Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego.

  • Autor: Dorota
  • 2021-07-12 10:26:06
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

Pod koniec roku szkolnego uczniowie , którzy uczestniczyli w zajęciach z języka kaszubskiego, wzięli udział w kilku jednodniowych wycieczkach po Kaszubach. Każdego dnia odwiedzali inne ciekawe miejsce oraz poznawali jego historię .

Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego.

Pierwszego dnia wraz z panią S.Domaros, E. Mehring, A. Gacek oraz B. Nastały udali się do Średniowiecznej Osady w Sławutowie, gdzie przenieśli się w czasie o 1000 lat i zobaczyli, jak żyli ludzie w średniowieczu w grodach warownych. Stamtąd udali się do Helu, gdzie płynęli statkiem po Porcie. W drodze powrotnej zatrzymali się w Swarzewie i w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza poznali historię tego miejsca.

Kolejnego dnia uczniowie udali się do Gdańska, w którym zobaczyli najpiękniejsze miejsca tego miasta, a następnie statkiem przepłynęli na Westerplatte.

Trzeciego dnia wybrali się do Słupska i tam poznali ciekawe miejsca oraz wysłuchali historii tego wielokulturowego miasta. W drodze powrotnej zatrzymali się w Klukach, gdzie zwiedzili Muzeum Wsi Słowińskiej i tam dowiedzieli się jak wyglądało życie na tym pomorskim terenie oraz jak udało się Słowińcom zachować kulturową odrębność.

Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym miała miejsce na Kaszubach Środkowych, inaczej nazywanych Szwajcarią Kaszubską. Tam z kolei odwiedzili takie miejsca jak: Kartuzy, Sianowo, Chmielno, Szymbark oraz Będomin.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz ciekawych lekcji historii, w których mieli okazję uczestniczyć podczas tych wszystkich wycieczek, zorganizowanych z dużą starannością.
Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 0 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 1 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 2 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 3 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 4 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 5 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 6 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 7 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 8 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 9 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 10 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 11 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 12 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 13 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 14 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 15 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 16 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 17 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 18 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 19 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 20 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 21 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 22 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 23 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 24 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 25 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 26 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 27 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 28 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 29 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 30 Wycieczki młodzieży uczącej się języka kaszubskiego. zdjecie 31