Dzień Matematyki w szkole

• 2017-03-14 10:32:09

Dnia 10 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie świętowaliśmy Dzień Matematyki. Obchody tego święta zorganizowano po to, aby pokazać inną stronę matematyki – to, że może być ona przyjemna i dawać radość.

Dzień  Matematyki w szkole

Matematyczne zmagania objęły całą społeczność szkolną. Do uczniów I – III szkoły podstawowej skierowany był konkurs plastyczny: ,, Z matematyką przez świat”. Spośród ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodnymi technikami, jury wyłoniło zwycięzców: I m-ce Oliwia Strycharczyk kl. III c, II m-ce Nikola Kankowska kl. III c, III m-ce Anna Reszka kl. II a oraz wyróżnienie Natalia Bach kl.II a.

Klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz I – II gimnazjum wytypowały swoich przedstawicieli do rozgrywek matematycznych. Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań było: ,, Pieniądze to nie wszystko”.

Drużyny klasowe z zapałem walczyły o laur zwycięstwa oraz nagrody dla siebie i swoich kolegów i koleżanek z klasy.

Wśród zespołów klas IV – VI zwycięstwo w turnieju odniósł duet zklasy VI b – Zuzanna Wróblewska i Alicja Sudnik. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepszą drużyną okazali się uczniowie klasy II b Dorota Wróblewska i Paweł Niewola.

Na zakończenie do rozgrywek matematycznych uczniowie klasy III a zaprosili nauczycieli, przygotowując dla nich specjalne wydanie Matematycznej Familiady. Ta część obchodów wzbudziła najwięcej emocji wśród uczniów. Zwycięska drużyna otrzymała pyszny matematyczny tort.

W tym dniu nie tylko miłośnicy matematyki mogli poczuć magię tej nauki. Cały harmonogram oprócz zabaw, konkursów, zagadek i zadań matematycznych zawierał sporą dawkę humoru, zapewniał uczniom rozrywkę, jednocześnie ucząc i wzbogacając ich wiedzę z zakresu matematyki.

Celem tego dnia było uświadomienie, iż matematyka wcale nie musi być nudna!

Organizatorami tego dnia w szkole byli nauczyciele matematyki – p.Alicja Goyke i p. Monika Dąbek. W przygotowania zaangażowali się również uczniowie klas III gimnazjum.