NASZ PATRON

 

Patron gimnazjum

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 

 

    Apel rozpoczęła pani   dyrektor szkoły, Mariola Nawrocka. Przypomniała, że wybór Gabriela Narutowicza, wybitnego inżyniera, konstruktora hydroelektrowni i pierwszego prezydenta niepodległej Polski na patrona szkoły wiązał się z funkcjonującą na terenie gminy Gniewino elektrownią wodną, a także z faktem, że swoim życiem osobistym, zawodowym i politycznym Narutowicz udowodnił, że jego postawa jest godna szacunku i uznania. Po tych słowach odśpiewano hymn szkoły. Hymn szkoły śpiewał chór szkolny pod opieką Marii Witkowskiej.  

 

 

czytaj więcej

 

Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

 

     Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce koło Wejherowa. Zebraliście: 94 kg suchej karmy i 5 puszek dla psów oraz  9 kg  karmy i 4 puszki dla kotów

 

czytaj więcej

 

X  MEGAOLIMPIADA WIEDZY

 

    W dniach 23-27 lutego 2015r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym ,,Lingwista" w Gdańsku odbyła się X Megaolimpiada Wiedzy.

czytaj więcej

 

KONKURS  WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ-

GABRIELU NARUTOWICZU

 

     Dnia 16 marca 2015 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalność sławnego patrona szkoły.

Do konkursu przystąpiło najlepszych piętnastu uczniów z klas IV, V i VI wyłonionych podczas eliminacji klasowych.

czytaj więcej

 
Youngster - „The Night of Songs”
 
    Z piątku na sobotę 27/28 lutego w ramach programu Youngster  w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „The Night of Songs”, czyli „Noc Piosenek”.
 
 
 

POWRÓT KOSZYKÓWKI DO SZKÓŁ

czytaj więcej

 

FERIE W SZEMUDZIE

    Dnia 06 lutego 2015 roku reprezentacja 12 uczniów  z klasy IV c   pod opieką pana Karola Behrendt wzięła udział w VIII Turnieju Wiejskich Ośrodków Kultury - Szemud 2015, który odbył się w Hali widowiskowo- sportowej w Szemudzie. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Kielno, Gościcino, Szemud i Gniewino. 

 

czytaj więcej

Konkurs baśniowy

Konkurs na najładniejszy strój baśniowy zakończony. Niedługo ogłoszenie wyników.
Więcej w zakładce konkursy dla klas 0-3.

 

Pomagamy!

    Klasa 5a odpowiedziała na apel Małego Samorządu i przekazała na potrzeby schroniska karmę dla zwierząt.


Zbieramy pożywienie dla psów i kotów z schroniska!

    Wasi przyjaciele czują, radują się i cierpią podobnie jak ludzie. Od Was zależy, jaki los będzie ich udziałem. Każdy z Was uczniów powinien ostro przeciwstawiać się wszelkim przejawom okrucieństwa wobec zwierząt. Każdego dnia, w miarę swych możliwości, troszczyć się o ich los.                       

          OKAŻCIE  SERCE  i przyczyńcie się do poprawienia losu zwierząt w schronisku w Dąbrówce, przekazując karmę w każdej postaci.                                            

          W dniach   19.01.15 – 20.02.15 odbędzie się w naszej szkole zbiórka pożywienia dla psów i kotów. Przynoście co tylko możecie przez cały ten czas do sal 27 i 28. Niech los zwierząt umieszczonychw schronisku nie będzie WAM obojętny! Liczymy na Was! 

                                                                                              Mały  Samorząd Szkolny

 

Dzień Babci i Dziadka

     Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Akademię tę z inicjatywy Rady Rodziców organizujemy już corocznie w sali gimnastycznej. W tym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się 29 stycznia 2015r.

    Pani dyrektor Lucyna Pałubicka, przywitała wszystkich licznie przybyłych gości, wśród których nie zabrakło również rodziców. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja artystyczna klas 0-3. Wierszem,tańcem i piosenką dzieci wyraziły swoją miłość do dziadków, którym wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. W przerwie akademii można było kupić za przysłowiową złotówkę ciasto i kawę przygotowaną przez rodziców i wesprzeć w ten sposób budżet Rady Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i życzymy długich lat życia w zdrowiu i pociechy z wnucząt.

więcej zdjęć

Bal karnawałowy dla klas 0-3

     23.01.2015 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy klas 0-3,który jak co roku przygotowują opiekunki Małego Samorządu, pani Danuta Różańska i pani Jolanta Foks-Styn. Pięknie przystrojoną salę zawdzięczają dzieci pani Ilonie Jeleśniańskiej i pani Lucynie Trockiej. I tym razem nie zabrakło dzieciom pomysłów na przebranie, były wróżki,księżniczki,cyganki, spidermany, batmany, piłkarze,pingwiny,misie i wiele innych postaci z bajek. Były też konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i Mały Samorząd Uczniowski. Tańcom i pląsom nie było końca a nad muzyką do tych szaleństw czuwali starsi koledzy z gimnazjum. Dziękujemy im za wspaniałą zabawę.

 

więcej zdjęć

  Strażacy w naszej szkole!

    W dniach 21,23 i 27 stycznia 2015 roku naszą szkołę odwiedziło dwóch strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie- druhowie: Paweł Blokowski i Maciej Melańczuk. Celem tego spotkania było uświadomienie zagrożeń wynikających z pożaru, nauka umiejętnego powiadomienia służb ratowniczych w razie zagrożenia, zaprezentowanie sprzętu gaśniczego, ratowniczego oraz technicznego, którego używają strażacy w czasie swojej pracy. Nie zabrakło także omawiania sposobów ratowania ludzi w różnych sytuacjach.  Dzieci i młodzeż gimnazjalna mogli dotykać i przymierzać niektóre elementy stroju strażaka, co najbardziej im się podobało. Na koniec druhowie w kilku zdaniach opowiedzieli jak wygląda życie strażaka w Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

    W imieniu dzieci i młodzieży bardzo dziękujemy druhom za tą lekcję!

 

więcej zdjęć

Gimnazjum ma swojego patrona!

    Dnia 9 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się Uroczytsość Nadania Imienia Ignacego Łukasiewicza Samorządowemu Gimnazjum. Pierwsza część uroczystości, czyli odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej I. Łukasiewiczowi, odbyła się w szkole. Nastepnie wszyscy uczestnicy utworzyli kolumnę i przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej z Gniewina przemaszerowali do pobliskiej hali widowiskowo - sportowej. W uroczystości łącznie udział wzięło ok. 500 osób. Na zaproszenie Pani dyrektor Marioli Nawrockiej przybylo liczne grono gości, m. in. : wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak, starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, pomorska kurator oświaty Elżbieta Wasilenko, przedstawiciele PGNiG na czele z Panem Jackiem Słowakiewiczem, oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i zaprzyjaźnionych szkół. Przybyła również ok. 40 osobowa delegacja z polskiej szkoły w Kołomyi na Ukrainie. Miłą niespodziankę zrobili swoim przybyciem przedstawiciele szkoły im. I. Łukasiewicza w Czechowicach - Dziedzicach. 

czytaj więcej

 

Żyj smacznie i zdrowo!

Od stycznia 2015 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie rusza IV edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" marki Winiary we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Program skierowany jest do klas gimnazjalnych i koordynowany przez mgr Aleksandrę Kalkowską. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego rodzinnego spożywania posiłków.

 

 

informacje o programie

  

 
Zabawa Andrzejkowa
 

    28 listopada 2015r w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa klas 0-3. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego oraz pan Łukasz Krefta. Nie mogło zabraknąć wróżb. Uczniowie mogli się dowiedzieć co czeka ich w przyszłości: szczęście, bogactwo czy też może jakaś inna niespodzianka… Dzięki zaangażowaniu rodziców można było skosztować przepysznych ciast, które upiekli specjalnie dla nas. Zabawy, radości i uśmiechu było co niemiara! Andrzejki przygotowały panie: D. Różańska, L. Trocka, I. Jeleśniańska –Zając, J. Foks – Styn. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego miłego spotkania składamy serdeczne podziękowania.

Mały Samorząd Szkolny 

 

 

 


 
 
 
Jasełka

19.12.2014 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie klasy IVa i IVb przedstawiły Jasełka, wprowadzając tym samym brać uczniowską w klimat Bożego Narodzenia. Występujących uczniów przygotowały: Iwona Ciechanowska i Anna Marzejon. 
 

Pamiętamy!

             12 grudnia 2014r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 33- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

            Na jeden dzień młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami przeniosła się w lata 80-te XX wieku. Dominowały stroje z epoki : kultowe kurtki ramoneski, buty z demobilu zwane glanami, spodnie pumpy, spódnice z pieluchy, dżinsowe kurtki czy plastikowa biżuteria, która była symbolem odrobiny luksusu tamtych czasów. Wysłuchano pieśni barda Solidarności- Jacka Kaczmarskiego, utworów takich zespołów jak Oddział Zamknięty czy Lombard. W ubrania wpięte zostały oporniki. Część artystyczną wraz z p. Ewą Jankowską, p. Łukaszem Kreftą  i p. Sławkiem Kłosowskim przygotowali i przedstawili uczniowie klasy III a gim (Weronika Blizna, Daria Chrebtowicz, Adrianna Chrebtowicz, Aleksandra Niewola, Alaksandra Szydłowska, Agata Piątek, Patrycja Miszkowska, Klaudia Kalkowska, Paulina Kuhr, Patrycja Damps, Jakub Kożyczkowski, Damian Synowiecki, Paweł Wysocki, Marek Kotulski, Dominik Machowski).        

        Delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w Strzebielinku.

 Ewa Jankowska

 

czytaj więcej 

Obchody Dni Kultury Gminy Gniewino

    Dnia 02 grudnia 2014r. w ramach obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino na scenie sali kinowej Centrum Kultury, Turystyki i Sportu wystąpił chór szkolny Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie pod opieką Marii Witkowskiej oraz uczniowie klasy 3Ga którzy zaprezentowali spektakl pt. "Pogubiły się bajeczki" przygotowany pod opieką p. Mariusza Królikowskiego i p. Grażyny Budnik.

    Chór powstał we wrześniu 2014r. Na scenie zaprezentował 2 utwory: „Swing low” oraz kolędę” Jezus malusieńki”, która wprowadziła słuchaczy w świąteczny nastrój.

    

Chór szkolny

więcej zdjęć

Konkurs pt. "Czy znasz życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?"


  ,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

  

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu”

                                               

     Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza uczniowie klas I-III gim. wzięli udział w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły. Konkurs odbył się pod hasłem-,, Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?” i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wyłoniono najlepszych uczniów reprezentujących poszczególne klasy, w drugim etapie uczniowie rywalizowali o najlepsze lokaty. Drugi etap konkursu odbył się 17 listopada 2014r. i rozgrywany był na zasadzie teleturnieju   ,,1 z 10”. Zwycięzcami zostali: Grzegorz Blizna z klasy III a gim.(I miejsce), Emilia Warmińska z klasy II a gim.(II miejsce) i Weronika Blizna z klasy III a gim. (III miejsce). Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii: mgr Ewa Jankowska i mgr Łukasz Krefta. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

czytaj więcej

Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie przygotowali uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto 11 listopada jest doskonałą okazją by pokazać i przypomnieć młodym ludziom w jaki sposób Polska odzyskała wolność i dlaczego należy ją szanować. Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli: Bogumiły Hirt-Niedzieli, Łukasza Krefty i Sławomira Kłosowskiego. (Ł.K.)

 

 czytaj więcej

Jakub Wierciński - brązowy medalista

 

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego
w Pływaniu Indywidualnym

 

29 października na pływalni w Gniewinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w pływaniu indywidualnym. Coraz trudniej zdobyć medal na tej imprezie, ponieważ w powiecie mamy coraz więcej pływalni krytych, a tym samym coraz więcej młodzieży trenującej pływanie. Wśród ponad 80-ciu zawodników startujących w mistrzostwach medalistą został Jakub Wierciński uczeń klasy 5c z Gniewina.


 

czytaj więcej

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Dnia 05.10.2014r grupa wolontariuszy z Samorządowego Zespołu Szkół pomagała

w koncercie charytatywnym na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni.

 

czytaj więcej

Apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…”

       Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.     

czytaj więcej

Piknik z Młodym Noblem

    26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).


więcej zdjęć 

Sprzątanie świata  2014

 W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 20 września 2014r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorkami tej akcji w naszej szkole były Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczyła młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

czytaj więcej

Młody Nobel w naszej szkole już w piątek
26 września 2014r.

 

Ignacy Łukasiewicz w cytatach:

 

,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

 

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”

 

Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza zapraszamy uczniów klas I-III gim. do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły- ,,Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?”. Konkurs będzie składał się z 2 etapów:

    • pierwszy etap- klasowy;

    • drugi etap – szkolny;

Pierwszy etap pozwoli wyłonić po trzy najlepsze osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym najlepsze osiemnaście osób powalczy o cenne nagrody. Życzymy wszystkim uczestnikom wspanialej zabawy i wygranej!

 

Organizatorzy konkursu

Ewa Jankowska i Łukasz Krefta

Atomowy Autobus w naszej szkole

  

        Projekt „Atomowy Autobus" jest największym przedsięwzięciem Fundacji FORUM ATOMOWE. Głównym jego celem jest przekazywanie obiektywnej wiedzy z dziedziny energetyki jądrowej i promieniotwórczości i uświadamianie społeczeństwu, że energia ta jest bezpieczna i przede wszystkim, że Polska jej potrzebuje.Działalności Fundacji sprzyja motto Marii Curie-Skłodowskiej: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". 

    We wtorek 16 września 2014 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Forum Atomowego. W trakcie zwiedzania stoisk nasi uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami funkcjonowania elektrowni jądrowej i nie tylko.

więcej zdjęć

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej


 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

 

Dnia 1 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 więcej zdjęć

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć