Z życia szkoły - aktualności

Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i Pakcie Północnoatlantyckim rozstrzygnięty.

Dodał: Dorota

W środę 8 maja 2024 r. podczas Apelu z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja ogłoszono wyniki Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i Pakcie Północnoatlantyckim.

Czytaj więcej

Tydzień ekologiczny.

Dodał: Dorota

XX jubileuszowa edycja  „Tygodnia Ekologicznego” dla klas 0-III  odbyła się w dniach 15.04-19.04.2024r. w Sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie. Przedsięwzięcie organizują panie Magda Ladach i Jolanta Foks-Styn.

Czytaj więcej

Wystąpili dla seniorów.

Dodał: Dorota

W sobotę 13 kwietnia klasa 1a z wychowawczynią panią Jolą odwiedziła Dom Seniora ROSE w Jastrzębiej Górze. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt."Powitanie wiosny".   

Czytaj więcej

Konkurs

Dodał: Dorota

Czytaj więcej

Nocowanie w szkole klasy 3b

Dodał: Dorota

Klasa 3B w celu lepszej integracji w środę 27 marca nocowała w szkole. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni p. Magda Ladach oraz p. Robert Ladach.

Czytaj więcej

Dodał: Dorota

W poniedziałek 25.03.2024 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III, którego celem było popularyzowanie poezji i prozy dziecięcej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Czytaj więcej

Warsztaty czekoladowo-balonowe.

Dodał: Dorota

W przedświąteczny poniedziałek klasa 1a uczestniczyła w warsztatach czekoladowo - balonowych, które prowadziła pani Dorotka i pan Grzesiu. Dzieci ozdobiły według własnego pomysłu tabliczkę czekolady. Wszystkie były przepiękne i oryginalne. Później przeniosły się w świat zaczarowanych baniek. I wtedy dopiero zaczęło się dziać...

Czytaj więcej

Pomoc dla schroniska.

Dodał: Dorota

W poniedziałek 25 marca 2024r. pani Maja Wittbrodt i Jolanta Foks-Styn zawiozły do schroniska "Bajer" w Małoszycach zebrane w szkole karmę dla psów i kotów, koce, miski, zabawki, środki czystości. Uzbierało się tego naprawdę sporo. Dziękujemy za udział w akcji uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły w Gniewinie. Zawsze można na  Was liczyć!♥️♥️♥️

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodał: Dorota

29 marca 2024 w M2WŚ miał miejsce finał Pomorskiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych (VI edycja) zorganizowanego przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista”.

Czytaj więcej

„Zakochaj się w książkach”

Dodał: Dorota

„Zakochaj się w książkach”– pod takim hasłem przebiegał dzień zakochanych w bibliotece szkolnej. Każdy, kto w tym dniu wypożyczył książkę, otrzymał walentynkową zakładkę do książki. Dzięki ściance fotograficznej powstało mnóstwo zdjęć z ulubionymi pozycjami z biblioteki. Czytelnikom, którzy zdecydowali się na „randkę z książką życzymy miłych chwil z lekturą, bo przecież każda pora jest dobra, by zakochać się w czytaniu.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursów. Dzień w koszuli.

Dodał: Dorota

W piątek 19 stycznia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych w szkole. Wyniki poszczególnych działań organizowanych przez naszych nauczycieli na bieżąco ogłaszane były na stronie szkolnej FB. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Piątek to również "Dzień w koszuli". Tego dnia uczniowie, którzy przyszli do szkoły w koszulach (w paski, kratki, kwiatki, gładkich, wielo- i jednokolorowych), mogli liczyć na dzien bez pytania.

Czytaj więcej

Wystawa TOW "Gryf Pomorski"

Dodał: Dorota

W ramach realizacji projektu historycznego pod patronatem Muzeum Stutthof i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w naszej szkole pojawiła się wystawa pt. TOW "Gryf Pomorski". Ekspozycja jest kolejnym etapem realizowanego przez nauczycieli historii metodą innowacji projektu, który ma przypominać bogatą historię powiatu wejherowskiego i gminy Gniewino. Ukazuje ważne postacie zwiazane z regionem oraz umacnia postawy patriotyczne wśród uczniów. Młodzi ludzie uczą się pielęgnowac tradycje narodowe i  rozwijać lokalny patriotyzm poprzez poznawanie losów Polaków i Kaszubów w czasie II wojny światowej.

Czytaj więcej

„Mała książka – wielki człowiek”.

Dodał: Dorota

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Aby zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli, Instytut Książki realizuje kolejną kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”.

Czytaj więcej

Podziękowanie

Dodał: Dorota

Czytaj więcej

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Dodał: Dorota

W naszym Zespole uczciliśmy 42 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie klasy 5b w bardzo przejmujący sposób przedstawili losy ofiar tego okresu. Przybliżyli historię obozu internowania więźniów politycznych w pobliskim Strzebielinku oraz ukazali nam życie codzienne Polaków w grudniu 1981r. Gościem specjalnym uroczystości był Pan Sławomir Kłosowski, były nauczyciel naszej szkoły, który wykonał utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego.
Na koniec wszyscy odśpiewali hymn Polski.
Bardzo dziękujemy Pani Ewie Jankowskiej i Panu Robertowi Ladachowi za przygotowanie uczniów do apelu. 
Czytaj więcej

Mikołajki ze "Zdrowitkiem" w klasie 3b

Dodał: Dorota

W ramach projektu "Zdrowitek" klasa 3b zorganizowała Mikołajki w niecodzienny sposób. Zamiast mikołajkowych słodyczy uczniowie przygotowali i częstowali się zdrowymi produktami.

Czytaj więcej

Świat wróżb i zabaw andrzejkowych w przedszkolu

Dodał: Dorota

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych”.

Czytaj więcej

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Dodał: Dorota

Regulamin konkursu.

Czytaj więcej

Konkurs na stół bożonarodzeniowy.

Dodał: Dorota

Regulamin konkursu w galerii.

Czytaj więcej

Dzień pluszowego misia w klasach 0a i 1a

Dodał: Dorota

Przebieg z tego sympatycznego Dnia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej

Jesienny konkurs na „Rzeźby z dyni”

Dodał: Dorota

Listopad w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gniewinie rozpoczął się bardzo kolorowo i magicznie. Na szkolnym korytarzu na parterze wystawiono przepiękne, pomysłowe i przyciągające spojrzenia szkolnej społeczności rzeźby z dyni. Wszystko to za sprawą konkursu skierowanego do uczniów klas 0-3,  którzy pod czujnym okiem rodziców przygotowali  dyniowe formy przestrzenne przedstawiające postacie z baśni i filmów dla dzieci.

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości.

Dodał: Dorota

10 listopada 2023 roku odbyły się szkolne uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie klas 0 – VIII oraz I i II LMS uczestniczyli wraz z Dyrekcją, gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły w Apelu przygotowanym przez uczniów klas VIIIA i VIA pod kierunkiem pana Roberta Ladach w sali kinowej GOTiS w Gniewinie.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania.

Dodał: Dorota

Dnia 8 listopada 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu klasy 5-8 przygotowały śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały i starały, aby ich śniadanie było najsmaczniejsze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 7a, która poza przygotowaniem pysznego śniadania, również postarała się o dekorację stołu. Natomiast klasy 1-3 przygotowały plakaty promujące zdrowe śniadanie. Pomysłodawczyniami zorganizowania w szkole wspólnego śniadania były p. M Szpara oraz p. P. Jankowska.

Czytaj więcej

Propagowanie zdrowego odżywania w klasie 0a.

Dodał: Dorota

Propagowanie zdrowego odżywiania, czyli Dzień Dyni w klasie 0a.

Czytaj więcej