Sukcesy uczennic gimnazjum z Gniewina w XXIII konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdka tuż, tuż "

• 2016-12-27 11:48:27
  • Gimnazjum, Aktualności

Konkurs ten jest wyjątkowy, nie tylko ze wzgledu na swoją tematykę, ale również dlatego, że cieszy się bardzo dużą popularnością wykraczającą poza obszar powiatu wejherowskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło razem ok.1500 prac, a nagrodzonych zostało 207 laureatów.

Sukcesy uczennic gimnazjum z Gniewina w XXIII konkursie plastyczno-literackim

Kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami bożonarodzeniowymi istniejącymi w kulturze polskiej to główne cele tego bardzo popularnego wśród dzieci i młodzieży konkursu. We wszystkich kategoriach prace musiały spełniać odpowiednie kryteria oraz regulamin.

Wśród nagrodzonych prac - laureatkami zostały dwie uczennice gniewińskiej szkoły:

1. Daria Gnaś klasa II a gimnazjum – wyróżnienie w kategorii Szopka bożonarodzeniowa.

2. Aleksandra Podolak klasa II a gimnazjum – wyróżnienie w kategorii Kartka świąteczna.

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ktore wręczył Wicestarosta Starostwa Powiatowego w Wejherowie Witold Reclaf.

Wszyscy przybyli goście mogli podziwiać nagrodzone prace na specjalnie przygotowanej wystawie w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.