Autorka Kici Koci zagościła w szkolnej bibliotece. Spotkanie z Anitą Głowińską.

• 2018-11-29 13:28:08

W bibliotece szkolnej odbyło się niecodzienne spotkanie z Anitą Głowińską -  autorką ulubionej przez najmłodszych czytelników serii o Kici Koci.  Książeczki to bestseller, który uczy i bawi, a ich bohaterka stała się ulubienicą wielu dzieciaków, z zapartym tchem śledzących jej przygody.

Anita Głowińska może pochwalić się sporą kolekcją napisanych i zilustrowanych przez siebie pozycji. Kicia Kocia (seria) została wpisana do Złotej Listy książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABCXXI. Cała Polska czyta dzieciom.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała w jaki sposób powstają jej książki i skąd czerpie inspiracje. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka. Autorka przeczytała i omówiła wspólnie z dziećmi premierowo „Kicię Kocię. Nie chcę się tak bawić” i porozmawiała o ulubionych zabawach dzieci, a także o tym, jak grzecznie odmawiać, gdy nie mamy na coś ochoty.

Uczniowie z Gniewina byli bardzo aktywni, zadawali mnóstwo pytań i wyraźnie interesowali się losami głównej bohaterki. Podpowiadali też swoje pomysły na następne książeczki z serii.  Impreza przebiegała w wesołej atmosferze, a pani Anita chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

Spotkanie autorskie nie byłoby jednak tym samym gdyby nie....sama Kicia Kocia! Z dużą maskotką tytułowej bohaterki radosnych książeczek dzieci mogli zrobić sobie zdjęcia.

Uczniowie mieli okazję nabycia własnych książek, do których pisarka wpisywała dedykacje i autograf. Na koniec wszyscy podziękowali za miłe i ciekawe spotkanie.

Biblioteka szkolna dziękuje za wspaniałą zabawę autorce oraz dzieciom. Szczególne podziękowania SZS w Gniewinie składa panu Krzysztofowi Płoskiemu z Księgarni „Feniks” w Wejherowie, dzięki któremu odbyło się to niezapomniane dla najmłodszych uczniów spotkanie.

(DZ)