej odbyły się warsztaty. Udział w nich wzieli uczniowie klasy 3a gimnazjum pracując w grupach 3-4 osobowych.

 

Czytaj więcej

Konkurs chemiczny "Jeden z dziesięciu"

Dodał: Anna

25 października 2016 roku odbył się konkurs chemiczny "Jeden z dziesięciu" organizowany z okazji Dnia Mola. Wzięło w nim udział w sumie 10 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum.

Czytaj więcej

Sukcesy uczennic gimnazjum z Gniewina w XXIII konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdka tuż, tuż "

Dodał: Anna

Konkurs ten jest wyjątkowy, nie tylko ze wzgledu na swoją tematykę, ale również dlatego, że cieszy się bardzo dużą popularnością wykraczającą poza obszar powiatu wejherowskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło razem ok.1500 prac, a nagrodzonych zostało 207 laureatów.

Czytaj więcej

Bal Andrzejkowy

Dodał: Anna

30.11.2016 był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w Balu Andrzejkowym. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dodał: Anna

W dniu 25.11.2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko to, co wiąże się z misiem.

Czytaj więcej

11 Listopada w przedszkolu

Dodał: Anna

10 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, przedszkolaki z naszego przedszkola poznały historię drogi do wolności naszego państwa.

Czytaj więcej

Wspomnienia z uroczystości pasowania na przedszkolaka

Dodał: Anna

Dnia 28 października 2016 r. w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.
 

Czytaj więcej

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

12 grudnia 2016r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie przeprowadzono lekcję multimedialną upamiętniającą 35- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna

W imieniu opiekuna oraz grupy projektowej serdecznie dziękujemy Państwu za oddane głosy w konkursie, do którego zgłosiliśmy projekt gimnazjalny pt. Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Poniżej link do opisu tej inicjatywy.
http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/3054.html

Czytaj więcej

Emilia finalistką Festiwalu piosenki „Swego nie znacie”

Dodał: Anna

Szesnaścioro wykonawców – wokalistów i instrumentalistów z całego kraju - zostało finalistami II edycji Festiwalu „Swego nie znacie”, który odbył się 15 listopada 2016 r. w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jedną z laureatek jest Emilia Warmińska, uczennica naszego gimnazjum.

Czytaj więcej

Oświadczenie Wójta Gminy Gniewino

Dodał: Grazyna

Oświadczenie Wójta Gminy Gniewino

Czytaj więcej

Święto Niepodległości 11 Listopada

Dodał: Anna

Sto lat niewoli znieśliśmy w pokorze,

Wyzuci z ziemi, pogardą karmieni,

Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może.

Twoja Opatrzność zło w dobro przemieni”

Czytaj więcej

Biwakowanie z zabawą i nauką

Dodał: Anna

Ponad pięćdziesięciu uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie wzięło udział w biwakowaniu w szkole. Podczas nocowania uczniowie przygotowywali i realizowali następujące projekty: klasa 6a-  montaż słowno- muzyczny poświęconego Żołnierzom Wyklętym, klasa II a i II b gimnazjum- ćwiczyła układy muzyczno- taneczne do uczniowskiej wersji musicalu ,,Greace”, klasa I a i II b gim- rozpoczęła projekt ,,Z ekologią na Ty- czyli co można zrobić z plastiku i tworzywa sztucznego?”, klasa I a gim przygotowała również ,,Ucztę bogów na Olimpie”.

Czytaj więcej

Uczniowie na koncercie Bednarka

Dodał: Anna

4 listopada grupa 13 uczniów z klasy 1Gc wraz z wychowawcą wybrała się do Gdynia Arena na koncert profilaktyczny w ramach cyklu NIEĆPA 2016.

Czytaj więcej

Dzień warzyw i owoców

Dodał: Anna

Dnia 7 października 2016 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców.

Czytaj więcej

Odwiedziny wolontariusza

Dodał: Anna

27 października gościliśmy w murach naszej szkoły gości z gdyńskiego Centrum Współpracy Młodzieży -  
p. Agnieszkę Olzacką oraz wolontariusza z Hiszpanii - p. Frana Valerona.

Czytaj więcej

Wyjazd edukacyjny- Muzeum obozu Stutthof

Dodał: Anna

W kwietniu 2016r. uczniowie szkoły wzięli udział w ,,żywej lekcji historii” podczas której wysłuchali opowieści ocalałych więźniów z obozu koncentracyjnego Stutthof. 

Czytaj więcej

Wyjście do oczyszczalni ścieków

Dodał: Anna

W czwartek 29 września 2016 roku uczniowie klas II a i II b gimnazjum wraz z p. Anną Hertha odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Gniewinie.

Czytaj więcej

Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Dodał: Anna

23 września 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Gniewinie obchodziliśmy I Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Czytaj więcej

"Sprzątanie świata" w Gniewinie

Dodał: Anna

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 17 września 2016r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. 

Czytaj więcej