Z życia szkoły - aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dodał: Grazyna

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół Gniewinie 27 września 2018r.uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” którą zorganizowała p. Aleksandra Kalkowska. Celem corocznej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce ,, Sprzątania Świata” odbywa się od 1994 roku. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”, przystępuje do niej młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

 

Czytaj więcej

Rozpoczynamy przygodę z MEGA MISJĄ.

Dodał: Dorota

W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy starania o zakwalifikowanie się do programu ogólnopolskiego „MEGA MISJA”. Wystartowaliśmy w konkursie- należało przygotować i nagrać filmik minutowy reklamujący naszą szkołę .Udało się  i jeszcze przed wakacjami dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła będzie jedną z wielu uczestniczących w programie. Zajęcia w ramach programu prowadzi Danuta Górkowska.

Czytaj więcej

Zaproponuj książkę do szkolnej biblioteki!

Dodał: Dorota

Z wielką radością informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej

Bezpieczny przedszkolak

Dodał: Dorota

2 października dla uczniów klas zerowych odbyły się zajęcia "Bezpieczny przedszkolak". Zasady bezpieczeństwa na drodze, placu zabaw, w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami przedstawiła uczniom p. policjant z komisariatu z Gniewina Anna Piankowska. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka

Dodał: Grazyna

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Punkcie Przedszkolnym zorganizowana została zabawa dla dzieci.

Czytaj więcej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dodał: Anna

 

Nowy Rok Szkolny 2018/2019 rozpoczniemy 3 września Mszą Świętą o godzinie 8:00. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewinie o godzinie 9:00 odbędzie się uroczysty apel. 

 

 

Plan Dowozów na dzień 03.09.2018.

 

 

Czytaj więcej

Turniej warcabowy.

Dodał: Dorota

„ II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie  - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”.

Relacja z realizacji  projektu zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Wejherowie  w dniach 08-09 czerwca 2018 roku.

Po roku doskonalenia umiejętności  w sporcie warcabowym - 08 czerwca 2018 roku odbył się „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie – rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”. Gościliśmy uczniów i opiekunów z kilku szkół z powiatu wejherowskiego, puckiego oraz tczewskiego, w których prowadzone są zajęcia warcabowe, tj. z ZPS w Tczewie, SOSW w Pelplinie, Zespołu Szkół w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie, Szkoły Podstawowej w Żarnowcu i SZS w Gniewinie.

Czytaj więcej

O Wołyniu na Kaszubach

Dodał: Anna

 

Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie mgr Jacek Bagnecki serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 75 rocznicy wydarzeń na Wołyniu.

 

Czytaj więcej

Tydzień ekologiczny.

Dodał: Dorota

W naszej szkole w dniach 6-8 VI 2018r. odbyła się XVIII edycja  „Tygodnia Ekologicznego”. Organizatorkami były Ilona Jeleśniańska-Zając i Lucyna Trocka. Dzieci poznały osoby, które bezpośrednio zajmują się lub są związane  z ekologią. W tym roku gościliśmy p. Dariusza Rohde z Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz  p. Tomasza Turulskiego z Nadleśnictwa Wejherowo.

Czytaj więcej

Gala Zdolnych z Pomorza

Dodał: Grazyna

W dniu  18  czerwca  2018  roku  uczniowie  klasy II a gimnazjum w składzie: Gałek Tymoteusz, Gawryszewski Oskar, Kwaśniewska Wiktoria, Okrój Anna i Okuń  Bartosz wraz z nauczycielką  matematyki Alicją Goyke- wzięli  udział  w  Gali  Zdolnych  z Pomorza.

 

Czytaj więcej

Przedszkolaki poznawały życie pszczół.

Dodał: Dorota

13 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Monikę, pszczelarkę, która posiada własna pasiekę. Pani Monika mówiła dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadała również o życiu i zwyczajach pszczół, o tym, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę.

Czytaj więcej

Dzień Rodziny w przedszkolu.

Dodał: Dorota

W dniu 05.06. na terenie Trzech Koron w Gniewinie odbył się Piknik Rodzinny  z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i  Dnia Ojca. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z Przedszkola. Na początek dzieci zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, w których dziękowały rodzicom oraz wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. 

Czytaj więcej

III wojewódzki konkurs recytatorski poezji angielskiej oraz niemieckiej

Dodał: Anna

 

Dn. 25.05.2018r. sześcioro uczniów z naszej szkoły (Dawid Bartanowicz, Michał Boruszewski, Anna Okrój, Natalia Żychowska, Zuzanna Reck oraz Klaudia Salanga) wzięło udział w III wojewódzkim konkursie recytatorskim poezji angielskiej oraz niemieckiej. Konkurs odbył się na sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Kępicach. Celem tego konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną, rozwijanie ich wrażliwości na piękno poezji oraz wspieranie ich zdolności językowych.

 

Czytaj więcej

Wizyta klas III gimnazjum w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec

Dodał: Grazyna

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii dnia 12 czerwca 2018 roku, klasa III gimnazjum zwiedziła Kopalnie Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec należącej do Oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

 

Czytaj więcej

Piknik z książką.

Dodał: Dorota

Nasi uczniowie, podobnie jak inne szkoły w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Słoneczny piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter spotkania. 278 uczniów z poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej

Moda na zdrowie

Dodał: Grazyna

           Dnia 05 czerwca 2018r  w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się prezentacja projektu ,,Moda na zdrowie”, którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego  spożywania posiłków.   W programie brali udział uczniowie klasy 2b gimnazjum i 6b szkoły podstawowej pod opieką Aleksandry Kalkowskiej, Aleksandry GacekBeaty Nastały.

 

 

Czytaj więcej

Gala wiosenna.

Dodał: Dorota

Już po raz dziesiąty zorganizowano w Samorządowym Zespole Szkół Wielką Galę Wiosenną.  17.05.2018 r. otworzyła ją pani dyrektor Lucyna Pałubicka. W przygotowania do tej radosnej uroczystości zaangażowane są wszystkie klasy młodsze 0-III.  Z tej okazji pod okiem wychowawców z wielkim zapałem przygotowują własne prezentacje: przedstawienia, wiersze, piosenki. Dbają też o wiosenną,  barwną scenografię i kostiumy. Talenty najmłodszych wychowanków podziwiali ich koledzy i rodzice, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie swoich klas do występów. Organizatorami imprezy są: Jolanta Foks-Styn i Danuta Różańska.  

Czytaj więcej

Warsztaty z Elwirą Lelental. O dopalaczach i narkotykach.

Dodał: Dorota

24 maja uczniowie naszego gimnazjum oraz klas siódmych uczestniczyli w prelekcji „Dopalacze mogą Cię wypalić! Wpływ narkotyków i dopalaczy na życie i zdrowie człowieka”. Spotkanie profilaktyczne przeprowadziła pani Elwira Lelental, prezes Fundacji "Nowe Życie", emerytowany nadkomisarz i kierownik sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Czytaj więcej

WYCIECZKA PO ZIEMI ELBLĄSKIEJ

Dodał: Grazyna

             W dniach 08 – 11 maja  uczniowie szkoły w Gniewinie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce po ziemi elbląskiej.  W doskonałych humorach wyruszyliśmy o godz. 5.00 rano spod szkoły. Po dotarciu do Elbląga i przywitaniu z pilotem ( Panem Janem J ) rozpoczęliśmy zwiedzanie ratusza, starówki i interaktywnego muzeum archeologicznego ziemi elbląskiej. Mogliśmy tam obejrzeć kilkunastominutowy hologram przedstawiający historię tych ziem od starożytności do czasów współczesnych.         

 

 

Czytaj więcej

Wyniki X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”

Dodał: Anna

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji

X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju

Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”

z dnia 19 maja 2018 r.

 

 

Komisja w składzie:

 

  1. Jerzy Gorzko - przewodniczący

  2. Urszula Kowalska-Suwińska

  3. Marzena Nieczuja-Urbańska

  4. Krzysztof Czerny

 

podczas posiedzenia Komisji Konkursowej X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju Teatralno-Kabaretowego „Wieżowisko” w dniu 19 maja 2018 r. po obejrzeniu w dniach 18 – 19 maja 30 spektakli w konkursie, postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

 

KATEGORIA MONODRAM:

 

I miejsce – MONIKA PŁOMIN, WEJHEROWO, „A JA WCIĄŻ JESZCZE NIE WIEM”

 

 

wyróżnienia:

  • Marta Hewelt, Wejherowo, „PRZEKLEŃSTWO MILLHAVEN”

  • KLAUDIA TARNOWSKA, PUCK, „JESTEM KOBIETĄ”

 

 

KATEGORIA teatr DZIECI:

 

I miejsce ex aequo - Teatralna szóstka, Rumia, „Bajka o niebieskim ptaku”

I miejsce ex aequo - Słoneczni żeglarze, Swarzewo, „O pryszczycerzu i królewnie pięknotce”

II miejsce ex aequo - Amator, Gniewino, „Krzywa bajka”

II miejsce ex aequo - Walizeczka, Stare pole, „Pranie”

III miejsce ex aequo - Modraki, Żarnowiec, „Miłość muzyką malowana”

III miejsce ex aequo - Naniby, Krokowa, „Jeszcze tylko chwilka”

 

wyróżnienia:

  • Junior, Puck, „Lokomotywa”

  • Bajkomania, Orle, „Bajka o królewnie, piekarczyku i ...””

Czytaj więcej

Wycieczka Edukacyjna do Torunia

Dodał: Grazyna

W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie z klas IIGa, IIGb i IIGc Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w Toruniu.

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie

Dodał: Grazyna

Dnia 11.04.2018r. uczniowie klas Ia, 2a, 2b byli na wycieczce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zapoznali się z historią miasta. Brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych.

 

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

Dodał: Anna

W dniach od 26 do 28 kwietnia 2018r. uczniowie z klas 5b, 5c, 7a i II a gim. Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Zwiedziliśmy starą część miasta, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela gdzie w kryptach pochowany jest patron szkoły podstawowej- Gabriel Narutowicz, pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Belweder, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i gmachem Zachęty. Odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski oraz Łazienki Królewskie.

 

Czytaj więcej

III Pomorski Turniej Gier Planszowych

Dodał: Anna

26 IV 2018r uczniowie naszej szkoły: Karol Nowak, Grzegorz Czarnecki, Miłosz Ciemny i Igor Nastały  oraz jako rezerwowa Nikola Nowak, wzięli udział w III Pomorskim Turnieju Gier Planszowych w Tczewie. Zawodnicy brali udział w 2 konkurencjach: Warcaby i Chińczyk.

 

Czytaj więcej

"Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie"

Dodał: Grazyna

23.04 br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już VI edycja programu ,,Żyj bezpiecznie’’. Organizatorem zajęć była Aleksandra Pokorska. Do przygotowań włączyli się również nauczyciele Pan Łukasz Krefta i Krzysztof Balczyński oraz uczniowie z gimnazjum: Julia Pendowska, Maciej Konstanski, Mateusz Kuptz i Jakub Staszewski.

 

 

Czytaj więcej

Szkoła w Gniewinie z brązowym medalem

Dodał: Anna

Dnia 10 kwietnia 2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w drużynowych biegach przełajowych.

Na stadionie MOSiR Rumia rywalizowało w sumie około 400 zawodników i zawodniczek.

 

Spośród startujących  z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie  Paweł Głodowski ukończył bieg  zdobywając brązowy medal i uzyskał kwalifikację do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się w Gdyni 16 kwietnia 2018r.

 

Na mistrzostwach powiatu wejherowskiego w drużynowych biegach przełajowych szkoła z Gniewina wystawiła 3 drużyny: dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz grupę chłopców reprezentujących gimnazjum.

 

Czytaj więcej