Dzień warzyw i owoców.

  • Autor: Dorota
  • 2020-11-24 11:42:29
  • Przedszkole, Aktualności

Grupy przedszkolne „Mapety”, „Minionki”, „Gumisie”, „Muminki” i „Smerfy”  zgodnie z zaplanowanym harmonogramem zorganizowały Dzień warzyw i  owoców w przedszkolu, podczas którego dzieci z powyższych grup realizowały scenariusze,  które  pozwoliły  dzieciom  umiejscowić  owoce  i warzywa w  Piramidzie  Zdrowia  i  uświadomić  im,  że  dostarczanie  ich  w odpowiedniej ilości każdego dnia, gwarantuje zdrowie i odporność na choroby.

Dzień warzyw i owoców.

Dzieci  rozpoznawały i  nazywały owoce,  poznawały ich zapachy i części  jadalne.  Odbywało  się  to  wszystko  poprzez  zabawy,  gry, krzyżówki ale  również  przez  praktyczne  działanie.  Dzięki temu przedszkolaki łatwiej zapamiętały niezbędne dla nich wiadomości. Dzieci brały również  udział  w warsztatach  kulinarnych,  które  pomogły  im  dokładniej zrozumieć poruszane tematy. Podczas zajęć dzieci poznały produkty, z których można wykonać zdrowe, nie zawierające cukru soki czy konfitury. Dzieci z grup rozwijały swoją wyobraźnie tworząc kolorowe i pomysłowe kompozycje z owoców. Smacznie było później jeść takie obrazki. Oprócz tego ćwiczyły  analizę i syntezę  głoskową i sylabową, głoski w nagłosie i wygłosie, globalne czytanie napisów związanych zdanym tematem. Podczas zajęć zostały wykorzystane różne metody i formy pracy, które umożliwiły dzieciom samodzielne badanie owoców, tak aby doświadczyć ich wszystkimi zmysłami.

 

 
Dzień warzyw i owoców. zdjecie 0 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 1 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 2 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 3 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 4 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 5 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 6 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 7 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 8 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 9 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 10 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 11 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 12 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 13 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 14 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 15 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 16 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 17 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 18 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 19 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 20 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 21 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 22 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 23 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 24 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 25 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 26 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 27 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 28 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 29 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 30 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 31 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 32 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 33 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 34 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 35 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 36 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 37 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 38 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 39 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 40 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 41 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 42 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 43 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 44 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 45 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 46 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 47 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 48 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 49 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 50 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 51 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 52 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 53 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 54 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 55 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 56 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 57 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 58 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 59 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 60 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 61 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 62 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 63 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 64 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 65 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 66 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 67 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 68 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 69 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 70 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 71 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 72 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 73 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 74 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 75 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 76 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 77 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 78 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 79 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 80 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 81 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 82 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 83 Dzień warzyw i owoców. zdjecie 84