Z życia szkoły - aktualności

Strategia dla młodzieży w woj. pomorskim!

Dodał: Dorota

 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

Czytaj więcej

Złota karta rekrutacji dla Julii.

Dodał: Dorota

Julia Klewer, uczennica klasy ósmej, zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych „Profi in Deutsch”.

Czytaj więcej

Święto Patrona Szkoły Gabriela Narutowicza

Dodał: Dorota

Dnia 16 marca 2021r. w odbył się apel online poświęcony Patronowi Szkoły- Gabrielowi Narutowiczowi.

Czytaj więcej

Klasowy konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne.

Dodał: Dorota

Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w konkursie plastycznym „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne”.

Klasową pisankę wykonaną w technice dowolnej należy dostarczyć do  dnia 29.03.2021 do sekretariatu szkoły.

 

Czytaj więcej

Julia w finale konkursu "Profi in Deutsch".

Dodał: Dorota

1 marca dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Klewer oraz Volodymyr Lialchuk wzięło udział  w drugim etapie 10 edycji konkursu języka niemieckiego „Profi in Deutsch”organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół nr 4  im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. W tym roku szkolnym konkurs  miał formułę on-line.

Czytaj więcej

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.

Dodał: Dorota

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania ze zbiorów biblioteki, a tym samym nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Czytaj więcej

I SZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNY

Dodał: Dorota

Zapraszamy do udziału w konkursie "Język ćwiczymy i pięknie mówimy".

Czytaj więcej

Walentynka dla seniora

Dodał: Dorota

Dzieci z klas 0b,1b i 2a postanowiły w tym roku wykonać kartkę walentynkową dla podopiecznych z Domu Seniora Milorstowo w Miłoszewie.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną z motywem angielskim.

Dodał: Dorota

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na kartkę świąteczną z motywem angielskim dla klas I-III. Uczniowie miło nas zaskoczyli i z wielkim zaangażowaniem przygotowali kartki świąteczne z życzeniami.

Czytaj więcej

Walentynki.

Dodał: Dorota

  Piątek 12 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek.

Czytaj więcej

Zbiórka dla schroniska dla zwierząt.

Dodał: Dorota

Mały Samorząd Szkolny ZSP Gniewinie w dniach 25.01-05.02.2021r. zorganizował zbiórkę karmy, kocy, smyczy, zabawek dla zwierząt przebywających w schronisku w Dąbrówce koło Wejherowa.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w klasach zerowych.

Dodał: Dorota

Oglądaj online:

Klasa 0A

 Klasa OB

Z okazji DNIA BABCI I DNIA DZIADKA dzieci z klas 0a i 0b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewinie pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały piękne programy artystyczne, które zostały wysłane swoim Babciom i Dziadkom.

Czytaj więcej

Ślubowanie klas pierwszych.

Dodał: Dorota

04.02.2021r. r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy 1a i 1b. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.

Czytaj więcej

Karnawał 2021r.

Dodał: Dorota

   Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Czytaj więcej

Narodowy Spis Powszechny 2021 – nabór na rachmistrza spisowego

Dodał: Dorota

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Czytaj więcej

Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r.

Dodał: Dorota

17 grudnia uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystym apelem ofiary stanu wojennego i wydarzenia na wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Obchodziliśmy odpowiednio 39 i 50 rocznicę tamtych wydarzeń. Uroczystość odbyła się online za pomocą platformy Microsoft Teams.

Czytaj więcej

W trosce o środowisko naturalne z

Dodał: Dorota

Troska o środowisko naturalne powinna być ważnym elementem życia codziennego każdego z nas. Dobre nawyki ekologiczne należy wpajać już od najmłodszych lat, dlatego też uczniowie klas II a i Ob szkoły w Gniewinie pod kierunkiem wychowawczyń Magdy Ladach i Danuty Lewandowskiej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym, w którym wraz z Gangiem Fajniaków poznawali tajemnice i magię natury, ucząc się przy tym wrażliwości ekologicznej.

Czytaj więcej

Uczennice klasy 7b nagrodzone w konkursie "Legendy Błękitnej Krainy".

Dodał: Dorota

Uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. Róży Metz-Szymikowskiej wzięły udział w XIV Otwartym Konkursie Literackim „Legendy Błękitnej Krainy” zorganizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska – Łeba przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku oraz Starostwem Powiatowym w Lęborku.

Czytaj więcej

Klasowy konkurs na najpiękniejszą bombkę rozstrzygnięty.

Dodał: Dorota

W naszej szkole przed świętami przez panią Joannę Lewicką został zorganizowany „Klasowy konkurs na bombkę” . W konkursie rywalizowały ze sobą maluchy z Punktu Przedszkolnego, klasy zerowe, klasy 1-3 oraz starsze klasy szkoły podstawowej . Uczniowie i ich opiekunowie w tym roku również nie zawiedli,  wykazali się pomysłowością, oryginalnością i pracowitością, przygotowując prace na konkurs.

Czytaj więcej

Góra Grosza dla Laury

Dodał: Dorota

Jako szkoła włączyliśmy się w akcję pomocy dla Laury Paczuła. Inicjatywę tę podejmują liczne szkoły, przedszkola, instytucje. Dziewczynka choruje na SMA i pilnie potrzebuje bardzo drogiego leku.

Czytaj więcej

Lekturki spod chmurki.

Dodał: Dorota

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą mgr Magdą Ladach, we współpracy z biblioteką szkolną przystąpili do innowacji pedagogicznej ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. To międzynarodowy projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród uczniów klas I – III. Tegoroczna, druga już edycja tego projektu, poświęcona jest ekologii.

Czytaj więcej

Święto Edukacji Narodowej.

Dodał: Dorota

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest nieprzerwanie od 1972 roku. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, wyjątkowo skromnie.  W naszej placówce zrezygnowano z corocznej, uroczystej akademii, zorganizowano jedynie krótkie spotkania w grupach klasowych.

Czytaj więcej