Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r.

  • Autor: Dorota
  • 2021-01-15 00:09:08
  • Szkoła podstawowa, Apele

17 grudnia uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystym apelem ofiary stanu wojennego i wydarzenia na wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Obchodziliśmy odpowiednio 39 i 50 rocznicę tamtych wydarzeń. Uroczystość odbyła się online za pomocą platformy Microsoft Teams.

Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r.

Dzień wcześniej delegacja Samorządu Uczniowskiego z Panią dyrektor Lucyną Pałubicką i wicedyrektor Aleksandrą Kalkowską udali się do Strzebielinka. Złożyli tam wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary internowania przez władze komunistyczne.

Apel rozpoczęli nauczyciele historii, Pani Ewa Jankowska i Pań Łukasz Krefta, którzy wprowadzili słuchaczy w realia stanu wojennego. Następnie przedstawili zebranym przed komputerami prezentację zmontowaną ze zdjęć uczniów, nagranych przez nich wierszy i fotografii z tamtego okresu. W tworzeniu tego widowiska udział brali uczniowie z klas 4 – 8.

Na koniec jako gość specjalny wystąpił Pan Sławomir Kłosowski wykonując piosenkę Jacka Kaczmarskiego „Mury”. Całość zakończyła „Kolęda dla nieobecnych”.

Pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Zaznaczyła, że był to pierwszy tego typu apel w naszej szkole i wyraziła nadzieję, że ostatni w takiej formie.
Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 0 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 1 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 2 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 3 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 4 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 5 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 6 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 7 Uroczystość z okazji rocznicy stanu wojennego i wydarzeń na wybrzeżu w grudniu 1970r. zdjecie 8