Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych.

  • Autor: Dorota
  • 2022-06-23 21:39:44
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

W minionym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 1a i 1c aktywnie realizowali projekt edukacyjny z Fundacji Uniwersytet Dzieci. Działania podejmowane podczas projektów dały dzieciom możliwość doskonalenia pracy indywidualnej jak i grupowej.

 

Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych.

Fundacja Uniwersytet Dzieci istnieje od 2007 roku. Organizacja ta zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata poprzez przygotowanie dla uczniów odpowiednich scenariuszy zajęć.
Klasa 1a wraz z wychowawczynią Magdaleną Pyrzowską w ramach projektu realizowała temat „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”.  Natomiast klasa 1c wraz z wychowawczynią Eweliną Pałubicką przystąpiła do realizacji tematu „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?”
Zanim uczniowie rozpoczęli tematy właściwe swoich projektów, przystąpili do kilku zajęć na rozgrzewkę.  Lekcje te miały na celu zintegrować grupy i oswoić dzieci z ich emocjami. Wśród tych lekcji dzieci poznały techniki koncentracji uwagi, dowiedziały się jak być dobrym przyjacielem. Odpowiedziały również sobie na pytania: Dlaczego każdy z nas jest inny? Kiedy kogoś kochamy?  
Oba projekty dostarczyły dzieciom wielu wspaniałych wrażeń jak również praktycznej wiedzy. Uczniowie mogli rozwijać swoja wyobraźnię, kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia.  Poznali podstawowe pojęcia geometryczne, nauczyli się wykorzystywać matematykę w życiu codziennym, rozwinęli kompetencje społeczne, dowiedzieli się co może powstać z drewna, kto wymyślił pieniądze i jak odnaleźć się na drodze. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną,  uczyły się rysowania koła, dowiedziały się skąd biorą się kolory i jak płynie czas.

W każdym projekcie dzieci mogły pracować zarówno indywidulanie jak i w grupie, a co najważniejsze tematy dały uczniom możliwość aktywnego działania podczas lekcji. 
Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 0 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 1 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 2 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 3 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 4 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 5 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 6 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 7 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 8 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 9 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 10 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 11 Uniwersytet dzieci w klasach pierwszych. zdjecie 12