Z życia szkoły - aktualności

Pomorski Szczepibus znów w trasie.

Dodał: Dorota

W związku ze wznowieniem po przerwie świąteczno-noworocznej przejazdów Pomorskiego Szczepibusa pojawi się on ponownie w Gniewinie. Szczepibus oczekiwał będzie na osoby, które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19 18.01.2022 r. przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewinie przy ul. Szkolnej 3 w godzinach 10.00-16.00.

 

Czytaj więcej

Nasz szkoła w projekcie: „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”.

Dodał: Dorota

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła realizuje Ogólnopolski Projekt Ligii Ochrony Przyrody „Mała retencja- więcej wody dla przyrody”. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czytaj więcej

Udział w projekcie

Dodał: Dorota

Nasza placówka już od wielu lat uczestniczy w projekcie, który ma na celu zmianę nawyków żywieniowych dzeci.  W tym roku szkolnym również przystąpiliśmy do " Programu dla szkół", który ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach.

Czytaj więcej

Zajęcia edukacyjno – informacyjne z zakresu energetyki jądrowej oraz nowy sprzęt.

Dodał: Dorota

W listopadzie 2021 roku w placówkach edukacyjnych Gminy Gniewino przeprowadzone zostały działania edukacyjno – informacyjne z zakresu energetyki jądrowej. Dodatkowo zakupiony został nowy sprzęt informatyczny dla uczniów obu szkół.

Czytaj więcej

Kartka świąteczna z motywem brytyjskim - wyniki konkursu.

Dodał: Dorota

W grudniu, w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną z motywem brytyjskim. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział wykonując piękne kartki i gratulujemy zwycięzcom!
I miejsce- Hanna Humpich
II miejsce- Stanisław Włoskowicz
III miejsce- Olga Redlin
Prace wszystkich uczniów biorących udział w konkursie zostały przekazane podopiecznym DPS w Strzebielinku.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu Picture Dictionary

Dodał: Dorota

Z ogromną przyjemnością pragniemy przedstawić wyniki konkursu Picture Dictionary:
I miejsce: Kornelia Krefta 8b
II miejsce: Julia Kwaśniewska 6a
III miejsce: Paulina Sirocka 8a
Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Czytaj więcej

Mikołajki w klasie 0a

Dodał: Dorota

Spotkanie klasy 0a z Mikołajem - film można obejrzeć tutaj.

Czytaj więcej

Uroczystość z okazji 40- stej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Dodał: Dorota

13 grudnia 2021r. uczniowie naszego Zespołu uczcili  apelem ofiary stanu wojennego. W tym roku obchodziliśmy 40- stą rocznicę tamtych wydarzeń.

Czytaj więcej

Andrzejki w przedszkolu.

Dodał: Dorota

W naszym przedszkolu dn. 27.11 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawę uświetniły hity z przedszkolnej listy przebojów. Dzieci wraz z paniami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dżwiękach skocznej muzyki. Brały również udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez swoje panie. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej

Michał młodym twórcą gry planszowej.

Dodał: Dorota

Uczeń naszej szkoły, Michał Napieraj jest twórcą gry planszowej, którą sam wymyślił i udoskonalił.  

Czytaj więcej

Żywa lekcja chemii

Dodał: Grazyna

Cóż to się działo na piątkowych lekcjach chemii w klasach siódmych, było kolorowo, bąbelkowo i niesamowicie!. 

Czytaj więcej

Święto Dyni

Dodał: Dorota

29 października nasze szkolne sześciolatki ,,0a" i ,,0b" hucznie obchodziły Święto Dyni.  Dzieci uczestniczyły w degustacji dyniowych ciasteczek oraz miały okazję posmakować dyniowych konfitur oraz suszonych pestek dyni.

Czytaj więcej

Uroczystości z okazji 11 Listopada

Dodał: Dorota

W dniu 10 listopada w gniewińskiej szkole odbyła się lekcja historii z okazji obchodów 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

Czytaj więcej

Wycieczka klas 8 do Muzeum Stutthof.

Dodał: Dorota

27 października 2021r. uczniowie klasy 8 a i 8 b wraz z p. Alicją Goyke, p. Ewą Jankowską i p. Alicją Maciejewską odwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z II wojną światową na Pomorzu, pokazanie tragicznych losów Polaków w czasie trwania okupacji.

Czytaj więcej

Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury.

Dodał: Dorota

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Ma on na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Zachęca również dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów.

Czytaj więcej

Ślubowanie klas pierwszych.

Dodał: Dorota

22 października 2021 r. w Centrum Kultury w Gniewinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej.

Dodał: Dorota

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13 października 2021 r. w sali kinowej Centrum Kultury. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście:Zastępca Wójta Gminy Gniewino Wojciech Block oraz przewodniczący Rady Rodziców Piotr Napieraj.

Czytaj więcej

Wieżowisko 2021.

Dodał: Dorota

"A my wreszcie robimy swoje!" - takim hasłem powracamy do  OGÓLNOPOLSKIEGO AMATORSKIEGO PRZEGLĄDU TEATRALNO-KABARETOWEGO "WIEŻOWISKO". To już 12 edycja przeglądu.

Czytaj więcej

Sprzątanie Świata 2021.

Dodał: Dorota

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.  W tym roku odbył się  już 28. finał tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

Zajęcia wspomagające z chemii

Dodał: Grazyna

W tym roku szkolnych uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w zajęciach wspomagających. Spotkania te mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. 

Czytaj więcej

Zwiedzanie oczyszczalni w Gniewinie

Dodał: Grazyna

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zwiedzili oczyszczalnie ścieków w Gniewinie. 

Czytaj więcej

Dodał: Dorota

Podczas ostatnich wakacji mogliśmy oglądać zmagania sportowców z całego świata na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W związku z tym wydarzeniem klasa 4 a uczestniczyła w Biegu Olimpijskim.

Czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dodał: Dorota

Nowy rok szkolny nasza placówka powitała nową nazwą: Zespół Kształcenia i Wychowania w Gniewinie i utworzonymi Klasami Mistrzostwa Soprtowego. 1 września odbyła się uroczysta akademia, na której uczniów serdecznie powitali dyrektor szkoły Lucyna Pałubicka oraz zastępca Wójta Gminy Gniewino Wojciech Block. W klasach 1-8 nowy rok szkolny przywitało  434 uczniów.

Czytaj więcej