Z życia szkoły - aktualności

Spotkanie przedszkolaków z Elfami.

Dodał: Dorota

Grudzień to jedyny czas w roku, kiedy wszyscy bez wyjątku mali czy duzi, dają się wciągnąć w urocze bajeczki o Mikołaju, reniferach czy elfach. Dnia 15 grudnia do dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie przybyły z daleka sympatyczne Elfy, które miały mnóstwo niespodzianek dla dzieci; zadania umysłowe, zagadki, zadnia sportowe, zabawy, wspólne tańce.

Czytaj więcej

Wigilie w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Świąteczny klimat zapanował w naszym przedszkolu 22 grudnia. Dzieci wraz z paniami spotkały się na wigiliach grupowych.

Czytaj więcej

Prelekcja profilaktyczna dotycząca źródeł zagrożeń i pierwszej pomocy.

Dodał: Dorota

25 października w naszej placówce odbyła się prelekcja profilaktyczna dotyczącą źródeł zagrożeń i pierwszej pomocy.

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia.

Dodał: Dorota

Dnia 26 listopada,w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia,dowiedziały się w jakich bajkach występują misie.
Wspólnie ze swoimi misiami zatańczyły do znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Wzięły również udział w „Misiowej olimpiadzie”. Ponadto przygotowały wspólnie ze swoimi paniami słodki poczęstunek. Na koniec wykonały prace plastyczne i otrzymały dyplomy”Przyjaciel misia”.
 

Czytaj więcej

Dzień postaci z bajek.

Dodał: Dorota

5 listopada w naszych klasach 0a i 0b obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowej. Wszyscy przyszli przebrani za swoją ulubioną postać z bajki. Były tańce, quizy na temat znajomości bajek.

Czytaj więcej

Zarządzenie Dyrektora o zmainie nauczania na tryb hybrydowy.

Dodał: Dorota

Zarządzenie nr 22/2021 Dyrektora z dnia 10  listopada 2021r. o zmianie nauczania na tryb hybrydowy dla Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie

Czytaj więcej

Klasy zerowe w projekcie "Europa i ja".

Dodał: Dorota

  Nasze sześciolatki z klas 0a wraz z wychowawcą Danutą Różańską oraz 0b wraz z wychowawcą i koordynatorem projektu Pauliną Karwasz rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim projektem ,,Europa i Ja".

Czytaj więcej

Dzień Gofra w klasach zerowych.

Dodał: Dorota

14 października , klasy 0a i 0b pod pilnym okiem p. Pauliny Karwasz ip. Danuty Różańskiej urządziły sobie "Dzień gofra" .
Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka 2021r.

Dodał: Dorota

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla Naszych wychowanków.

Czytaj więcej

Dzień Kropki

Dodał: Dorota

20 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz ich prezentowania.

Czytaj więcej

Piknik klasy 1b

Dodał: Dorota

Klasa pierwsza B wraz z wychowawczynią Jolantą Foks-Styn wspaniale bawiła się podczas pikniku w plenerze 22 czerwca 2021 roku. Najmłodszych uczniów odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Bieg Stolemów.

Dodał: Dorota

Czytaj więcej

Dzień Flagi w przedszkolu.

Dodał: Dorota

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu.

Dodał: Dorota

22 kwietnia dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać naszą planetę. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Na zakończenie przedszkolaki w swoich grupach wykonały piękne prace plastyczne.

Czytaj więcej

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dodał: Dorota

21 marca 2021 w naszym Przedszkolu został zorganizowany „Dzień kolorowej skarpetki”. Cały personel oraz przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dodał: Dorota

Dnia 1czerwca 2021 r. dzieci z punktu przedszkolnego  z okazji Dnia Dziecka spędziły czas w GOTiS-ie, gdzie m.in. grały w kręgle.

Czytaj więcej

Święto Rodziców

Dodał: Dorota

Dnia 26.05.2021 r. dzieci z grup przedszkolnych w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewinie obchodziły święto najważniejszych osób w swoim życiu „swoich kochanych rodziców”.

Czytaj więcej

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Dodał: Dorota

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu SZKOŁA ODPOWEDZIALNA CYFROWO Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=8pMi6us5QoA

Czytaj więcej

Majowe Święta

Dodał: Dorota

Link: Apel z okazji Świąt majowych i zdjęcia uczniów.

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

Czytaj więcej

Bal karnawałowy w przedszkolu 2021r.

Dodał: Dorota

Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W piątek 12 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym.

Czytaj więcej