Z życia szkoły - aktualności

Dzień Dziecka w przedszkolu.

Dodał: Dorota

W tym roku dzieci z przedszkola w Gniewinie spędziły Dzień Dziecka w GOTIS-e, gdzie czekało na nie wiele atrakcji.

Czytaj więcej

Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej.

Dodał: Dorota

Dnia 31 maja wszystkie przedszkolaki udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie. W trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych.

Czytaj więcej

Święto Rodziny w klasach 0a i Ob.

Dodał: Dorota

Klasy zerowe pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny. Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie na scenie, a następnie w zespołach klasowych śpiewały piosenki, recytowały wiersze i zaprosiły rodziców na poczęstunek.

Czytaj więcej

Cyrk Bubble Show w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Dnia 30.05.2022 w Samorządowym Przedszkolu w Gniewinie zagościł Cyrk Bubble Show. Dzieci z wszystkich pięciu grup: Smerfy, Muppety, Minionki, Gumisie oraz Muminki z zaciekawieniem przyglądały się sztuczkom i akrobacjom cyrkowca. Brały aktywny udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Klasy trzecie w Muzeum Ziemi Puckiej i hucie szkła.

Dodał: Dorota

9 maja 2022 roku klasy trzecie odwiedziły Puck. Uczniowie podziwiali  zabytki miasta, spacerowali po puckim molo, zachwycając się pięknem Zatoki Puckiej. Głównymi atrakcjami były jednak warsztaty w Muzeum Ziemi Puckiej i pokazy dmuchania szkła artystycznego.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia

Dodał: Dorota

7.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia. Uczniowie poprzebierali się za pielęgniarki, lekarzy i ratowników . Organizatorem Dnia była pani Aleksandra Pokorska

Czytaj więcej

Zajączek wielkanocny w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Zajączek Wielkanocny odwiedził w środę, 13 kwietnia 2022, grupy przedszkolne „Muppety”, „Gumisie”, „Muminki”, „Minionki” oraz „Smerfy”. Sporo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie niespodzianek, które zostawił na terenie przedszkola w Gniewinie. Zabawa dostarczyłła im mnóstwo frajdy. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że świetnie się bawiły, chwaląc się przy okazji otrzymanymi prezentami.

Czytaj więcej

Pierwszy Dzień Wiosny

Dodał: Dorota

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca przedszkolaki zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.  Z wcześniej przygotowaną Marzanną, ubraną w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami dzieci wyruszyły z przedszkola na spacer po najbliższej okolicy.

Czytaj więcej

Bal karnawałowy w przedszkolu.

Dodał: Dorota

         W poniedziałek 21 lutego 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zgodnie z tematyką dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były wróżki, królowe i królowie, rycerze, biedronki, motylki, ale również nie zabrakło Strażaka, Piratów, Spidermana, czy innych barwnych postaci.                                  

Czytaj więcej

Nowe wyposażenie trafiło do dwóch szkół w naszej gminie!

Dodał: Dorota

Cieszymy się, że w Szkołach Podstawowych w Kostkowie i Gniewinie pojawiły się nowe sprzęty, które wpłyną na efektywność i komfort nauki uczniów. Do placówki w Kostkowie zakupiono stoliki i krzesła, z kolei do sal dydaktycznych w Gniewinie trafiły m.in. laptopy, a także mata treningowa do nauki judo i gimnastyki dla klas sportowych. Wyposażenie wpłynie na jakość edukacji i rozwoju dzieci z naszej gminy.

Czytaj więcej

Projekt edukacyjny “Dobrzy kierowcy rosną z nami”.

Dodał: Dorota

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Gniewinie uczestniczyły w okresie wrzesień – grudzień 2021 w projekcie edukacyjnym "Dobrzy kierowcy rosną z nami".  Celem Projektu było uczenie oraz utrwalanie prawidłowych postaw i nawyków drogowych u dzieci i dorosłych, a tematem przewodnim - zmiana przepisów związana z zachowaniem kierowców i pieszych na przejściu dla pieszych.

Czytaj więcej

Tłusty czwartek w przedszkolu.

Dodał: Dorota

      Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „ Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy pozwolić sobie na małe „ co nieco”.

Czytaj więcej

Dzień Kota

Dodał: Dorota

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowe święto - „Dzień Kota”.

Czytaj więcej

Akcja charytatywna z okazji Dnia Chorego w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Z okazji Światowego Dnia Chorego nasze przedszkole wzięło czynny udział  w zbiórce artykułów plastycznych dla pacjentów dziecięcego oddziału hematologii przy UCK Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Gdańsku.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Pizzy w Przedszkolu.

Dodał: Dorota

Dnia 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka.

Dodał: Dorota

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich niespodziankę.

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków z Elfami.

Dodał: Dorota

Grudzień to jedyny czas w roku, kiedy wszyscy bez wyjątku mali czy duzi, dają się wciągnąć w urocze bajeczki o Mikołaju, reniferach czy elfach. Dnia 15 grudnia do dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie przybyły z daleka sympatyczne Elfy, które miały mnóstwo niespodzianek dla dzieci; zadania umysłowe, zagadki, zadnia sportowe, zabawy, wspólne tańce.

Czytaj więcej

Wigilie w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Świąteczny klimat zapanował w naszym przedszkolu 22 grudnia. Dzieci wraz z paniami spotkały się na wigiliach grupowych.

Czytaj więcej

Prelekcja profilaktyczna dotycząca źródeł zagrożeń i pierwszej pomocy.

Dodał: Dorota

25 października w naszej placówce odbyła się prelekcja profilaktyczna dotyczącą źródeł zagrożeń i pierwszej pomocy.

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia.

Dodał: Dorota

Dnia 26 listopada,w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia,dowiedziały się w jakich bajkach występują misie.
Wspólnie ze swoimi misiami zatańczyły do znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Wzięły również udział w „Misiowej olimpiadzie”. Ponadto przygotowały wspólnie ze swoimi paniami słodki poczęstunek. Na koniec wykonały prace plastyczne i otrzymały dyplomy”Przyjaciel misia”.
 

Czytaj więcej

Dzień postaci z bajek.

Dodał: Dorota

5 listopada w naszych klasach 0a i 0b obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowej. Wszyscy przyszli przebrani za swoją ulubioną postać z bajki. Były tańce, quizy na temat znajomości bajek.

Czytaj więcej

Klasy zerowe w projekcie "Europa i ja".

Dodał: Dorota

  Nasze sześciolatki z klas 0a wraz z wychowawcą Danutą Różańską oraz 0b wraz z wychowawcą i koordynatorem projektu Pauliną Karwasz rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim projektem ,,Europa i Ja".

Czytaj więcej

Dzień Gofra w klasach zerowych.

Dodał: Dorota

14 października , klasy 0a i 0b pod pilnym okiem p. Pauliny Karwasz ip. Danuty Różańskiej urządziły sobie "Dzień gofra" .
Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka 2021r.

Dodał: Dorota

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla Naszych wychowanków.

Czytaj więcej

Dzień Kropki

Dodał: Dorota

20 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz ich prezentowania.

Czytaj więcej

Piknik klasy 1b

Dodał: Dorota

Klasa pierwsza B wraz z wychowawczynią Jolantą Foks-Styn wspaniale bawiła się podczas pikniku w plenerze 22 czerwca 2021 roku. Najmłodszych uczniów odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Czytaj więcej