IC wie, jak dbać o ekologię.

  • Autor: Dorota
  • 2019-12-13 11:54:55
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

Uczniowie klasy 1c z promują postawy ekologiczne w różnorodnych działaniach prowadzonych z wychowawcą Magdą Ladach, we współpracy z biblioteką szkolną i rodzicami – ich ogromnym zaangażowaniu.

IC wie, jak dbać o ekologię.

Na ogólnopolski konkurs z recyklingu przygotowali Magiczne Drzewo i zwierzęta w nim zamieszkujące. Koronę drzewa wykonano z książek – aby nawiązywała do czytania.  Głównie  z materiałów odzyskanych uczniowie przy pomocy rodziców wykonali stroje i „przeobrazili się” w zwierzęta. Wykazali się wielką wyobraźnią i kreatywnością tworząc niezwykle pomysłowe sowy, lisy,  jeże…

Kolejnym punktem był Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole. Obchodzono go 29.10.2019r. Na uroczystość zaproszono panią Dyrektor, która czytała dzieciom. Klasa 1c zaprezentowała swoje osiągnięcia w czytaniu prezentując Dzienniczki postępów czytania. Podczas zajęć uczniowie segregowali śmieci, wrzucając je do odpowiednich worków. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki. Wcześniej przygotowano ścieżkę sensoryczną – dzieci poznawały środowisko leśne poprzez dotyk – przechadzały się po igliwiu, suchych liściach, szyszkach, żołędziach, korze, piasku.

W ramach działań proekologicznych Klasa przygotowała również przedstawienie „Strażnicy lasu”, które w ciekawy i zabawny sposób nawiązywało do tematyki związanej z ochroną środowiska. Spektakl został zaprezentowany podczas Dni Gminy Gniewino.

Dzięki takim działaniom nasi uczniowie troszczą się o przyszłość Ziemi, są wrażliwi na piękno natury, a także chronią otaczającą nas przyrodę. Promując postawy ekologiczne zmieniamy własne zachowania, możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania.

Zdjęcia: M. Bogusławska, D. Zadroga
IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 0 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 1 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 2 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 3 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 4 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 5 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 6 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 7 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 8 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 9 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 10 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 11 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 12 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 13 IC wie, jak dbać o ekologię. zdjecie 14