Uroczystości z okazji 11 Listopada

  • Autor: Dorota
  • 2021-11-10 07:39:06
  • Szkoła podstawowa,

W dniu 10 listopada w gniewińskiej szkole odbyła się lekcja historii z okazji obchodów 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

Uroczystości z okazji 11 Listopada

W tym roku uroczysty apel odbył się online. Link do apelu znajduje się tutaj. Uczniowie pod kierunkiem pani Aleksandry Gacek przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Dzięki występom młodych artystów społeczność szkolna upamiętniła ten niezwykły dzień i przeżyła radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

W ramach akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11 w klasach śpiewano hymn. Tutaj w wykonaniu klasy Oa. Nie zapomniano także o piosenkach patriotycznych. Link do piosenki grupy 0a. Także najmłodsi wychowankowie zespołu, przedszkolaki poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Tematy historyczne narodowe niełatwo przekazać takim maluchom. Głównym celem zajęć w przedszkolu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.