Franek finalistą XXI Ligi matematycznej.

  • Autor: Dorota
  • 2022-04-27 14:34:56
  • Szkoła podstawowa,

Franciszek Pleger  z klasy 7d został finalistą Ligi Matematycznej organizowanym przez Akademię Pomorską w Słupsku. Konkurs odbywa się w kilku etapach, a do finału kwalifikują się najlepsi.

Franek finalistą XXI Ligi matematycznej.

Pierwszy etap konkursu polega na samodzielnych rozwiązaniu 15 zadań (w 3 etapach: październik, listopad, grudzień) i przesłaniu rozwiązań pocztą do organizatora konkursu. Uczniowie którzy poradzą sobie w tym etapie dość dobrze, awansują do półfinału, w którym w trybie zdalnym (on-line) ale pod bacznym okiem kamery, w ciągu półtorej godziny muszą rozwiązać 5 zadań (10 punktów za każde zadanie) i niezwłocznie przesłać je do sprawdzenia. Najlepsi awansują do finału, w którym ponownie muszą zmierzyć się z 5 zadaniami ((10 punktów za każde zadanie) w ciągu półtorej godziny. Ostateczne wyniki ustalane są na podstawie łącznej liczby punktów (maks. to 145 punktów).

W tym roku w konkursie uczestniczyło 646 uczniów: 284 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 295 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 67 ze szkoły ponadpodstawowej. Tegoroczna edycja odbywała się jeszcze w warunkach światowej pandemii COVID-19, dlatego półfinał dla 244 uczniów ze szkół podstawowych odbył się w sposób zdalny.

Finalistami zostało 160 uczniów: 48 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 67 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 45 w kategorii szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy Frankowi.