Gra terenowa „Szlakiem Północnej Granicy”

  • Autor: Anna
  • 2018-10-25 14:28:02
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

 

Wpisując się w ogólnopolskie obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorządowy Zespół Szkół w Gniewinie zorganizował grę terenową pt. „Szlakiem Północnej Granicy”. Zmagania odbywały się pod patronatem Gminy Gniewino, Nadleśnictwa Choczewo, Stowarzyszenia „Militarni Gniewino”, Izby – Fundacji Rozwoju Wsi w Bychowie oraz Muzeum Ziemi Puckiej. 10 października na linii startu w szkole w Gniewinie stawiło się 13 drużyn – 9 ze szkół podstawowych i 4 z gimnazjów. Zawodnicy reprezentowali placówki z powiatów wejherowskiego i puckiego.

 

 

 

Każda z ekip musiała pokonać trasę liczącą około 10 kilometrów trasę z Gniewina przez Nadole do Bychowa. W trakcie marszu uczestniczy odwiedzali punkty kontrolne na których wypełniali karty zadań dotyczące północnej granicy II Rzeczypospolitej, Nadola oraz 11 listopada, Po niezwykle emocjonujących zmaganiach w Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody. Dokonali tego Pan Mikołaj Orzeł – sekretarz Gminy Gniewino i Pan Tomasz Turulski przedstawiciel Nadleśnictwa Choczewo.

 

Gimnazjum:

I miejsce – Gniewino

II miejsce – Kostkowo

III miejsce – Łęczyce

 

Szkoła podstawowa:

I miejsce – Gniewino

II miejsce – Żarnowiec

III miejsce – Kostkowo

 

Uczestnicy posilali się staropolskim żurkiem, kiełbaskami z grilla i ciastem. W doskonałych humorach wrócili do swoich szkół zapowiadając jednocześnie start w przyszłym roku.

Za część merytoryczno – logistyczną odpowiadali nauczyciele z Gniewina : Ewa Jankowska i Łukasz Krefta.

(Ł.K)