Michał młodym twórcą gry planszowej.

• 2021-11-29 14:26:23
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

Uczeń naszej szkoły, Michał Napieraj jest twórcą gry planszowej, którą sam wymyślił i udoskonalił.

Michał młodym twórcą gry planszowej.

„MechaCrypt” -  to gra planszowa skupiająca się na kooperacji i eksplorowaniu inspirowana rouge-like’ami takimi jak „The Binding of Isaac” czy „Slay the Spire”. Zasady idą w parze z ciekawą grafiką, zaskakującymi zwrotami akcji. Nie ma miejsca na nudę, powtarzalność i przewidywalność.

Prace nad projektem rozpoczęły się 22 stycznia 2021 roku i pierwsze karty zostały stworzone 25 stycznia 2021 roku. Cała gra zajęła około 10 miesięcy, lecz jest to część czegoś o wiele większego, ponieważ to, co aktualnie dostępne to tylko jedna trzecia całego projektu. – Komentuje Michał i dodaje: -  W MechaCrypt można grać w dwie lub nawet sześć osób. Grę rozpoczynamy wyborem jednej (z obecnie ośmiu) postaci grywalnej. Każda postać ma swoje unikalne zdolności oraz przedmiot startowy. Kiedy każdy gracz wybierze bohatera, należy ułożyć planszę zrobioną z małych elementów, które połączone, tworzą lochy do pokonania przez graczy. Na swojej drodze można napotkać pokoje z przeciwnikami, sklepy, w których można zakupić przedmioty ułatwiające dalszą grę, magiczne portale przenoszące z jednej strony planszy na drugą, pomieszczenia z losową interakcją, które mogą zadecydować o przetrwaniu graczy oraz walki ze strażnikami podziemi. Aktualnie celem gry jest przetrwanie i pokonanie wszystkich strażników.

W przyszłości autor gry zamierza dodać nowe postacie, przedmioty, przeciwników itp., lecz głównie nowe etapy gry, które dodadzą trochę różnorodności.

Gratulujemy Michałowi jego pomysłowości i kreatywności.  Należy w tym miejscu zaznaczyć, że tworzenie gry planszowej wymaga wielkich pokładów cierpliwości.  Życzymy świeżych pomysłów i aby gra zyskała dużą rzeszę nowych graczy.

Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 0 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 1 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 2 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 3 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 4 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 5 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 6 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 7 Michał młodym twórcą gry planszowej.  zdjecie 8