Zajęcia wspomagające z chemii

  • Autor: Grazyna
  • 2021-10-10 18:45:40
  • Szkoła podstawowa,

W tym roku szkolnych uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w zajęciach wspomagających. Spotkania te mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. 

Zajęcia wspomagające z chemii

Jeśli zapytano by ucznia czego najbardziej brakowało w czasie nauki zdalnej z chemii i fizyki to z pewnością odpowiedź brzmiałaby eksperymentów! Dlatego w naszej szkole na zajęciach dodatkowych skoncentorwano się na doświadczeniach z zakresu podstawy programowej z chemii i fizyki dla klasy siódmej. Uczniowie badali gęstość wybranych roztworów, przygotowywali roztwory o określonych gęstościach i robili z nich tęcze w probówce, badali siłę wyporu, ciśnienie atmosferyczne, ciśnienie hydrostatyczne, napięcie powierzchniowe, oddziaływania międzycząsteczkowe, otrzymywali gazy i badali ich właściwości oraz wiele innych. Zachęcamy do obejrzenia galerii ponieważ było bardzo ciekawie a uczniowie z żalem zakończyli zajęcia. Pragniemy nadmienić, że pomoce dydaktyczne zostały zakupione z środków otrzymanych od PGE EJ1. Bardzo dziękujemy! 

Grażyna Budnik
Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 0 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 1 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 2 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 3 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 4 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 5 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 6 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 7 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 8 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 9 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 10 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 11 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 12 Zajęcia wspomagające z chemii zdjecie 13