NASZ PATRON

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

Obchody 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

       Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.     

czytaj więcej

Piknik z Młodym Noblem

    26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).


więcej zdjęć 

Sprzątanie świata  2014

 W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 20 września 2014r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorkami tej akcji w naszej szkole były Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczyła młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

czytaj więcej

Młody Nobel w naszej szkole już w piątek
26 września 2014r.

 

Ignacy Łukasiewicz w cytatach:

 

,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

 

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”

 

Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza zapraszamy uczniów klas I-III gim. do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły- ,,Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?”. Konkurs będzie składał się z 2 etapów:

    • pierwszy etap- klasowy;

    • drugi etap – szkolny;

Pierwszy etap pozwoli wyłonić po trzy najlepsze osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym najlepsze osiemnaście osób powalczy o cenne nagrody. Życzymy wszystkim uczestnikom wspanialej zabawy i wygranej!

 

Organizatorzy konkursu

Ewa Jankowska i Łukasz Krefta

Atomowy Autobus w naszej szkole

  

        Projekt „Atomowy Autobus" jest największym przedsięwzięciem Fundacji FORUM ATOMOWE. Głównym jego celem jest przekazywanie obiektywnej wiedzy z dziedziny energetyki jądrowej i promieniotwórczości i uświadamianie społeczeństwu, że energia ta jest bezpieczna i przede wszystkim, że Polska jej potrzebuje.Działalności Fundacji sprzyja motto Marii Curie-Skłodowskiej: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". 

    We wtorek 16 września 2014 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Forum Atomowego. W trakcie zwiedzania stoisk nasi uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami funkcjonowania elektrowni jądrowej i nie tylko.

więcej zdjęć

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej


 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

 

Dnia 1 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 więcej zdjęć

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć