Z życia szkoły - aktualności

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodał: Anna

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klasy 6B razem z wychowawcą Oksaną Fytsyak-Calik przygotowali i zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

 

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W GNIEWINIE

Dodał: Anna

W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi. 

 

Czytaj więcej

Wyróżnienie dla Emilii Warmińskiej w II Festiwalu Polskiej Piosenki pt. "Swego nie znacie"

Dodał: Anna

W piątek 31 marca 2017r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się finał II Festiwalu Polskiej Piosenki pn. ”Swego nie znacie” zorganizowanego przez Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej.

 

Czytaj więcej

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY W JĘZYKU NIEMIECKIM „THEATER MACHT SPAß”

Dodał: Anna

24 marca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Gdyni odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Teatralny w Języku Niemieckim. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa uczniów klasy 1Ga: Ania Tarnowska, Natalia Żychowska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Ania Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Nastały, Filip Zieliński oraz Karolina Cieśla.

 

Czytaj więcej

Sprawozdanie z konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna"

Dodał: Anna

W dniach od 04.04 - 10.04.2017 w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”.

 

Czytaj więcej

ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASACH 4

Dodał: Anna

W trakcie roku szkolnego na lekcjach przyrody  uczniowie samodzielnie przygotowują różnego rodzaju sałatki i kanapki. W ten sposób uczą się zasad zdrowego odżywiania.

 

Czytaj więcej

1000 DRZEW NA MINUTĘ

Dodał: Anna

Dnia 4 kwietnia 2017r o godzinie 11:00 klasa 2b gimnazjum brała udział w akcji edukacyjno - promocyjnej – Posadź las z leśnikiem ponad 1000 drzew na minutę.

 

Czytaj więcej

Gala konkursu „Historie niezłomne"

Dodał: Anna

Dwie uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Pajda i Emilia Warmińska– to laureatki konkursu Wojewody Pomorskiego „Historie niezłomne”. 31 marca br. w sali im. Lecha Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odebrały wraz ze swoją opiekunką merytoryczną i nauczycielką - polonistą dr Wiolettą Majer-Szreder z rąk wojewody Dariusza Drelicha nagrody.

 

Czytaj więcej

Święto Patrona Szkoły Podstawowej

Dodał: Anna

Dziewiętnaście lat temu, 17 marca 1998r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Szkoła podstawowa w Gniewinie otrzymała imię Gabriela Narutowicza. Z tej okazji w sali kinowej CKTSiB odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły.

 

Czytaj więcej

Projekt "Z ekologią na Ty"

Dodał: Anna

Uczniowie klas I A  i II B gimnazjum  wspólnie przygotowali projekt

 ,,Z ekologią na TY” . Celem tego projektu  jest uświadomienie  jak człowiek wpływa na środowisko i jak środowisko wpływa na nas,  czym  jest recykling, jak długo trwa rozkład poszczególnych odpadów i śmieci, jak można wykorzystacie niektóre opakowania i śmieci.

 

Czytaj więcej

Dzień Matematyki w szkole

Dodał: Anna

Dnia 10 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie świętowaliśmy Dzień Matematyki. Obchody tego święta zorganizowano po to, aby pokazać inną stronę matematyki – to, że może być ona przyjemna i dawać radość.

 

Czytaj więcej

Emilia Warmińska i Aleksandra Pajda finalistkami konkursu Wojewody Pomorskiego „Historie niezłomne”

Dodał: Anna

Komisja konkursowa, powołana przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha, do oceny prac nadesłanych przez uczniów pomorskich szkół na konkurs „Historie niezłomne zakończyła obrady. I wytypowała finalistów. Kto jednak zajął pierwsze, drugie, trzecie miejsce, a może zdobył wyróżnienie - dowiemy się podczas uroczystej gali. Wśród finalistek w kategorii Gimnazjum znalazły się nasze uczennice: Emilia Warmińska i Aleksandra Pajda.

 

Czytaj więcej

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ- GABRIELU NARUTOWICZU

Dodał: Anna

Dnia 10 marca 2017r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalności sławnego patrona szkoły. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych wyłonieni podczas eliminacji klasowych.

Czytaj więcej

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Dodał: Anna

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w choczewskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych oraz poczty sztandarowe pod opieką Pani Iwony Wrońskiej i Pana Łukasza Krefty udali się 24 lutego do Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie. Zaproszenie otrzymaliśmy od dyrektora szkoły Pana Andrzeja Sobonia oraz Pana Wiesława Bobkowskiego ze Stowarzyszenia im. kpt. Antoniego Rymszy.

 

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w zerówkach

Dodał: Anna

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszych zerówek 17 lutego 2017r gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Zacnych gości powitała pani dyrektor Lucyna Pałubicka. 

Licznie przybyli Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

 

 

Czytaj więcej

Sala zabaw Funky Monkey

Dodał: Anna

Dnia 02.12.2016 roku dzieci z naszego przedszkola radośnie spędziły czas w sali zabaw ,, Funky Monkey” w Bolszewie.

W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w Sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

 

Czytaj więcej

Sukces uczennicy naszego gimnazjum Emilii Warmińskiej z Gniewina – ogólnopolski finał konkursu Fundacji Camp Rising Sun!

Dodał: Anna

Camp Rising Sun to fundacja, która jest organizatorem międzynarodowego konkursu stypendialnego promującego dialog międzykulturowy oraz wzajemne zrozumienie i tolerancję wśród młodych i ambitnych uczniów z krajów całego świata.

Fundacja ta daje młodzieży szansę przeżycia czterech wspaniałych tygodni w USA, w stanie Nowy Jork, w atmosferze wzajemnego poznania, poszerzania wiedzy, projektów artystycznych oraz zajęć rekreacyjnych.

Czytaj więcej

Rocznica nadania imienia gimnazjum w Gniewinie

Dodał: Anna

9 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie odbyły się obchody drugiej rocznicy nadania imienia gimnazjum w Gniewinie. Szkoła otrzymała wówczas imię Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj więcej

Warsztaty chemiczne

Dodał: Anna

15 grudnia 2016 roku w naszej pracowni chemicznej odbyły się warsztaty. Udział w nich wzieli uczniowie klasy 3a gimnazjum pracując w grupach 3-4 osobowych.

 

Czytaj więcej

Konkurs chemiczny "Jeden z dziesięciu"

Dodał: Anna

25 października 2016 roku odbył się konkurs chemiczny "Jeden z dziesięciu" organizowany z okazji Dnia Mola. Wzięło w nim udział w sumie 10 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum.

Czytaj więcej

Sukcesy uczennic gimnazjum z Gniewina w XXIII konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdka tuż, tuż "

Dodał: Anna

Konkurs ten jest wyjątkowy, nie tylko ze wzgledu na swoją tematykę, ale również dlatego, że cieszy się bardzo dużą popularnością wykraczającą poza obszar powiatu wejherowskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło razem ok.1500 prac, a nagrodzonych zostało 207 laureatów.

Czytaj więcej

Bal Andrzejkowy

Dodał: Anna

30.11.2016 był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w Balu Andrzejkowym. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dodał: Anna

W dniu 25.11.2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko to, co wiąże się z misiem.

Czytaj więcej

11 Listopada w przedszkolu

Dodał: Anna

10 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, przedszkolaki z naszego przedszkola poznały historię drogi do wolności naszego państwa.

Czytaj więcej

Wspomnienia z uroczystości pasowania na przedszkolaka

Dodał: Anna

Dnia 28 października 2016 r. w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.
 

Czytaj więcej

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

12 grudnia 2016r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie przeprowadzono lekcję multimedialną upamiętniającą 35- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna

W imieniu opiekuna oraz grupy projektowej serdecznie dziękujemy Państwu za oddane głosy w konkursie, do którego zgłosiliśmy projekt gimnazjalny pt. Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Poniżej link do opisu tej inicjatywy.
http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/3054.html

Czytaj więcej