Z życia szkoły - aktualności

Zakończenie roku szkolnego dla klas młodszych.

Dodał: Dorota

Lato, lato, lato czeka!!!

Minęło 10 miesięcy zmagań szkolnych. Wysiłek uczniów klas młodszych zaprocentował. Świadczyły o tym odbierane z radością i dumą świadectwa  szkolne.

Czytaj więcej

Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych.

Dodał: Dorota

W minionym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 1a i 1c aktywnie realizowali projekt edukacyjny z Fundacji Uniwersytet Dzieci. Działania podejmowane podczas projektów dały dzieciom możliwość doskonalenia pracy indywidualnej jak i grupowej.

 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej.

Dodał: Dorota

W dniu  21 czerwca 2022 r. uczniowie  klas 8a i 8b  wraz  z  wychowawczyniami p. Alicją  Goyke  i p. Ewą  Jankowską  uczestniczyli   w wycieczce  do  Muzeum  II Wojny  Światowej  w  Gdańsku. 

Czytaj więcej

Sukcesy uczniów klas 8c i 8d w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

Dodał: Anna

 

10.03.2022 w naszej szkole klasy ósme wzięły udział  w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) – edycja Polska.  

Była to XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu organizowanego pod auspicjami Rady Europy.

 

Czytaj więcej

Spotkanie integracyjne klas pierwszych.

Dodał: Dorota

17 czerwca wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami i rodzicami spotkały się na zabawie integracyjnej.

Czytaj więcej

Misja kieszonkowe!

Dodał: Dorota

W II semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasy 3 a i 3 b wraz z wychowawczyniami p. Magdą Ladach oraz p. Jolantą Rudźko wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Misja kieszonkowe” zorganizowanym przez PNB Paribas.

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski dla klas młodszych.

Dodał: Dorota

Konkurs recytatorski klas I-III odbył się 19 maja 2022r. W wyniku eliminacji klasowych wytypowano ponad dwudziestu uczestników. Repertuar utworów przygotowanych do recytacji był niezwykle zróżnicowany i trudny, zwłaszcza pod względem dykcji oraz interpretacji utworu.

 

Czytaj więcej

Bal Absolwentów 2022

Dodał: Dorota

Efektowne wieczorowe kreacje dziewcząt, eleganckie garnitury chłopców, łzy wzruszenia rodziców i nauczycieli – uczniowie klas ósmych  wspaniale bawili się na swoim pierwszym wielkim balu.

Czytaj więcej

Warszawa w jeden dzień.

Dodał: Dorota

Dzień Dziecka 2022 klasa 4b świętowała podczas jednodniowej wycieczki do Warszawy.
Czytaj więcej

Wycieczka ,,W Krainie Cebularza”

Dodał: Dorota

W dniach  30 maja – 4 czerwca  2022  r. uczestniczyliśmy   w  wycieczce  szkolnej  po  Roztoczu  i  jego  okolicach. Wycieczkę  zapamiętamy  jako  fajnie  spędzony  czas w  połączeniu  z  poszerzeniem  naszej  wiedzy  o  naszym  pięknym  kraju.

Czytaj więcej

Mistrz tabliczki mnożenia w klasie 2b - lekcja otwarta.

Dodał: Dorota

03.06.2022r. w naszej klasie 2b odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli.  Mieliśmy zaszczyt gościć panią wicedyrektor Lucynę Pałubicką oraz panie Magdę Ladach, Aleksandrę Pokorską, Ewelinę Pałubicką oraz Magdalenę Pyrzowską. Temat lekcji brzmiał Mistrz tabliczki mnożenia - gry i zabawy matematyczne.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w szkole.

Dodał: Dorota

Pokaz baniek, ognisko, pizza, zajęcia sportowe, rozmaite konkursy - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na klasy młodsze w Dniu Dziecka. Zabawy, które sprawiają uczniom najwięcej radości zostały zorganizowane dla wszystkich uczniów klas 0-III przez Mały Samorząd, jak również wychowawcy przygotowali niespodzianki w zespołach klasowych.

Czytaj więcej

Moc przygód w Grąbkowie.

Dodał: Dorota

Dnia 16.05.2022 r. wszystkie grupy z Samorządowego Przedszkola w Gniewinie, udały się na wycieczkę do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie. Dzieci korzystały z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Czytaj więcej

Grupa teatralna "Kameralni" wyróżniona na "Wieżowisku".

Dodał: Dorota

"Kameralni"  - grupa teatralna z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie na tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Teatrów Amatorskich  „Wieżowisko” .

Czytaj więcej

Piłkarze w półfinale Powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce nożnej.

Dodał: Dorota

Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej odbyły się w Luzinie 27.05.2022r. Chłopcy dostali się do półfinału pokonując w grupie SP Reda i SP Bożepole Wlk. odpowiednio 1-0 ( Synowiecki) i 6-0 (Synowiecki-3, Skrzypkowski-2, Ladach) oraz ulegając przyszłym zwycięzcom zawodów SP Bolszewo 0-6.

Czytaj więcej

Reprezentanci szkoły Mistrzami w siatkówce.

Dodał: Dorota

Dnia 07.04.22 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce chłopców. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej w Rumi.  Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i zajęła w turnieju I miejsce zostając Mistrzem Powiatu Wejherowskiego.

Czytaj więcej

Sukces naszych piłkarzy w Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej.

Dodał: Dorota

Dnia 10.05.22 odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej 6 - osobowej chłopców. Zawody rozegrane zostały w Lęborku. Nasza drużyna wygrała 2 mecze i jeden przegrała. Trzy zespoły miały w klasyfikacji końcowej taką samą ilość punktów i o zwycięstwie decydowały zdobyte bramki. Ostatecznie zajmujemy II miejsce w turnieju. 

Czytaj więcej

Nasi piłkarze Mistrzami powiatu wejherowskiego.

Dodał: Dorota

Dnia 28.04.22 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej 6-osobowej chłopców. Zawody rozegrane zostały w Luzinie. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze nie tracąc bramki i zajęła w turnieju I miejsce zostając Mistrzem Powiatu Wejherowskiego. 

Czytaj więcej

Dodał: Dorota

Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek" prowadzoną przez Instytut Książki, a finansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej

Powiatowy Turniej Wiedzy o Pożarnictwie

Dodał: Dorota

29 kwietnia uczennica klasy 4b Kornelia Malec reprezentowala naszą szkołę w powiatowym Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie, który odbył się w Wejherowie. 

Czytaj więcej

Franek finalistą XXI Ligi matematycznej.

Dodał: Dorota

Franciszek Pleger  z klasy 7d został finalistą Ligi Matematycznej organizowanym przez Akademię Pomorską w Słupsku. Konkurs odbywa się w kilku etapach, a do finału kwalifikują się najlepsi.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Ziemi na Kaszubach.

Dodał: Dorota

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Organizacja tego Dnia, który jest doskonałą okazja do promowania zachowań proekologicznych, wpisała się na stałe do kalendarza szkoły. W tym roku przyjęła jednak nieco inną formę. Organizatorki Święta: pani Aleksandra Kalkowska, Beata Nastały i Barbara Bach skupiły się na obchodach dotyczących naszej małej lokalnej ojczyzny -  Kaszubach.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursów o pożarnictwie i BRD.

Dodał: Dorota

20.04 odbył się apel podsumowujący Turniej wiedzy o pożarnictwie oraz BRD.

Czytaj więcej

Maksym laureatem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Energetyce Jądrowej.

Dodał: Dorota

Maksym Jucha z klasy 8d zdobył III miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Energetyce Jądrowej. Pięciu uczniów z klas ósmych reprezentowało naszą szkołę.

Czytaj więcej

Szkolny "Dzień piżamy"

Dodał: Dorota

14 kwietnia, tuż przed przerwą świąteczno-wiosenną uczniowie naszej szkoły pojawili się w niecodziennych strojacj i z uśmiechem na twarzach. Powódem tej radości był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.  Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Inni założyli swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki.

Czytaj więcej

Dzień otwarty szkoły w Kniewie.

Dodał: Dorota

Dnia 5.04.2022 r. uczniowie klas 7 i 8 wraz z p.B. Nastały oraz p. B. Bach udali się do Szkoły Salezjańskiej w Kniewie, aby wziąć udział w Dniu Otwartym tej Szkoły. 

Czytaj więcej

Sukces uczniów na Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych.

Dodał: Dorota

05.04.2022 w Redzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza drużyna zakończyła zmagania na 2 miejscu. Niewiele brakowało, aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego. Skład: Norbert Lemke, Piotr Sobiecki, Igor Stanasiuk, Artur Wasilewski, Szymon Ziemann. Opiekunowie : Krzysztof Jezierski, Jakub Olszowiec.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursów.

Dodał: Dorota

25 marca odbył się apel, na którym wręczono nagrody zwycięzcom różnorodnych konkursów odbywających się w naszej szkole.

Czytaj więcej