Z życia szkoły - aktualności

Dzień pluszowego misia w klasach 0a i 1a

Dodał: Dorota

Przebieg z tego sympatycznego Dnia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej

Jesienny konkurs na „Rzeźby z dyni”

Dodał: Dorota

Listopad w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gniewinie rozpoczął się bardzo kolorowo i magicznie. Na szkolnym korytarzu na parterze wystawiono przepiękne, pomysłowe i przyciągające spojrzenia szkolnej społeczności rzeźby z dyni. Wszystko to za sprawą konkursu skierowanego do uczniów klas 0-3,  którzy pod czujnym okiem rodziców przygotowali  dyniowe formy przestrzenne przedstawiające postacie z baśni i filmów dla dzieci.

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości.

Dodał: Dorota

10 listopada 2023 roku odbyły się szkolne uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie klas 0 – VIII oraz I i II LMS uczestniczyli wraz z Dyrekcją, gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły w Apelu przygotowanym przez uczniów klas VIIIA i VIA pod kierunkiem pana Roberta Ladach w sali kinowej GOTiS w Gniewinie.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania.

Dodał: Dorota

Dnia 8 listopada 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu klasy 5-8 przygotowały śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały i starały, aby ich śniadanie było najsmaczniejsze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 7a, która poza przygotowaniem pysznego śniadania, również postarała się o dekorację stołu. Natomiast klasy 1-3 przygotowały plakaty promujące zdrowe śniadanie. Pomysłodawczyniami zorganizowania w szkole wspólnego śniadania były p. M Szpara oraz p. P. Jankowska.

Czytaj więcej

Propagowanie zdrowego odżywania w klasie 0a.

Dodał: Dorota

Propagowanie zdrowego odżywiania, czyli Dzień Dyni w klasie 0a.

Czytaj więcej

Dzień Dyni.

Dodał: Dorota

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Relację można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej

Maciej stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego.

Dodał: Dorota

Z radością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Maciej Hazuka otrzymał stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja w roku szkolnym 2023/2024”.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej

Wycieczka Włoskim Wybrzeżem Adriatyku.

Dodał: Dorota

Uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami w przeciągu kilku dni odwiedzili miasta położone na pięknym wybrzeżu Adriatyku, które zachwycają średniowiecznym klimatem i wspaniałymi zabytkami: Belarię, Weronę, Rimini, Ravennę, Bolonię, Urbino, San Marino oraz Wenecję.

Czytaj więcej

„Czy umiesz ratować życie?” - realizacja projektu

Dodał: Dorota

Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie wzięli udział w projekcie pt. „Czy umiesz ratować życie” realizowanym w ramach programu Wzmocnij Swoje Otoczenie. Jest to program grantowy finansowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne i przy wkładzie własnym gminy Gniewino. Młodzież i dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedziały się w jaki sposób wezwać pomoc i jakie czynności wykonać przy poszkodowanym.

Obejrzyj relację z przeprowadzanego projektu.

Czytaj więcej

Wycieczka do Czarogrodów.

Dodał: Dorota

Dzień 26 września klasy trzecie, czwarte oraz piąte postawiły na szaloną zabawę i wraz z opiekunami wybrali się do Czarogrodów - parku rozrywki, gdzie radości nie było końca!

Czytaj więcej

Pierwszoklasiści otrzymali już legitymacje.

Dodał: Dorota

Nasi pierwszoklasiści otrzymali swój pierwszy, jakże ważny dokument – legitymację szkolną, z dumą i radością prezentują go na klasowych zdjęciach.

Czytaj więcej

„Czy potrafisz ratować życie?”

Dodał: Dorota

Jako szkoła, przystąpiliśmy do programu grantowego Wzmocnij Swoje Otoczenie realizowanego przez PSE. W ramach środków pozyskanych z grantu oraz wkładu własnego gminy Gniewino pragniemy zrealizować projekt „Czy potrafisz ratować życie?”. Został on opracowany z myślą o dzieciach i młodzieży, którzy po pandemii COVID – 19 wrócili do szkół i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Dyrektor Szkoły opowiada o założeniach projektu.

Czytaj więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów.

Dodał: Dorota

Ślubowanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. W naszej placówce ten wyjątkowy dzień przypadł na  6 października.

 

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dodał: Dorota

    Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Również uczniowie z klas 0-3 przyłączyli się do świętowania tego dnia.

Czytaj więcej

„Przytul się do drzewa”

Dodał: Dorota

Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Nasi uczniowie również biorą udział w tej akcji.

 

Czytaj więcej

Sprzątanie Świata

Dodał: Dorota

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Czytaj więcej

Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci.

Dodał: Dorota

17 września uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły, tradycyjnie już, uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. Uroczystości upamiętniające odbyły się na cmentarzu w Rybnie. Wzięli w nich udział zaproszeni goście z władzami gminy na czele oraz mieszkańcy gminy Gniewino.

Czytaj więcej

Rejs Nadolaninem

Dodał: Dorota

Dnia 14 września 2023 roku klasy czwarte z p. J. Lewicką i p. B. Bach wybrały się na rejs statkiem Nadolanin. Był to udany dzień, bo pogoda dopisała i mogliśmy z wody podziwiać piękno przyrody Jeziora Żarnowieckego.

Czytaj więcej

Moc życzeń w podziękowaniu za pracę na stanowisku dyrektora.

Dodał: Dorota

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszym Zespole było przepełnione ciepłymi słowami, podziękowaniami i życzeniami. Wszystko za sprawą przejścia na emeryturę p.o. Dyrektor pani Lucyny Pałubickiej. Pani Lucyna w Gminie Gniewino przepracowała 39 lat. Najpierw jako nauczyciel, a przez kolejnych 16 lat na stanowiskach kierowniczych. Praca zarządzania placówką była bardzo wymagająca. Pełnienie funkcji dyrektora, to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi.

Czytaj więcej

XIV Ogólnopolski Amatorski Przegląd Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko”

Dodał: Dorota

Przegląd już od 14 lat pobudza aktywność i wspomaga integrację pomiędzy uczestnikami projektu, pozwalając na wymianę doświadczeń oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowania sztuką teatru i kulturą, jak i na rozwój osobisty.

Czytaj więcej

Wycieczka klas 2b i 3b do Torunia.

Dodał: Dorota

20 czerwca klasy 2b i 3b wybrały się wraz z opiekunami: Magdą Ladach, Sylwią Jędruch, Anna Lessnau i Jolantą Foks-Styn do miasta Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Wycieczka klas 0a i 2c do Słajszewa.

Dodał: Dorota

20 czerwca klasy wypoczywały w Gospodarstwie Agroturystycznym "Jędruś" w Słajszewie, gdzie czekało mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej

Lekcje gry na gitarze.

Dodał: Dorota

Czytaj więcej