• 2022-11-18 11:58:34

Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gniewinie odbył się uroczysty apel połączony z koncertem piosenek z lat 20 i 30 XX wieku. W tym dniu cała społeczność uczniowska  oraz nauczyciele ubrani  byłi w stroje galowe lub stroje z lat 20 i 30. Dominowały barwy narodowe: biel i czerwień.

W czasie apelu można było usłyszeć wiele pieśni takich jak: „Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” a także „ Rozkwitały pąki białych róż”.

Po uroczystym przedstawieniu uczniowie zaprosili widzów do magicznych lat 20 i 30  XX wieku. W muzyczny świat eleganckich dam i szarmanckich gentelmanów przeniosły widzów takie utwory jak:” Powróćmy jak za dawnych lat”, „Ach śpij kochanie”, „Już taki jestem zimny drań”, „Na pierwszy znak”,” Ach jak przyjemnie” oraz „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas:8a, 8b,7b, 5a,5b i 4a pod opieką pani Marii Witkowskiej. Za współpracę organizatorzy dziękują paniom Alicji Maciejewskiej, Róży Metz-Szymikowskiej, Oksanie Fytsyak-Calik i wicedyr. Łukaszowi Krefcie.

W ramach obchodów Święta Niepodległości placówka przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie (od tych najmłodszych – przedszkolaków po liceum) i nauczyciele  o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyli swoją społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.