Z życia szkoły - aktualności

Wyróżnienie dla „Amatora”!

Dodał: Anna

W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, gdzie spotkali się młodzi entuzjaści teatru z całej Polski.

"Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Są to zespoły z Poznania, Białej Podlaskiej, Szczecina. Oprócz tego, są zespoły, które występują zawsze czyli Chojnice, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Bolszewo, Gniewino." - powiedziała Edyta Łysakowska – Sobiszewska, organizatorka.

 

Czytaj więcej

Lekcja myślenia

Dodał: Grazyna

,,Lekcje  myślenia” czyli  kolejny  weekend spotkania  z  nauką    W dniach 8 -10  grudnia  2017 r. miał  miejsce  kolejny  weekend  z nauką – tym razem były to ,, Lekcje  myslenia”. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Gawryszewski Oskar kl.II A  oraz  Hallmann Jakub i Bohdziul Małgorzata z klasy III A. Uczniami  opiekowała  się  nauczycielka matematyki – Alicja Goyke. 
    

 

Czytaj więcej

Matematyczna choinka

Dodał: Grazyna

W  sali  nr  64  stanęła  ,,matematyczna” choinka. Bombki  zostały  zastąpione  takimi  figurami  przestrzennymi  jak: czworościany  foremne , dwunastościany  rombowe, dwudziestościany  ścięte i  inne  ciekawe  bryły.

 

Czytaj więcej

Wyniki konkursu plastycznego i konkursu wiedzy „Moc z Wiatru”

Dodał: Anna

Konkurs został przeprowadzony w szkołach z gmin Gniewino, Krokowa, Choczewo. Oprócz naszej szkoły, wzięło w nim udział szkoła z Choczewa, Ciekocina, Kostkowa, Wierzchucina, Lubocina, Sławoszyna i Żarnowca.

Konkurs plastyczny odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 1-3 zgłoszonych zostało 105 prac. Natomiast w kategorii klas 4-7 zgłoszonych zostało 99 prac.

W naszej szkole w konkursie plastycznym wzięło udział 59 uczniów Szkoły Podstawowej, a w konkursie wiedzy z Gimnazjum 17 uczniów. Rozdanie nagród odbyło się 4 grudnia 2017 roku w Domu Kultury w Sławoszynie.

 

Czytaj więcej

„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

Dodał: Anna

To jeden z cytatów, który znalazł się na niezwykłej choince zbudowanej z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Przygotowania trwały dwa tygodnie. W zielony papier z 60 cytatami o książce i  czytaniu obłożono prawie 300 książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu uczniów  – pomocników bibliotekarza: Weroniki Wierzbickiej, Nikoli Wyszeckiej, Moniki Szur, Magdy Szur, Julii Jaroszek oraz najmłodszych: Sabiny Nadolskiej i Kacpra Kotowicza.

 

Czytaj więcej

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dodał: Anna

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2017r., odbył się w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie uroczysty apel, przypominający tę rocznicę.

 

Czytaj więcej

,,Spotkanie z historią” Udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dodał: Anna

Dnia 07 listopada 2017r. uczniowie klasy II a gim. i uczennice z klasy III a gim.( biorące udział w innowacjach matematycznych) spotkali się aby wspólnie rozszyfrować tajemnicę niemieckiej maszyny szyfrującej- Enigmy. 

 

Czytaj więcej

,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”- drużyna z Gniewina z III miejscem w kategorii U8

Dodał: Anna

   Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli w dniu 27 października 2017r. w XVIII edycji turnieju piłki nożnej ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  w kategorii U8 (chłopcy rocznik 2010 i 2011). 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Piaśnicy i Wejherowa

Dodał: Anna

26 października 2017r. klasy 3b i 3c pod opieką  pani Joli Rudźko i pani Lucyny Trockiej oraz pana Wojciecha Rudźko pojechały do Piaśnicy i Wejherowa. W Piaśnicy przewodnikiem była pani Joanna Lewicka, która ciekawie opowiadała dzieciom historię bł. Alicji Kotowskiej i wielu innych, którzy zginęli w Lasach Piaśnickich.

 

Czytaj więcej

Weekend z nauką

Dodał: Grazyna

Morze  i  nauka? Czego  chcieć  więcej ….

Dwóch  uczniów  z  klasy  II A  naszego  gimnazjum – Oskar  Gawryszewski  i  Tymoteusz  Gałek – wraz z  nauczycielką matematyki Alicją Goyke -  uczestniczyło  w ,,Weekendzie  z  nauką” , który  miał  miejsce  w dniach  3 – 5  listopada br. 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie

Dodał: Grazyna

16 października 2017 roku  uczniowie klas III gimnazjum wybrali się autokarem pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kalkowskiej, p. Aleksandry Gacek, p. Ewy Miezianko-Pieper i p. Róży Metz-Szymikowskiej do Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Czytaj więcej

Pani Wioletta Majer-Szreder finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017

Dodał: Anna

Pani wicedyrektor naszego zespołu dr Wioletta Majer-Szreder, nauczycielka języka polskiego oraz zajęć artystycznych została finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017.

Konkurs „Nauczyciel Pomorza" jest organizowany przez marszałka województwa pomorskiego z myślą o najwybitniejszych pedagogach. Tych, którzy wyróżniają się podejściem do uczniów, wspierają i pomagają rozwijać ich talenty, przygotowują swoich wychowanków do aktywnej działalności społecznej, razem z uczniami angażują się w działalność na rzecz potrzebujących.

 

Czytaj więcej

Wyjazd uczniów klas czwartych do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Dodał: Anna

Uczniowie wszystkich klas czwartych w dniu 17 października 2017 roku wyjechali do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Koncert Edukacyjny „Kosmiczna filharmonia”.

Anna Bona i Natalia Walewska, autorki koncertu wyszły z założenia, że sztuka i muzyka mają zdecydowany wpływ na rozwój dziecka, a dodatkowo dzieci są wdzięcznym, ale i trudnym (wybrednym) odbiorcą. Dlatego postanowiły stworzyć program, który je zaciekawi na tyle, żeby chciały wracać na takie spotkania z muzyką poważną. Znalazły więc partnera dla swojego pomysłu, a mianowicie Polską Agencję Kosmiczną, a dokładnie Przemysława Rudzia z Departamentu Edukacji, który był konsultantem naukowym całego cyklu.

 

Czytaj więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dodał: Anna

Uroczyste ślubowanie odbyło się 26.10.2017 r. W roku szkolnym 2017/2018 do naszej szkoły uczęszcza 42 uczniów klas pierwszych: klasa 1a wych. p. Sabina Domaros i kl. 1 b wych. p. Teresa Behrendt. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia.

 

Czytaj więcej

Wyjazd uczniów na spektakl

Dodał: Anna

Uczniowie klas 5,6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum w dniu 23 października wyjechali do Gdańska, gdzie w sali teatralnej NOT obejrzeli widowisko zatytułowane "Cudowne Musicale” przygotowane przez Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium”. Podczas koncertu edukacyjnego obejrzeli interpretacje słynnych utworów musicalowych z takich spektakli jak: "Metro”, "Upiór w operze”, "Akademia Pana Kleksa” czy "Grease”, na podstawie którego uczniowie klas drugich gimnazjum przygotowali w roku szkolnym 2016/2017 projekt gimnazjalny.

 

Czytaj więcej

Konkurs „Moc z wiatru” organizowany przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Dodał: Anna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie: „Moc z wiatru” organizowanym przez PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie.

Celem Konkursu jest:

  1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

  2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.

  3. Wzbudzanie zainteresowania tematyką morskiej energetyki wiatrowej i energii odnawialnej.

  4. Rozwijanie i poszerzanie wiedzy nt. energii odnawialnej, w tym morskiej energetyki wiatrowej, jak również nt. nowych technologii wytwarzania energii, ekologii oraz zdrowego stylu życia.


 

Konkurs będzie zorganizowany w dwóch kategoriach:

- plastycznej (dla szkoły podstawowej), w dwóch kategoriach wiekowych, obejmującej uczniów klas I-III, IV- VII

- w formule testu wiedzy (dla uczniów gimnazjum), obejmujący zarówno pytania zamknięte (typu ABC) z jedną prawidłową odpowiedzią, jak i pytania otwarte.

 

 

Czytaj więcej

Wyjazd do teatru

Dodał: Anna

Gimnazjaliści z Gniewina w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni na sztuce Julisza Słowackiego pt. „Balladyna”

Wątki baśniowe, czary, legendy, walka o koronę. W zapomnianym miasteczku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o serce Kirkora, a ta uruchomi lawinę niepowstrzymanych zdarzeń… Władzę przejmie Balladyna, którą zawładnie żądza korony, ta z kolei popchnie ją do okrutnych czynów. Wielu straci życie, niektórzy władzę, inni godność…

 

Czytaj więcej

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA” W GNIEWINIE

Dodał: Anna

W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 16 września 2017r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorem tej akcji była Aleksandra Kalkowska i Barbara Bach. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”.

 

Czytaj więcej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Dodał: Anna

Zgodnie z tradycją, pod koniec września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Szkolna komisja wyborcza zarejestrowała sześcioro kandydatów. Po raz pierwszy w wyborach wzięli udział również nauczyciele. Po zakończeniu głosowania szkolna komisja wyborcza przystąpiła do liczenia głosów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Pendowska z klasy IIIa gimnazjum. Pozostali kandydaci wybrani zostali do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy całej Radzie owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

 

Czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie Pani Dyrektor

Dodał: Anna

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy II a gimnazjum Ania Tarnowska. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego nowy dyrektor szkoły Pan Jacek Bagnecki powitał przybyłych gości: wójta gminy Gniewino Pana Zbigniewa Walczaka, sekretarza gminy Pana Mikołaja Orła, ustępującą dyrektor szkoły Panią Mariolę Nawrocką oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Annę Napieraj.

 

Czytaj więcej

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Dodał: Anna

W roku szkolny 2017/2018 uczniowie wszystkich klas tj. 1-7 SP i II-III Gim. są objęci dotacją i otrzymają komplet książek do nauki w poszczególnych klasach, podręcznik i ćwiczenia oraz podręcznik do nauki języka obcego. Uczniowie niektórych klas otrzymają podręczniki wieloletnie (z poprzedniego rocznika), w tym Elementarz MEN nowe będą tylko ćwiczenia, które tak jak w roku poprzednim, będą własnością ucznia. Jedyny koszt, który obciąży rodziców będzie dotyczył zakupu podręczników do nauki przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).

Czytaj więcej

Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie

Dodał: Anna

W dniach 19 - 21 maja 2017r. zorganizowano Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie.

Organizacja tego turnieju miała na celu integrację młodzieży opartą na idei tolerancji oraz racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego przez młodzież powiatu wejherowskiego i tczewskiego. Warcaby, to sport umysłowy, rownie ważny jak inne dyscypliny. I chociaż powstały przed trzema tysiącami lat i w swej historii przeszły wiele przeobrażeń, to nadal jest popularną grą towarzyską. Celem zawodów była integracja uczniów z rożnych stron naszego województwa oraz zacieśnienie współpracy między szkołami. Rozgrywki odbyły się na szczeblu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły klasyfikowano w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Turniej obejmowal 11 rund (według przepisów kodeksu PZW) a poszczególne pojedynki kojarzone były na podstawie bieżących zdobyczy punktowych, w wyniku których wyłoniono zwyciężców. Za pierwsze trzy miejsca szkoła w Gniewinie ufundowała puchary, medale oraz liczne nagrody rzeczowe (ufundowane przez naszych drogich, nieocenionych licznych sponsorów) .

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie rolnym

Dodał: Anna

25 maja 2017r. dzieci z naszego przedszkola, udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Lewandowskich w Gniewinie.

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Zoo

Dodał: Anna

W poniedziałek 29.04.2017r.dzieci(Smerfy,Muminki i Gumisie) wraz ze swoimi paniami  wyruszyły na wycieczkę do Zoo w Gdańsku-Oliwie.

 

Czytaj więcej

„Jak nie czytam jak czytam”

Dodał: Anna

Rekord w czytaniu

Uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”, podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie.

1 czerwca o godzinie 10.00 163 uczniów przyłączyło się ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo. Dzieci wespół z nauczycielami zabrali z domu ulubione baśnie, powieści, mangi, książki popularnonaukowe, komiksy itd. i czytali w ciszy to, na co mieli ochotę.

 

Czytaj więcej

Sukces Emilii Warmińskiej w Przeglądzie Talentów Wokalnych 2017 w Wejherowie

Dodał: Anna

14.06.2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się” Przegląd Talentów Wokalnych” zorganizowany przez PZPOW.

 

Czytaj więcej