II Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa

  • Autor: Anna
  • 2019-05-16 09:40:20
  • Szkoła podstawowa,

W dniu 26.03.2019 roku na Pływalni MOSiR Rumia odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych.

Zawody miały zasięg wojewódzki, brało w nich udział aż 11 szkół z województwa pomorskiego( m.in: szkoła z Kosakowa ,Redy, Gdynia, Wejherowo i Gniewina).

Szkołę z Gniewina reprezentowali następujący uczniowie: Natalia Karczewska, Jakub Wierciński, Paweł Kobierzyński, Maja Dampc, Julia Paszka, Martyna Paszka, Alicja Sudnik, Liwia Niedbała, Igor Hebel, Błażej Kwiatkowski, Zuzanna Oleszek, Laura Kucharczyk, Julia Wozdyk, Marta Warmińska, Natalia Reszka, Jerzy Podolski, Julia Behrendt, Maciej Toczek.

 

 

Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego a zarazem instruktorzy ratownictwa p. Krzystof Balczyński i p. Karol Behrendt

Konkurencje były rozgrywane w 2 kategoriach wiekowych: 11-13lat grypa młodsza i 14-16 lat grupa starsza - osobno dla dziewcząt i chłopców. Sztafety były rozgrywane w systemie mieszanym tj 2 dziewczyny i 2 chłopców z danej kategorii wiekowej.

Dla uczniów z Gniewina wyniki ukształtowały się następująco.

W kategorii młodszej :

W konkurencji 50 metrów z przeszkodą ( zawodnik płynie 50 m, w połowie długości toru w jedną stronę i drugą musi przepłynąć pod przeszkodą ).

Natalia Reszka przepłynęła ten dystans bezbłędnie i ostatecznie zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal.

W konkurencji 50 metrów z manekinem ( zawodnik płynie 25m musi chwycić manekina i popłynąć z nim z powrotem)

Julia Wozdyk po zaciętej walce zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

4x 25 metrów z pasem ratowniczym ( sztafeta – zawodnik płynie 25 metrów z pasem ratowniczym „ węgorz”, po 25 metrach przekazuje go następnemu zawodnikowi z drużyny, ten płynie kolejne 25 metrów, itd.). Sztafety mieszane( 2 chłopców i 2 dziewczyny).

Sztafeta w składzie: Julia Wozdyk, Natalia Reszka, Maciek Toczek,Jerzy Podolski wywalczyła brązowy medal

W kategorii starszej:

W konkurencji 50 metrów z manekinem ( zawodnik płynie 25m musi chwycić manekina i popłynąć z nim z powrotem)

Jakub Wierciński zajął pierwsze miejsce nie dając szans przeciwnikom zdobywając tym samym złoty medal.

W kategorii dziewcząt w tej konkurencji klasę pokazała też Alicja Sudnik, gdzie po zaciętej rywalizacji zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

W konkurencji 100 metrów z bojką SP ( zawodnik płynie 100 metrów z bojką ratowniczą)

Klasę pokazała Martyna Paszka pokonując wszystkie przeciwniczki i zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal.


 

4x 25 metrów z pasem ratowniczym ( sztafeta – zawodnik płynie 25 metrów z pasem ratowniczym „ węgorz”, po 25 metrach przekazuje go następnemu zawodnikowi z drużyny, ten płynie kolejne 25 metrów, itd.). Sztafety mieszane( 2 chłopców i 2 dziewczyny).

Nasza sztafeta w składzie: Natalia Karczewska, Alicja Sudnik, Jakub Wierciński, Paweł Kobierzyński zdobyła brązowy medal.

 

 

Wielki gratulacje składamy wszystkim zawodnikom i rodzicom, a także nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.