Wycieczka Edukacyjna do Torunia

• Autor: Grazyna
  • 2018-05-13 21:24:12
  • Gimnazjum,

W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie z klas IIGa, IIGb i IIGc Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w Toruniu.

Wycieczka Edukacyjna do Torunia

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Chemii w Małej Skali gdzie braliśmy udział w doświadczeniach chemicznych, których celem było otrzymanie gazów obecnych w powietrzu. Po mieście oprowadziły nas dwie fantastycznie panie: pani Basia oraz babcia Teresa. Poznaliśmy historię miasta i usłyszleliśmy ciekawe legendy. Po zjedzeniu pysznego obiadu ruszylismy w kierunku Wydziału Chemii, gdzie dzięki uprzejmości pana Daniela Kaczor zwiedziliśmy wydział, dowiedzieliśmy się na czym polega praca mikroskopu elektronowego, poznaliśmy właściwości ciekłego azotu oraz  historię wydziału po wizycie w tamtejszym muzeum. Wycieczkę zorganizowały pani Grażyna Budnik i Anna Kamińska. Dziękujemy władzom Gminy Gniewino za udostepnienie auokaru.