NASZ PATRON

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

Jakub Wierciński - brązowy medalista

 

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego
w Pływaniu Indywidualnym

 

29 października na pływalni w Gniewinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w pływaniu indywidualnym. Coraz trudniej zdobyć medal na tej imprezie, ponieważ w powiecie mamy coraz więcej pływalni krytych, a tym samym coraz więcej młodzieży trenującej pływanie. Wśród ponad 80-ciu zawodników startujących w mistrzostwach medalistą został Jakub Wierciński uczeń klasy 5c z Gniewina.


 

czytaj więcej

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Dnia 05.10.2014r grupa wolontariuszy z Samorządowego Zespołu Szkół pomagała

w koncercie charytatywnym na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni.

 

czytaj więcej

Apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…”

       Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.     

czytaj więcej

Piknik z Młodym Noblem

    26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).


więcej zdjęć 

Sprzątanie świata  2014

 W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 20 września 2014r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorkami tej akcji w naszej szkole były Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczyła młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

czytaj więcej

Młody Nobel w naszej szkole już w piątek
26 września 2014r.

 

Ignacy Łukasiewicz w cytatach:

 

,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

 

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”

 

Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza zapraszamy uczniów klas I-III gim. do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły- ,,Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?”. Konkurs będzie składał się z 2 etapów:

    • pierwszy etap- klasowy;

    • drugi etap – szkolny;

Pierwszy etap pozwoli wyłonić po trzy najlepsze osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym najlepsze osiemnaście osób powalczy o cenne nagrody. Życzymy wszystkim uczestnikom wspanialej zabawy i wygranej!

 

Organizatorzy konkursu

Ewa Jankowska i Łukasz Krefta

Atomowy Autobus w naszej szkole

  

        Projekt „Atomowy Autobus" jest największym przedsięwzięciem Fundacji FORUM ATOMOWE. Głównym jego celem jest przekazywanie obiektywnej wiedzy z dziedziny energetyki jądrowej i promieniotwórczości i uświadamianie społeczeństwu, że energia ta jest bezpieczna i przede wszystkim, że Polska jej potrzebuje.Działalności Fundacji sprzyja motto Marii Curie-Skłodowskiej: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". 

    We wtorek 16 września 2014 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Forum Atomowego. W trakcie zwiedzania stoisk nasi uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami funkcjonowania elektrowni jądrowej i nie tylko.

więcej zdjęć

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej


 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

 

Dnia 1 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 więcej zdjęć

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć