Z życia szkoły - aktualności

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

Dodał: Dorota

Informujemy, że w dniu 03 kwietnia 2024 r. na tablicy ogłoszeń w budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie przy ul. Szkolnej 1, zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych  do Samorządowego Przedszkola w Gniewinie,  oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej  Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie na rok szkolny 2024/2025.

Czytaj więcej

Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy

Dodał: Dorota

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to magiczny okres. Dzieci z Samorządowego Przedszkola wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Celem konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i wyobraźni plastycznej.

Czytaj więcej

Kreatywne animacje z Mikołajem w roli głównej w klasie 0A.

Dodał: Dorota

7 grudnia klasa 0A gościła w klasie wyjątkową osobę. Nie ma chyba dziecka, które nie czekałoby na Świętego Mikołaja. Jednak zanim uczniowie go przywitali, musieli wykazać się  zdolnościami, które pozwoliły im na spotkanie z tak magiczną postacią.  jaką jest Święty Mikołaj. Bawiły się przy tym wyśmienicie. Dziękujemy Wam "Kreatywne Animacje".

Jak bawili się zerówkowicze można zobaczyć tutaj.

Czytaj więcej

HO! HO! HO! MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU!

Dodał: Dorota

Dzień 6 grudnia w naszym przedszkolu był dniem niespodzianek. Już z samego rana zawitał do nas i odwiedził wszystkie grupy Święty Mikołaj z workiem prezentów. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Każdy przedszkolak miał okazję do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z tak niezwykłym gościem. Po obiedzie czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka. Pan Tomasz Jusza, uczestnik programu „Mam talent” wprowadził dzieci        w świat iluzji. To był dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej

Bajkove animacje.

Dodał: Dorota

Dnia 22.11.2023 r., do  najmłodszej grupy przedszkolaków,tzn. Minionków, przyjechały panie z „Bajkovymi animacjami”. W programie przewidziano mnóstwo  gier i zabaw ruchowych przy muzyce. Zabawy z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami. Ogromne bańki mydlane, zwierzątka z baloników oraz mnóstwo innych atrakcji. Niespodzianką były również odwiedziny specjalnego gościa- Minionka. Dzieci były zachwycone. Wspólnie z paniami bawiły się i tańczyły,a na koniec pozowały do zdjęć.

Czytaj więcej

Święto Niepodległości w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały zajęcia tematyczne , których głównym celem było kształtowanie  przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Czytaj więcej

Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.

Dodał: Dorota

Bajki, baśnie zarówno czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych.

Czytaj więcej

Dzień warzyw i owoców w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Owoce i warzywa, obok aktywności fizycznej, zajmują fundamentalne miejsce w aktualnych zaleceniach ekspertów dotyczących zasad zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia. Warzywa i owoce to nieodłączny element codziennej, zdrowej i zbilansowanej diety zarówno dzieci, jak i dorosłych. Włączenie warzyw i owoców do codziennej diety może nieść za sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Czytaj więcej

„Jestem bezpieczny”

Dodał: Dorota

25 października w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy z komendy policji w Gniewinie. W trakcie spotkań z uczniami klas 7 i 8 poruszono tematykę przemocy i agresji w środowisku szkolnym i poza nim.

Czytaj więcej

Dzień przedszkolaka.

Dodał: Dorota

Cóż to był za dzień…! Wszystkie buzie dzieci uśmiechnięte, wszystkie panie zadowolone, a w przedszkolu same niespodzianki. Bo to nie byle jaki dzień, to Dzień Przedszkolaka!            

Czytaj więcej

Dzień Kropki w przedszkolu.

Dodał: Dorota

W dniu 15 września 2023 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day.

Czytaj więcej

Podręczniki do religii i klasy 0

Dodał: Dorota

Wykaz podręczników do religii dla poszczególnych klas.

Podręcznik do klasy O: Kolorowe karty B+ autorzy: W. Żaba-Żabińska i in. Wydawnictwo Mac Edukacja 2023

Czytaj więcej

Wykaz podręczników do klasy 1 LO i 2 LO

Dodał: Dorota

Wykaz podręczników do klasy 1 LO

Wykaz podręczników do klasy 2 LO

Uwaga. Proszę "wstrzymać się" z zakupem podręcznika do języka niemieckiego do klasy 1. We wrześniu zostaną przeprowadzone testy znajomości języka wsród uczniów i wówczas określony zostanie wybrany poziom.

Czytaj więcej

Pożegnanie przedszkola.

Dodał: Dorota

Dnia 20 czerwca 2023 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej „Gumisie” ,”Minionki”, „Muppety” żegnały przedszkole, aby po wakacjach rozpocząć kolejny etap edukacji. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Lucyna Pałubicka, która serdecznie powitała wszystkich gości i rodziców naszych przedszkolaków.

Poloneza zatańczonego przez przedszkolaków można obejrzeć tutaj.

Czytaj więcej

Informacja o dzieciach przyjętych do przedszkola i klasy zerowej.

Dodał: Dorota

Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie przy ulicy Szkolnej 1 zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do Samorządowego Przedszkola w Gniewinie i Odziału Zerowego Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie na rok szkolny 2023/2024. Informację można uzyskać także drogą telefoniczną.

Czytaj więcej

Żyję zdrowo, żyję mądrze...

Dodał: Dorota

"Żyję zdrowo, żyję mądrze..."- to konkurs plastyczny dla klas 1-3, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą i pomysłowością, prace zachęcające i bardzo kolorowe.

Czytaj więcej

Wycieczka do farmy Alexa

Dodał: Dorota

Czerwiec to miesiąc pełen zabaw, wrażeń, przygód ale i nauki. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do  Farmy Alexa – Parku Rozrywki w Charbrowie. To miejsce od początku zachwyciło dzieci.

Czytaj więcej

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

Dodał: Dorota

7 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki wierszami, piosenkami oraz tańcem dziękowały rodzicom za okazywaną miłość i trud wychowania. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Czytaj więcej

Dzień Rodziny w klasie OA

Dodał: Dorota

Ogromną radość sprawili swoim rodzicom uczniowie klasy 0A, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Różańskiej przedstawili piękny program artystyczny: były wiersze, piosenki, taniec hiszpański i prezentacja multimedialna "Za co kocham swoją mamę".

Czytaj więcej

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Dębskim

Dodał: Dorota

02 czerwca b.r. dzieci z grupy Muppety w ramach Projektu  Biblioteka Przedszkolaka  brały udział w warsztatach  z pisarzem p. Łukaszem Dębskim. Pan Łukasz  przeczytał dzieciom jedną z jedenastu otrzymanych przez przedszkole książek.  

Czytaj więcej

5b na warsztatach kulinarnych

Dodał: Dorota

Dzień Dziecka zawsze kojarzy się w radością i uśmiechem. Dnia 06.06.23 r. uczniowie klasy 5b Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie mieli tej radości i uśmiechów bardzo wiele. Tego dnia wyruszyliśmy na warsztaty kulinarne Jak się robi pizzę do restauracji U JUDYTY przy współpracy Sala Perłowa w Rybnie.
 

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w przedszkolu.

Dodał: Dorota

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca i każdy z nas o nim pamięta. W przedszkolu tego dnia starałyśmy się umilić dzieciom czas. Przygotowałyśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Największą z nich był występ  pt. ”Basia”, przygotowany przez Rodziców dla swoich pociech. Wzbudził on mnóstwo pozytywnych emocji i sprawił dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej

Wycieczka klasy klasy OA na Wieżę Widokową.

Dodał: Dorota

W nagrodę za udział w zawodach sportowych klasa Oa spędziła miło czas na Wieży Widokowej w Gniewinie, gdzie na uczniów czekało mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej

Sukces w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym The Coronation of a British Monarch.

Dodał: Dorota

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym The Coronation of a British Monarch. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką artystyczną koronacji wybranego władcy brytyjskiego.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dziedzictwem kulturowym Wielkiej Brytanii, motywowanie uczniów do nauki języka, pobudzenie ich do kreatywności, twórczości, rozwoju wyobraźni plastycznej oraz popularyzowanie idei zdrowej rywalizacji.

Czytaj więcej

Wycieczka przedszkolaków do kina.

Dodał: Dorota

Dnia 08.05.2023 roku grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do kina. Dzieci z grupy Gumisie, Muppety, Minionki oraz Smerfy miały okazję obejrzeć bajkę edukacyjną pt. „Kicia Kocia” w Multikinie w Rumi natomiast przedszkolaki z grupy Skrzaty oraz Muminki obejrzały bajkę pt. „Dzwoneczek i tajemnica piratów”w GOTiS w Gniewinie.

Czytaj więcej

Przedszkolaki dbają o naszą Ziemię.

Dodał: Dorota

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Czytaj więcej