Z życia szkoły - aktualności

"Sadzimy las dla NIepodległej!"

Dodał: Grazyna

Dnia 13 kwietnia 2018r o godzinie 11:00 w ramach akcji promocyjnej ,, Sadzimy Las dla Niepodległej", jak co roku uczniowie klasy 2c gimnazjum i 7b Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie z p. Aleksandrą Kalkowską i p. Oksaną Fytsak Calik sadzili drzewka w leśnictwie Orle .

 

 

Czytaj więcej

12 Festiwal Śpiewających Szkół

Dodał: Grazyna

9 kwietnia 2018r. w Warszawie odbyły się eliminacje do 12 Festiwalu Śpiewających Szkół, który od tego roku ma charakter ogólnopolski. Podczas trwających trzy dni przesłuchań jury wysłuchało ponad 500 wykonawców z 417 szkół.

 

 

Czytaj więcej

Warsztaty klas trzecich w Centrum Nauki Experyment

Dodał: Anna

W piątek 16 marca 2018 r. klasy 3b i 3c odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

W hali pokazowej dzieci poznawały interaktywne  instalacje łączące wiedzę z zabawą.

Uczniowie obydwu klas wzięli także udział w warsztatach interaktywnych zatytułowanych „H2O – łyk wiedzy”.

 

Czytaj więcej

Konkurs

Dodał: Dorota

Rozstrzygnięcie konkursu "Zostań detektywem!"

Zbrodnia to niesłychana, książka została porwana!

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY – "ŹRÓDEŁKO W SZKOLE"

Dodał: Anna

Dnia 22 marca 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, wraz z promocją źródełka w szkole. Celem obchodów tego dnia było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Uczennice z klasy 5b przedstawiły anatomię człowieka, zalety źródełka oraz obieg wody w przyrodzie. Pani Barbara Bach przygotowała analizę wody ,którą pijemy, natomiast pani Grażyna Budnik zaprezentowała doświadczenia związane z wodą jako rozpuszczalnikiem.

 

Czytaj więcej

I Powiatowy Konkurs "Czy znam życie i dokonania prezydentów II Rzeczypospolitej"

Dodał: Grazyna

            W 2018r. szkoła podstawowa w Gniewinie obchodzi jubileusz 20 – lecia nadania imienia Gabriela Narutowicza. Z tej okazji zorganizowany został powiatowy konkurs historyczny, którego tematem było życie i dokonania trzech prezydentów II Rzeczypospolitej. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego.          

 

 

Czytaj więcej

Strefy klimatyczne w klasie 6a - kuchnia śródziemnomorska

Dodał: Anna

Uczniowie klasy 6a na lekcjach przyrody z p. Aleksandrą Kalkowska i p Iwoną Ciechanowską poznawali kuchnie Świata w tym wybraną przez nich kuchnię śródziemnomorską.

 

Czytaj więcej

Dzień Matematyki- 2018

Dodał: Grazyna

     16  marca  2018 r. w Samorządowym Zespole  Szkół  w Gniewinie  po raz drugi świętowaliśmy "Dzień Matematyki". Obchody  tego  święta zorganizowano po to, aby pokazać inną  stronę  tej dziedziny, aby udowodnić, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.Obchody święta matematyki miały  charakter  turnieju   międzyklasowego. 
 

 

Czytaj więcej

Wielkanocny Kiermasz Świąteczny

Dodał: Anna


Tegoroczny Wielkanocny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 20 marca 2018r w Centrum Kultury w Gniewinie. Przypominamy, że będzie tam można zakupić m.in. niepowtarzalne, ręcznie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży naszych artykułów zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Startujemy o godzinie 17. Zachęcamy do udziału.

 

Czytaj więcej

Apel z okazji Dnia Kobiet

Dodał: Anna

9 marca 2018r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość została przygotowana przez klasę 7B wraz z wychowawcą Oksaną Fytsyak-Calik.

 

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski dla klas I-III

Dodał: Anna

W czwartek 8 marca 2018r. w naszej szkole  odbył się Konkurs recytatorski dla klas I-III. Celem spotkania były m. in. popularyzacja twórczości polskich autorów oraz odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów.

 

Czytaj więcej

Kompetencje na szóstkę

Dodał: Anna

Uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawcą Beatą Nastały wzięli udział w cyklu lekcji wychowawczych ,, Kompetencje na szóstkę”. Mieli za zadanie wykonać projekt maszyny ułatwiającej życie. Celem lekcji było kształcenie myślenia naukowego oraz umiejętności pracy zespołowej.

 

Czytaj więcej

Pokazy chemiczno- fizyczne

Dodał: Grazyna

W piątek 23 lutego 2018 roku w Sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystki i Bibliotece odbyły się pokazy chemiczno- fizyczne, które poprowadził Jacek Słowakiewicz - przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu. 

 

Czytaj więcej

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej

Dodał: Anna

 

18 stycznia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty, który jest  doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole.

 

Czytaj więcej

Gniewino z medalami w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce

Dodał: Anna

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina uczestniczyli 25 stycznia 2018r. 

w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych

w Lekkoatletyce klas III-IV rocznik 2007 i młodszy.

Zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

 

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2017/2018

Dodał: Grazyna

W związku z rozpoczynającymi się feriami Centrum Kultury i Sportu przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Czytaj więcej

ŹRÓDEŁKO W SZKOLE - AKTYWNI UCZNIOWIE I RODZICE

Dodał: Anna

Dnia 18 stycznia 2018r w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla Rodziców. Klasa 5b wraz z p. Kalkowską i p. Nastały zaprosiły rodziców do uczestnictwa w lekcji przyrody pod hasłem ,, Źródełko w szkole”. Celem lekcji była promocja źródełka, ufundowanego przez Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

 

Czytaj więcej

Konkurs Zaprojektuj LOGO Szkoły Podstawowej imienia Gabriela Narutowicza

Dodał: Anna

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

Organizator konkursu

 1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo jest Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

Cel i przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie.

 2. Logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych Szkoły.

 3. Konkurs trwa od 10.01.2018 r. do 15.02.2018 r.

Warunki uczestnictwa w konkursie

 1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły a także rodzice, nauczyciele i absolwenci.

 2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

 3. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt logo.

 4. Na konkurs można złożyć kilka projektów

 5. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu i zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz SZS w Gniewinie.

Forma prezentacji pracy konkursowej

 1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.

 2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych lub ręcznie w wersji kolorowej lub czarno-białej.

 3. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:

 • być czytelne i łatwe do zapamiętania,

 • być łatwo identyfikowane z naszą szkołą

 • składać się z:

  • tylko z logotypu (stylizacji literowej zawierającej nazwę szkoły)

  • tylko z elementu graficznego będącego symbolem

  • lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

 • nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

Czytaj więcej

ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASACH 4

Dodał: Anna

W trakcie roku szkolnego na lekcjach przyrody uczniowie samodzielnie przygotowują zdrowe posiłki typu sałatki, kanapki z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania.

W ten sposób uczą się prawidłowego odżywiania. Klasa 4 a przy pomocy Aleksandry Kalkowskiej, przygotowała zdrowe jedzenie w postaci kanapek, sałatek.

 

Czytaj więcej

Spotkanie z tradycjami i kulturą Kaszub

Dodał: Anna

18 grudnia 2017 r. klasy III b  i III c pojechały do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. Po muzeum oprowadził nas pan Roman  Drzeżdżon, ciekawie opowiadając o osobach zasłużonych dla kultury Kaszub oraz o kaszubskich legendach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

 

Czytaj więcej

Z wizytą w Oddziale Fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie

Dodał: Anna

23 i 24 listopada 2017 r. klasy III c i III b z nauczycielami p.Lucyną Trocką, p.Joanną Lewicką, p.Jolantą Rudźko i p.Wojciechem Rudźko gościły w Oddziale Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” w Lubiatowie. W budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały piękne gliniane krasnale.


 

Czytaj więcej

Dzień Oświaty w Gminie Gniewino

Dodał: Anna

Zgodnie z przyjętą w zeszłym roku uchwałą Rady Gminy już po raz drugi 19 grudnia 2017r. uroczyście obchodzono Dzień Oświaty w Gminie Gniewino. To okazja nie tylko do podziękowań dla pedagogów, wychowawców oraz pracowników, ale także do zaprezentowania dorobku samorządowych szkół.

Uroczystość, którą prowadzili uczniowie, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkół i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez uczestników uroczystości.

W imieniu Wójta Zbigniewa Walczaka Sekretarz Gminy Gniewino pan Mikołaj Orzeł szczególnie podziękował i wyróżnił panią Wiolettę Majer-Szreder, wicedyrektora naszej szkoły, która z pasją i misją realizuje wiele inicjatyw i przedsięwzięć, nie tylko na rzecz oświaty, ale także środowiska lokalnego. Za swoje osiągnięcia pani Wioletta otrzymała wcześniej tytuł „Złotego Stolema Kultury”.

Zebrani obejrzeli prezentację osiągnięć samorządowych szkół w naszej gminie za rok szkolny 2016-2017.

 

Czytaj więcej

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Anna

13 grudnia 2017r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 36-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – był to stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku,  a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.

 

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Kolęd Dla Klas Integracyjnych

Dodał: Anna

Dnia 09.12.2017 r. klasy 5b i 6a wraz z panią Beatą Nastały oraz Anną Kamińską i Iwoną Ciechanowską wzięły udział w ,,Wojewódzkim Konkursie Kolęd Dla Klas Integracyjnych” w Gdańsku. Zaprezentowały po jednym utworze.

 

Czytaj więcej

Grupa Teatralna „AMATOR” trzecia w Lidzbarku!

Dodał: Anna

W niedzielę, 19 listopada 2017 roku o godzinie 11.00, w Sali Widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Sądowej 23 rozpoczął się III Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich “Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”.

Podczas jednodniowego przeglądu, formacje teatralne prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Można było oglądać grupy m. in. z Nidzicy, Lidzbarka, Łap, Sokołowa Podlaskiego i Dywit.

W kategorii teatrów młodzieżowych, zespół „Amator” zajął III miejsce ze spektaklem „Januszek idzie na dyskotekę”. Otrzymał dyplom i nagrodę: kuchenkę mikrofalową.

 

Czytaj więcej