Pobyt uczniów w mieście Kołomyja

• 2016-08-21 14:18:07

W dniach od 08 czerwca do 14 czerwca 2016r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli u ukraińskich rodzin w mieście Kołomyja. Dla większości uczniów był to pierwszy taki wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji z ukraińską młodzieżą z Przyrodniczo - Matematycznego Liceum w Kołomyji oraz ich rodzinami.

Pobyt uczniów w mieście Kołomyja

Podczas trwania wycieczki uczniowie wraz z polskimi i ukraińskimi nauczycielami uczestniczyli w licznych wycieczkach i atrakcyjnych zajęciach. Poznali historię i zabytki miasta Kołomyja, Jaremcze, Bukowel oraz Iwano - Frankowsk. Wjeżdżali kolejka górską na szczyt ukraińskich Karpat, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, warsztatach robienia pisanek, grach terenowych, zajęciach sportowych na terenie parku wodnego oraz rozgrywkach sportowych. W towarzyskim meczu polscy uczniowie pokonali ukraińska drużynę. Uczniowie poznali historię i przyrodę Pokucia, zwyczaje, stroje i tradycje mieszkańców regionu. Uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem władz miasta Kołomyja. Gdy nadszedł czas wyjazdu wielu polskich jak i ukraińskich uczniów nie mogło ukryć łez wzruszenia. Pożegnaniom nie było końca! Gdy autokar ruszył w drogę powrotną, na wielu twarzach malował się żal. To była udana wycieczka!