Z życia szkoły - aktualności

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej

Dodał: Anna

 

18 stycznia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty, który jest  doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole.

 

Czytaj więcej

Gniewino z medalami w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce

Dodał: Anna

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli 25 stycznia 2018r. 

w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych

w Lekkoatletyce klas III-IV rocznik 2007 i młodszy.

Zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

 

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2017/2018

Dodał: Grazyna

W związku z rozpoczynającymi się feriami Centrum Kultury i Sportu przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Czytaj więcej

ŹRÓDEŁKO W SZKOLE - AKTYWNI UCZNIOWIE I RODZICE

Dodał: Anna

Dnia 18 stycznia 2018r w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla Rodziców. Klasa 5b wraz z p. Kalkowską i p. Nastały zaprosiły rodziców do uczestnictwa w lekcji przyrody pod hasłem ,, Źródełko w szkole”. Celem lekcji była promocja źródełka, ufundowanego przez Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

 

Czytaj więcej

Konkurs Zaprojektuj LOGO Szkoły Podstawowej imienia Gabriela Narutowicza

Dodał: Anna

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

Organizator konkursu

 1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo jest Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

Cel i przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie.

 2. Logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych Szkoły.

 3. Konkurs trwa od 10.01.2018 r. do 15.02.2018 r.

Warunki uczestnictwa w konkursie

 1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły a także rodzice, nauczyciele i absolwenci.

 2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

 3. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt logo.

 4. Na konkurs można złożyć kilka projektów

 5. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu i zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz SZS w Gniewinie.

Forma prezentacji pracy konkursowej

 1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.

 2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych lub ręcznie w wersji kolorowej lub czarno-białej.

 3. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:

 • być czytelne i łatwe do zapamiętania,

 • być łatwo identyfikowane z naszą szkołą

 • składać się z:

  • tylko z logotypu (stylizacji literowej zawierającej nazwę szkoły)

  • tylko z elementu graficznego będącego symbolem

  • lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

 • nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

Czytaj więcej

ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASACH 4

Dodał: Anna

W trakcie roku szkolnego na lekcjach przyrody uczniowie samodzielnie przygotowują zdrowe posiłki typu sałatki, kanapki z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania.

W ten sposób uczą się prawidłowego odżywiania. Klasa 4 a przy pomocy Aleksandry Kalkowskiej, przygotowała zdrowe jedzenie w postaci kanapek, sałatek.

 

Czytaj więcej

Spotkanie z tradycjami i kulturą Kaszub

Dodał: Anna

18 grudnia 2017 r. klasy III b  i III c pojechały do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. Po muzeum oprowadził nas pan Roman  Drzeżdżon, ciekawie opowiadając o osobach zasłużonych dla kultury Kaszub oraz o kaszubskich legendach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

 

Czytaj więcej

Z wizytą w Oddziale Fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie

Dodał: Anna

23 i 24 listopada 2017 r. klasy III c i III b z nauczycielami p.Lucyną Trocką, p.Joanną Lewicką, p.Jolantą Rudźko i p.Wojciechem Rudźko gościły w Oddziale Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” w Lubiatowie. W budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały piękne gliniane krasnale.


 

Czytaj więcej

Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Dodał: Anna

Zgodnie z przyjętą w zeszłym roku uchwałą Rady Gminy już po raz drugi 19 grudnia 2017r. uroczyście obchodzono Dzień Oświaty w Gminie Gniewino. To okazja nie tylko do podziękowań dla pedagogów, wychowawców oraz pracowników, ale także do zaprezentowania dorobku samorządowych szkół.

Uroczystość, którą prowadzili uczniowie, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkół i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez uczestników uroczystości.

W imieniu Wójta Zbigniewa Walczaka Sekretarz Gminy Gniewino pan Mikołaj Orzeł szczególnie podziękował i wyróżnił panią Wiolettę Majer-Szreder, wicedyrektora naszej szkoły, która z pasją i misją realizuje wiele inicjatyw i przedsięwzięć, nie tylko na rzecz oświaty, ale także środowiska lokalnego. Za swoje osiągnięcia pani Wioletta otrzymała wcześniej tytuł „Złotego Stolema Kultury”.

Zebrani obejrzeli prezentację osiągnięć samorządowych szkół w naszej gminie za rok szkolny 2016-2017.

 

Czytaj więcej

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

13 grudnia 2017r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 36-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – był to stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku,  a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.

 

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Kolęd Dla Klas Integracyjnych

Dodał: Anna

Dnia 09.12.2017 r. klasy 5b i 6a wraz z panią Beatą Nastały oraz Anną Kamińską i Iwoną Ciechanowską wzięły udział w ,,Wojewódzkim Konkursie Kolęd Dla Klas Integracyjnych” w Gdańsku. Zaprezentowały po jednym utworze.

 

Czytaj więcej

Grupa Teatralna „AMATOR” trzecia w Lidzbarku!

Dodał: Anna

W niedzielę, 19 listopada 2017 roku o godzinie 11.00, w Sali Widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Sądowej 23 rozpoczął się III Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich “Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”.

Podczas jednodniowego przeglądu, formacje teatralne prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Można było oglądać grupy m. in. z Nidzicy, Lidzbarka, Łap, Sokołowa Podlaskiego i Dywit.

W kategorii teatrów młodzieżowych, zespół „Amator” zajął III miejsce ze spektaklem „Januszek idzie na dyskotekę”. Otrzymał dyplom i nagrodę: kuchenkę mikrofalową.

 

Czytaj więcej

Wyróżnienie dla „Amatora”!

Dodał: Anna

W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, gdzie spotkali się młodzi entuzjaści teatru z całej Polski.

"Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Są to zespoły z Poznania, Białej Podlaskiej, Szczecina. Oprócz tego, są zespoły, które występują zawsze czyli Chojnice, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Bolszewo, Gniewino." - powiedziała Edyta Łysakowska – Sobiszewska, organizatorka.

 

Czytaj więcej

Lekcja myślenia

Dodał: Grazyna

,,Lekcje  myślenia” czyli  kolejny  weekend spotkania  z  nauką    W dniach 8 -10  grudnia  2017 r. miał  miejsce  kolejny  weekend  z nauką – tym razem były to ,, Lekcje  myslenia”. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Gawryszewski Oskar kl.II A  oraz  Hallmann Jakub i Bohdziul Małgorzata z klasy III A. Uczniami  opiekowała  się  nauczycielka matematyki – Alicja Goyke. 
    

 

Czytaj więcej

Matematyczna choinka

Dodał: Grazyna

W  sali  nr  64  stanęła  ,,matematyczna” choinka. Bombki  zostały  zastąpione  takimi  figurami  przestrzennymi  jak: czworościany  foremne , dwunastościany  rombowe, dwudziestościany  ścięte i  inne  ciekawe  bryły.

 

Czytaj więcej

Wyniki konkursu plastycznego i konkursu wiedzy „Moc z Wiatru”

Dodał: Anna

Konkurs został przeprowadzony w szkołach z gmin Gniewino, Krokowa, Choczewo. Oprócz naszej szkoły, wzięło w nim udział szkoła z Choczewa, Ciekocina, Kostkowa, Wierzchucina, Lubocina, Sławoszyna i Żarnowca.

Konkurs plastyczny odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 1-3 zgłoszonych zostało 105 prac. Natomiast w kategorii klas 4-7 zgłoszonych zostało 99 prac.

W naszej szkole w konkursie plastycznym wzięło udział 59 uczniów Szkoły Podstawowej, a w konkursie wiedzy z Gimnazjum 17 uczniów. Rozdanie nagród odbyło się 4 grudnia 2017 roku w Domu Kultury w Sławoszynie.

 

Czytaj więcej

„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

Dodał: Anna

To jeden z cytatów, który znalazł się na niezwykłej choince zbudowanej z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Przygotowania trwały dwa tygodnie. W zielony papier z 60 cytatami o książce i  czytaniu obłożono prawie 300 książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu uczniów  – pomocników bibliotekarza: Weroniki Wierzbickiej, Nikoli Wyszeckiej, Moniki Szur, Magdy Szur, Julii Jaroszek oraz najmłodszych: Sabiny Nadolskiej i Kacpra Kotowicza.

 

Czytaj więcej

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dodał: Anna

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2017r., odbył się w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie uroczysty apel, przypominający tę rocznicę.

 

Czytaj więcej

,,Spotkanie z historią” Udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dodał: Anna

Dnia 07 listopada 2017r. uczniowie klasy II a gim. i uczennice z klasy III a gim.( biorące udział w innowacjach matematycznych) spotkali się aby wspólnie rozszyfrować tajemnicę niemieckiej maszyny szyfrującej- Enigmy. 

 

Czytaj więcej

,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”- drużyna z Gniewina z III miejscem w kategorii U8

Dodał: Anna

   Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli w dniu 27 października 2017r. w XVIII edycji turnieju piłki nożnej ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  w kategorii U8 (chłopcy rocznik 2010 i 2011). 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Piaśnicy i Wejherowa

Dodał: Anna

26 października 2017r. klasy 3b i 3c pod opieką  pani Joli Rudźko i pani Lucyny Trockiej oraz pana Wojciecha Rudźko pojechały do Piaśnicy i Wejherowa. W Piaśnicy przewodnikiem była pani Joanna Lewicka, która ciekawie opowiadała dzieciom historię bł. Alicji Kotowskiej i wielu innych, którzy zginęli w Lasach Piaśnickich.

 

Czytaj więcej

Weekend z nauką

Dodał: Grazyna

Morze  i  nauka? Czego  chcieć  więcej ….

Dwóch  uczniów  z  klasy  II A  naszego  gimnazjum – Oskar  Gawryszewski  i  Tymoteusz  Gałek – wraz z  nauczycielką matematyki Alicją Goyke -  uczestniczyło  w ,,Weekendzie  z  nauką” , który  miał  miejsce  w dniach  3 – 5  listopada br. 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie

Dodał: Grazyna

16 października 2017 roku  uczniowie klas III gimnazjum wybrali się autokarem pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kalkowskiej, p. Aleksandry Gacek, p. Ewy Miezianko-Pieper i p. Róży Metz-Szymikowskiej do Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Czytaj więcej

Pani Wioletta Majer-Szreder finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017

Dodał: Anna

Pani wicedyrektor naszego zespołu dr Wioletta Majer-Szreder, nauczycielka języka polskiego oraz zajęć artystycznych została finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017.

Konkurs „Nauczyciel Pomorza" jest organizowany przez marszałka województwa pomorskiego z myślą o najwybitniejszych pedagogach. Tych, którzy wyróżniają się podejściem do uczniów, wspierają i pomagają rozwijać ich talenty, przygotowują swoich wychowanków do aktywnej działalności społecznej, razem z uczniami angażują się w działalność na rzecz potrzebujących.

 

Czytaj więcej

Wyjazd uczniów klas czwartych do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Dodał: Anna

Uczniowie wszystkich klas czwartych w dniu 17 października 2017 roku wyjechali do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Koncert Edukacyjny „Kosmiczna filharmonia”.

Anna Bona i Natalia Walewska, autorki koncertu wyszły z założenia, że sztuka i muzyka mają zdecydowany wpływ na rozwój dziecka, a dodatkowo dzieci są wdzięcznym, ale i trudnym (wybrednym) odbiorcą. Dlatego postanowiły stworzyć program, który je zaciekawi na tyle, żeby chciały wracać na takie spotkania z muzyką poważną. Znalazły więc partnera dla swojego pomysłu, a mianowicie Polską Agencję Kosmiczną, a dokładnie Przemysława Rudzia z Departamentu Edukacji, który był konsultantem naukowym całego cyklu.

 

Czytaj więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dodał: Anna

Uroczyste ślubowanie odbyło się 26.10.2017 r. W roku szkolnym 2017/2018 do naszej szkoły uczęszcza 42 uczniów klas pierwszych: klasa 1a wych. p. Sabina Domaros i kl. 1 b wych. p. Teresa Behrendt. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia.

 

Czytaj więcej