W trosce o środowisko naturalne z

 • Autor: Dorota
 • 2021-01-06 20:43:20
 • Szkoła podstawowa,

Troska o środowisko naturalne powinna być ważnym elementem życia codziennego każdego z nas. Dobre nawyki ekologiczne należy wpajać już od najmłodszych lat, dlatego też uczniowie klas II a i Ob szkoły w Gniewinie pod kierunkiem wychowawczyń Magdy Ladach i Danuty Lewandowskiej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym, w którym wraz z Gangiem Fajniaków poznawali tajemnice i magię natury, ucząc się przy tym wrażliwości ekologicznej.

W trosce o środowisko naturalne z

Podczas realizacji zadań dzieci uczestniczyły w zajęciach i eksperymentach związanych z żywiołem wody, ognia, powietrza i ziemi wg scenariuszy przygotowanych przez organizatora – sieć sklepów Biedronka. Żywioły reprezentowane były przez sympatyczne maskotki: drzewo o imieniu Dobromir, kropelkę Ksenię, chmurkę Celinkę i słoneczko Sonię.  Zajęcia miały przede wszystkim charakter praktyczny, dlatego dały dzieciom pole do wykazania się swoją kreatywnością i pomysłowością. Na jednych z zajęć wspólnie odkrywali i sprawdzali, czy woda przyjmuje kształt naczynia oraz czy potrafi się przemieszczać. Dzieci z radością uczestniczyły i wykonywały eksperymenty, a na koniec zajęć wykonały konkursową pracę plastyczną.

Nie zabrakło również zajęć czytelniczych z lekturą „Gang Fajniaków” organizowanych przez bibliotekę szkolną. Nauczyciel prowadzący otrzymał pakiet startowy, zawierający książki z przygodami fajniaków, naklejki i kilka pluszowych maskotek. Książki cieszą się dużą popularnością i są regularnie wypożyczane. To oznacza, że nasi uczniowie lubią czytać.

Uczniowie z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem  uczestniczyli we wszystkich formach akcji. Również podczas nauczania zdalnego wykonywali różnorodne zadania związane z ekologią (m.in. hodowali roślinki z nasion w domu). 

Podsumowując zajęcia wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy dbać o nasze środowisko.
W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 0 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 1 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 2 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 3 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 4 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 5 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 6 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 7 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 8 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 9 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 10 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 11 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 12 W trosce o środowisko naturalne z zdjecie 13