Wycieczka klas IV do Helu.

• 2024-10-04 11:31:24
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

W piątek 27 września 2024 r. uczniowie trzech klas IV zwiedzali miasto Hel. Pierwszym punktem tego dnia była wizyta na początku Polski, na którym usypano Kopiec Kaszubów. W drodze do tego miejsca klasy wraz z wychowawcami i opiekunami uczestnicy mijali szlak fortyfikacji,  mogli tam zobaczyć dawne działa, dalmierz oraz przeczytać historię mijanych obiektów.

Wycieczka klas IV do Helu.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w helskim fokarium, gdzie na uczniów czekał pokaz sprawności fok z ich opiekunami. Na koniec zwiedzania klasy udały się do Muzeum Obrony Wybrzeża,  w którym mogli zobaczyć wystawę przedstawiającą historię Obrony Helu w 1939 roku. Wycieczka ta była żywą lekcją historii, geografii oraz przyrody, podczas której uczniowie naszej szkoły poznali ciekawy przyrodniczo i historycznie fragment Polski.

Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 0 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 1 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 2 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 3 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 4 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 5 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 6 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 7 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 8 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 9 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 10 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 11 Wycieczka klas IV do Helu. zdjecie 12