Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

  • Autor: Dorota
  • 2021-04-22 13:26:04
  • Szkoła podstawowa,

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – podejmują działania, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole wzięliśmy udział w obchodach Dnia Ziemi, które przeniosły się do sieci. Wszyscy uczniowie na platformie edukacyjnej mogli obejrzeć inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy VIb i VI c: Carmen Biedrzycką, Dominikę Bobrycką, Julię Żaczek, Nikolę Żaczek, Patryka Karczewskiego, Kacpra Kotowicza, Pawła Romejko pod opieką pań Aleksandry Kalkowskiej, Beaty Nastały i Doroty Zadrogi. Obsługą techniczną zajął się Piotr Kuptz z klasy 8c.

Z programu artystycznego i prezentacji multimedialnych mogliśmy się m.in. dowiedzieć, jak przez swoje nieprzemyślane działania szkodzimy Ziemi, ale przy okazji samym sobie, jakich spustoszeń na  planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak to można zmienić.

Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby pomóc Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

Na zakończenie pani Dyrektor Lucyna Pałubicka zwróciła się z apelem, abyśmy żyli tak, aby następne pokolenia mogły się cieszyć widokiem pięknych krajobrazów i oddychać czystym, świeżym powietrzem.

Film znajduje się na szkolnym kanale youtube: Link
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 0 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 1 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 2 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 3 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 4 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 5 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 6 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 7 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 8 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 9 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 10 Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. zdjecie 11