VIII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY W JĘZYKU NIEMIECKIM „THEATER MACHT SPAß”

• 2017-04-19 10:26:10
  • Gimnazjum,

24 marca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Gdyni odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Teatralny w Języku Niemieckim. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa uczniów klasy 1Ga: Ania Tarnowska, Natalia Żychowska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Ania Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Nastały, Filip Zieliński oraz Karolina Cieśla.

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY W JĘZYKU NIEMIECKIM „THEATER MACHT SPAß”

Uczniowie pod opieką p.Marii Witkowskiej przygotowali krótkie przedstawienie pt. Stimmt so!, które bardzo spodobało się zgromadzonej widowni.

Oprócz uczniów naszego gimnazjum, na scenie wystąpiły grupy teatralne z Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz Starogardu Gdańskiego i Kolbud.

9 maja 2017r.grupa ponownie weźmie udział w wojewódzkim konkursie teatralnym, tym razem w Starogardzie Gdańskim.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż członkowie grupy uczą się języka niemieckiego od września i jest on dla nich językiem dodatkowym.