Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery.

 • Autor: Dorota
 • 2023-03-22 11:17:16
 • Szkoła podstawowa, Aktualności

W dniach 14-15 marca uczniowie Liceum wzięli udział w Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND odbywających się w Hali AMBEREXPO w Gdański. To pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich, stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, spotkało się z ponad 70 wystawcami z czołowych firm sektora morskiej energetyki wiatrowej. Rozwijający się w Polsce sektor będzie wkrótce potrzebował kilkadziesiąt tysięcy wykwalifikowanych pracowników.

Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery.

Targi EDU OFFSHORE WIND to doskonała okazja do promocji działań w zakresie edukacji i rozwoju kadr. Patronatem honorowym targów są Ministerstwo Klimatu i Środowiska jak i Urząd Regulacji Energetyki. Wśród patronów jest też Polska Agencja Kosmiczna - tak, technologie kosmiczne mają zastosowanie w branży offshore wind!

Przygotowaniem do uczestnictwa w targach był program edukacyjny, w którym wzięli udział nasi uczniowie.  Tematyka spotkań i lekcji online obejmowała od wiedzy ogólnej na temat MEW przez szczegóły jak budowa turbin, fundamentów, trafostacji i kabli czy morskiej farmy wiatrowej do serwisowania i obsługi.

W ramach targów przygotowano wiele interaktywnych atrakcji ale i też interesujących debat i paneli. Na odwiedzjących oprócz bezpośrednich spotkań z ekspertami sektora morskiej energetyki wiatrowej na stoiskach czekały dwie sceny, wyspy tematyczne, pokazy, panele i debaty. Na jednym z pokazów zobaczyli, jak łączyć różne metale (pokaz lutowania).

Na wyspie centrów szkoleniowych GWO odwiedzający zapoznali się m.in. z zasadami ratownictwa wysokościowego czy zasady udzielania I pomocy w ekstremalnych warunkach. Zobaczyli też mobilne centrum szkoleniowe do pracy na wysokości, interesujące eksponaty, które pozwoliły na spacer po turbinie, pojazdy i łodzie autonomiczne czy różnego typu makiety.

Opiekunami uczniów podczas targów były panie Grażyna Budnik i Barbara Bach.
Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 0 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 1 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 2 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 3 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 4 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 5 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 6 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 7 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 8 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 9 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 10 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 11 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 12 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 13 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 14 Liceum Mistrzostwa Sportowego na Edukacyjnych Targach Kariery. zdjecie 15