W hołdzie Janowi Pawłowi II.

  • Autor: Dorota
  • 2021-05-26 12:22:31
  • Szkoła podstawowa, Uroczystości

Społeczność naszej szkoły z okazji Roku Jana Pawła II i 100 rocznicy urodzin ( przypadających w zeszłym roku, które jednak nie odbyły się ze względu na pandemię) przygotowała apel upamiętniający postać Ojca Świętego.

W hołdzie Janowi Pawłowi II.

Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata  i przesłanie,  jakie głosił św. Jan Paweł II a także kilka anegdot z jego życia. Akademia uświetniona została pieśniami – ulubionymi utworami Papieża Polaka. Prowadzący przypomnieli nam,  że Karol Wojtyła był i jest nadal wielkim autorytetem dla wszystkich, również dla dzieci i młodzieży. Apel przygotowali uczniowie klasy 6b Carmen Biedrzycka, Dominika Bobrycka, Filip Ciechanowski, Patryk Karczewski,  Kacper Kotowicz, Paweł Romejko pod kierunkiem nauczycieli Beaty Nastały, Joanny Lewickiej i ks. Dawida Szczeblewskiego . Na koniec głos zabrała Dyrektor Lucyna Pałubicka, która, wspominając postać Karola Wojtyły – podkreśliła, jak wielkim był człowiekiem.

W związku z uroczystością odbył się także konkurs plastyczny z okazji Roku Jana Pawła II. Komisja przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce- Kornelia Krefta kl 7 b
II miejsce- Zuzanna Szczypior kl 7b
III miejsce- Lena Sudnik kl 6 c
Wyróżnienie- Amelia Szynszecka

Zwycięzcom gratulujemy.

Apel można obejrzeć na szkolnym kanale Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=QjvY-7aNyNc
W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 0 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 1 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 2 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 3 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 4 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 5 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 6 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 7 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 8 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 9 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 10 W hołdzie Janowi Pawłowi II. zdjecie 11