Z życia szkoły - aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dodał: Dorota

Nowy rok szkolny nasza placówka powitała nową nazwą: Zespół Kształcenia i Wychowania w Gniewinie i utworzonymi Klasami Mistrzostwa Soprtowego. 1 września odbyła się uroczysta akademia, na której uczniów serdecznie powitali dyrektor szkoły Lucyna Pałubicka oraz zastępca Wójta Gminy Gniewino Wojciech Block. W klasach 1-8 nowy rok szkolny przywitało  434 uczniów.

Czytaj więcej

Szczepimy się

Dodał: Dorota

Czytaj więcej

Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego.

Dodał: Dorota

Pod koniec roku szkolnego uczniowie , którzy uczestniczyli w zajęciach z języka kaszubskiego, wzięli udział w kilku jednodniowych wycieczkach po Kaszubach. Każdego dnia odwiedzali inne ciekawe miejsce oraz poznawali jego historię .

Czytaj więcej

Odbiór zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

Dodał: Dorota

Szanowni rodzice.
Dnia 9 lipca 2021r w godzinach od 10:00 do 11:00 wydawane będą zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty .
Prosimy o :
- zachowania bezpiecznej odległości społecznej,
- dezynfekcji rąk,
- założenia maseczki zakrywającej nos i usta,
- korzystania z własnego długopisu w celu podpisania potwierdzenia odbioru zaświadczeń.

Czytaj więcej

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

Dodał: Dorota

W czwartek 24.06.2021r. odbyło się podsumowanie roku szkolnego. Wyróżniono uczniów z klas młodszych, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce oraz zwycięzców konkursów; Literackiego, Ortografik, Kangurek, konkursu recytatorskiego, Pierwszej pomocy oraz medalistów w pływaniu.

Klasy drugie pożegnały klasy trzecie - prezentację można obejrzeć tutaj.

Czytaj więcej

Warsztay chemiczne.

Dodał: Dorota

W dniu 23 czerwca 2021r. w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Bajkowe laboratorium” odbyły się warsztaty chemiczne dla klas 1-3. Zostały one zrealizowane przez panią Grażynę Budnik. Szkło i sprzęt laboratoryjny wykorzystany w doświadczeniach został zakupiony z środków pochodzących z PGE EJ1.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka

Dodał: Dorota

Mały Samorząd uczniowski przygotował dla najmłodszych klas atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursów.

Dodał: Dorota

W pierwszych dniach czerwca odbyły się apele podsumowujące konkursy, które odbywały się zarówno podczas nauczania zdalnego jak i stacjonarnego. Nagrodzono uczniów w konkursach zarówno szkolnych jak i ogólnopolskich: matematycznych : "Zarazić matematyką", "Matematyka  fraszką,  wierszem i  limerykiem”, sportowych, wiedzy i plastycznym o Patronie szkoły Gabrielu Narutowiczu, plastycznym z okazji "Roku Jana Pawła II", "Pejzażach Polski", językowym "Profi in Deutsch", projektach "Z Kulturą mi do twarzy", "Lekturki spod chmurki", "Przygody kota Ciepłosława" czy "Gang Słodziaków".

Czytaj więcej

W dobie nauki zdalnej – konkursy matematyczne.

Dodał: Dorota

Czas, kiedy zdalna  nauka  w  domu  zastąpiła  standardową  szkolną, obfitował  w naszej  szkole  w konkursy  przedmiotowe. W tym  trudnym  czasie,  mimo  wielu  przeciwności,  zachęciliśmy  do  nauki  poprzez zabawę  proponując  uczniom  klas IV – VIII udział  w  dwóch  konkursach  matematycznych.

Czytaj więcej

Klasy Oa i 0b dla Mam z okazji ich Święta.

Dodał: Dorota

26 maja jak co roku obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji dzieci z klas zerowych życzą wszystkim Mamom dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, uśmiechu oraz spełnienia marzeń. Oprócz pięknych upominków dzieci przygotowały dla swoich Mam również występ.
Linki do filmu:
Czytaj więcej

W hołdzie Janowi Pawłowi II.

Dodał: Dorota

Społeczność naszej szkoły z okazji Roku Jana Pawła II i 100 rocznicy urodzin ( przypadających w zeszłym roku, które jednak nie odbyły się ze względu na pandemię) przygotowała apel upamiętniający postać Ojca Świętego.

Czytaj więcej

Zuzia najlepsza w Karaoke in English.

Dodał: Dorota

W kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs Karaoke in English organizowany przez Panią Oksanę Fytsyak-Calik, Joannę Pelcer oraz Małgorzatę Szypelt. Miał on na celu prezentację umiejętności językowych i wokalnych uczestników, a także propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę.

Czytaj więcej

„Język ćwiczymy i pięknie mówimy”

Dodał: Dorota

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzimy corocznie 6 marca, w połowie lutego w naszej szkole został zorganizowany I Szkolny Konkurs Logopedyczny „Język ćwiczymy i pięknie mówimy”.
 

Czytaj więcej

Przygody klasy 2a z Kotem Ciepłosławem.

Dodał: Dorota

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2a przeżyła wiele ciekawych przygód z Kotem Ciepłosławem. Wraz z wychowawczynią Magdą Ladach wzięli udział  projekcie edukacyjnym dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych pt. Przygody Kota Ciepłosława, przygotowanym przez PGE Energia Ciepła. Patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

Bilet powrotny do biblioteki.

Dodał: Dorota

Czytelnicy z klas 2 i 3 biorą udział w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”. To akcja, która ma zachęcić ich do aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki. Jest formą zabawy, zainicjowaną przez czasopismo „Biblioteka w szkole”.

Czytaj więcej

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Dodał: Dorota

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – podejmują działania, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

Czytaj więcej

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego na konferencji rządowej.

Dodał: Dorota

Pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w  konsultacjach „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. To inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

 

Czytaj więcej

Zajęcia edukacyjne oraz nowy sprzęt dla uczniów szkół podstawowych w Kostkowie i Gniewinie

Dodał: Dorota

W marcu i kwietniu 2021 roku w placówkach edukacyjnych Gminy Gniewino przeprowadzone zostały działania edukacyjno – informacyjne z zakresu energetyki jądrowej. Dodatkowo zakupiony został nowy sprzęt informatyczny dla uczniów obu szkół.

Czytaj więcej

Konkurs na klasową pisankę – rozstrzygnięty.

Dodał: Dorota

W naszej szkole odbył się konkurs na klasową pisankę. Jego celem było kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec tradycji kulturowej, pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych uczniów.

Czytaj więcej

Strategia dla młodzieży w woj. pomorskim!

Dodał: Dorota

 13 kwietnia odbyła się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. 

Czytaj więcej

Złota karta rekrutacji dla Julii.

Dodał: Dorota

Julia Klewer, uczennica klasy ósmej, zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych „Profi in Deutsch”.

Czytaj więcej