Święto Niepodległości 11 Listopada

• 2016-11-17 15:13:31
  • Gimnazjum,

Sto lat niewoli znieśliśmy w pokorze,

Wyzuci z ziemi, pogardą karmieni,

Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może.

Twoja Opatrzność zło w dobro przemieni”

Święto Niepodległości 11 Listopada

Dnia 10 listopada 2016r. W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się apel upamiętniający rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy IIBG i 5B wraz z nauczycielami p. Aleksandrą Gacek, Małgorzatą Wirską oraz Marią Witkowską ( która zajęła się przygotowaniem oprawy muzycznej), przygotowali przedstawienie, które upamiętniło te radosne wydarzenia, kiedy to nasz kraj po 123 latach ponownie odzyskał wolność i Polska pojawiła się na mapach świata. Zarówno wiersze recytowane podczas apelu jak i stroje oraz przejmująca dekoracja oddały podniosły nastrój tego wyjątkowego wydarzenia jakim jest rocznica Odzyskania Niepodległości.

Jestem Polakiem – to znaczy, że należę do narodu polskiego zarówno dziś jak i w wiekach ubiegłych i w przyszłości.

Jestem Polakiem i wszystko co polskie jest moje i niczego się wyrzec nie mogę.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie. Są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam im lepszym jestem człowiekiem”.