Wyjście do oczyszczalni ścieków

• 2016-10-13 15:06:08
  • Gimnazjum,

W czwartek 29 września 2016 roku uczniowie klas II a i II b gimnazjum wraz z p. Anną Hertha odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Gniewinie.

Wyjście do oczyszczalni ścieków

Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy oczyszczalni oraz procesem oczyszczania ścieków, a także uświadomienie im potrzeby oszczędzania wody i dbania o środowisko. Pan Dariusz Rohde, główny technolog, oprowadził nas po obiekcie i przybliżył zasady działania oczyszczalni. Dzięki jego uprzejmości uczniowie mogli zobaczyć, jak działają poszczególne urządzenia i maszyny wykorzystywane w procesach filtracji ścieków. Ponadto odwiedzili sterownię, w której pracownicy nadzorują pracę maszyn. Zajęcia w oczyszczalni poszerzyły wiedzę młodzieży z zakresu biologii, chemii oraz zwiększyły ich świadomość ekologiczną.