Piknik z książką.

  • Autor: Dorota
  • 2018-06-13 10:26:34
  • Szkoła podstawowa,

Nasi uczniowie, podobnie jak inne szkoły w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Słoneczny piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter spotkania. 278 uczniów z poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej.

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.  Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Pomysłodawcą akcji „Jak nie czytam jak czytam” jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Organizatorem w szkole była biblioteka szkolna. Chcieliśmy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Akcja, udowodniła, że uczniowie chcą czytać. Przystąpiiśmy już do niej po raz drugi, pobijając zeszłoroczny rekord w liczbie czytających uczniów. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Relacja także na:

stronie internetowej Gminy Gniewino

stronie miesięcznika „Biblioteka w szkole”:

i na portalu nadmorski24.pl