WYCIECZKA PO ZIEMI ELBLĄSKIEJ

  • Autor: Grazyna
  • 2018-05-24 22:31:14
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki edukacyjne

             W dniach 08 – 11 maja  uczniowie szkoły w Gniewinie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce po ziemi elbląskiej.  W doskonałych humorach wyruszyliśmy o godz. 5.00 rano spod szkoły. Po dotarciu do Elbląga i przywitaniu z pilotem ( Panem Janem J ) rozpoczęliśmy zwiedzanie ratusza, starówki i interaktywnego muzeum archeologicznego ziemi elbląskiej. Mogliśmy tam obejrzeć kilkunastominutowy hologram przedstawiający historię tych ziem od starożytności do czasów współczesnych.         

 

 

 

            Następnie śladami Mikołaja Kopernika udaliśmy się do Fromborka. Zwiedziliśmy wzgórze katedralne, archikatedrę oraz Wieżę Radziejowskiego. W katedrze mogliśmy zobaczyć odkryte w 2015r. miejsce pochówku wielkiego astronoma oraz jego grób. W chłodnych murach świątyni  wysłuchaliśmy koncertu organowego.

            W kolejnym dniu udaliśmy się na Pola Grunwaldu, gdzie przewodnik w bardzo obrazowy sposób przedstawił nam przebieg zwycięskiej dla Polaków i Litwinów bitwy pod Grunwaldem. Po bardzo aktywnej pierwszej części dnia udaliśmy się do Buczyńca aby rozpocząć rejs po kanale elbląskim. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Olsztyna oraz wizyta w tamtejszym planetarium.

            Ostatni dzień obfitował również w mnóstwo atrakcji. Zwiedzaliśmy zamek w Malborku oraz Muzeum Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim.

Łukasz Krefta