NASZ PATRON

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

PLAN LEKCJI

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej


 

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć

Koncert „Dzieci Rodzicom”

Koncert „Dzieci Rodzicom” wpisał się już na stałe do harmonogramu imprez organizowanych w SZS w Gniewinie.  14 czerwca 2014 r.  z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca na scenie pojawili się  artyści z klas młodszych. Ten szczególny dzień, w którym w ten sposób dziękowali swoim rodzicom za ich opiekę i troskę, stał się także okazją do zaprezentowania ich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich.

czytaj więcej

Terenowe zajęcia z WorleyParsons dla gimnazjalistów z trzech gmin lokalizacyjnych.

WorleyParsons w ramach umowy z PGE EJ 1 sp. z o.o. na prowadzenie badań środowiskowych i lokalizacyjnych zorganizowała zajęcia, które pozwalają uczniom z gmin Krokowa, Gniewino i Choczewo poznać proces inwentaryzacji środowiska.

czytaj więcej

Pokazy z chemii

Doświadczenia są nieodłącznym elementem chemii. W piątek 13 czerwca 2014 r. grupa uczniów - pasjonatów: Magdalena Bartanowicz, Paulina Jadczak, Nicola Malwinowicz, Kamila Konefke, Kamil Dawidowski, Eryk Juszczak pod kierunkiem nauczyciela chemii Grażyny Budnik zaprezentowali dyrekcji szkoły, przedstawicielom rady rodziców i  swoim kolegom gimnazjalnym interesujące i inspirujące eksperymenty,  które na wielu twarzach wywoływały zaciekawienie. Na podstawie wiedzy chemicznej można wyjaśnić zjawiska zdumiewające zwykłego człowieka, które na pozór wydają się magicznymi sztuczkami.

czytaj więcej

Wystawa PGNiG

Dzięki uprzejmości pracowników z  Pomorza KRNiG Żarnowiec w naszym Zespole można oglądać wystawę PGNiG na temat Procesu poszukiwania i wydobywania gazu łupkowego i ropy łupkowej, która „przyjechała” do Gniewina z Zielonej Góry.

czytaj więcej

Dzień Otwarty Szkoły

 Dzień Otwarty Szkoły odbył się 10 czerwca 2014r. w godz. 8.00-14.35.

galeria zdjęć

Z wizytą w gdańskiej rafinerii.

    30 maja 2014 r. czterdziestu uczniów klas trzecich gniewińskiego gimnazjum odwiedziło gdańską rafinerię Lotos.  Ten jeden z najnowocześniejszych zakładów na Pomorzu cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dzięki uprzejmości pracowników rafinerii uczniowie dowiedzieli się, z jakich etapów składa się proces destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Największe wrażenie wywarł na odwiedzających ogrom przedsiębiorstwa, jakie zajmuje  - ok. 300 hektarów oraz  potężny  park zbiorników, który stanowi 70 proc. powierzchni całkowitej rafinerii. Ze względu na wielkie terytorium i bezpieczeństwo uczestnicy poruszali się autokarem wśród labiryntu instalacji służących do produkcji olejów opałowych i napędowych.

czytaj więcej

 Koncert charytatywny „Zdążyć z Pomocą edycja 4”  już za nami…..

 Przy słonecznej pogodzie i dobrej zabawie zbierano pieniądze dla dwójki chorych dzieci podczas kolejnej już czwartej edycji imprezy charytatywnej „Zdążyć z Pomocą”. Jeden chłopiec o imieniu Kuba  jest  mieszkańcem Gniewina, drugi Kubuś pochodzi z Prusiewa k.Wierzchucina.

Niedziela 25 maja w „Kasztanowym Gościńcu” była  radosnym dniem pomagania bliźnim.

Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie życzliwość wielu ludzi dobrej woli, partnerów i sponsorów nie tylko z ościennych gmin i powiatów  - ale również z Trójmiasta, Łodzi i Ukrainy. Wszystkich połączyło jedno: pomoc drugiemu człowiekowi.

czytaj więcej

Blisko podium

         Na rozegranych 30 maja w Rumi Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w czwórboju lekkoatletycznym reprezentacja Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gniewinie w składzie: Szymon Treder, Tomasz Wyrzykowski, Igor Gawryszewski, Ireneusz Kafka, Marek Basiński, Jakub Okrój i Michał Szmidt zajęła IV miejsce.

czytaj więcej

Piątoklasiści na zajęciach żeglarskich.

22 maja 2014 r.  piątoklasiści z Gniewina uczestniczący w projekcie ,, Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy " odbyli jednodniowe praktyczne zajęcia na wodzie  Zatoki Puckiej. Podczas spotkania zapoznawali się z tajnikami żeglarstwa, mieli okazję sterować żaglówką, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, wiązali węzły żeglarskie oraz rozpoznawali żaglówki i statki. Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat zagrożeń Bałtyku: śmieci, śmierci zwierząt morskich.

czytaj więcej

Spotkanie z artystką malującą ustami.

26 maja 2014 r. dla uczniów z klas integracyjnych zorganizowano spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską z Łodzi, która maluje obrazy ustami na płótnie, stosując różne techniki.

czytaj więcej

Podsumowanie projektu ,, Jezioro Ty moje" cz.3

 23 maja 2014 r. nastąpiło podsumowanie projektu „Jezioro Ty moje cz. 3”, którego celem było przeprowadzenie badań czystości wód Jeziora Żarnowieckiego oraz wpływu różnych czynników na ich stan oraz przyrodę wokół jeziora,  popularyzacja walorów jeziora, uświadomienie mieszkańcom okolic ważnych aspektów związanych z ochroną środowiska, zagrożeniami cywilizacyjnymi   i potrzebą dbania o jezioro.

Sprawozdanie z realizacji projektu

czytaj więcej

Artyści teatralni i kabaretowi spotkali się w Gniewińskim Centrum Kultury 16 i 17 maja 2014 roku w ramach

VI OTWARTEGO TURNIEJU TEATRALNO - KABARETOWEGO „WIEŻOWISKO”

Organizatorem imprezy była nasza szkoła oraz Gmina Gniewino.  Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Wioletta Majer-Szreder.

Jury w składzie: Urszula Kowalska, aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Marzena Nieczuja-Urbańska i Jerzy Gorzko z Teatru „Wybrzeże" w Gdańsku po obejrzeniu 31 spektakli przyznało:

Nagrodę główną „GRAND PRIX" grupie teatralnej „Bambo" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, która zaprezentowała spektakl pt. „Kaszalot" w reżyserii Anny Bronowickiej.

 

czytaj więcej

Medal dla Gniewina

            W piątek 16 maja na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Lekkiej Atletyce dla uczniów klas gimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się w kategorii dziewcząt i chłopców w biegach krótkich i długich, konkurencjach technicznych – skokach i rzutach, oraz sztafetach. W zawodach tych udział wzięła reprezentacja Samorządowego Gimnazjum w Gniewinie.

            Wielki sukces osiągnął uczeń III klasy gniewińskiego gimnazjum, Krzysztof Kankowski, który podczas biegu na 2000 metrów zajął III miejsce i zdobył brązowy medal.

czytaj więcej

Przeprowadzali badania dla przyszłej elektrowni.

Badanie nadmorskiej flory i fauny w Lubiatowie- to główny temat zajęć w terenie zorganizowanych dla gniewińskich gimnazjalistów przez WorleyParsons, która zajmuje się przeprowadzeniem badań lokalizacyjnych i środowiskowych dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Grupa uczniów z klas drugich pod opieką pań Grażyny Budnik i Aleksandry Kalkowskiej przeprowadzała 13 maja 2014 r. badania środowiskowe dla przewidywanej budowy elektrowni w rejonie Choczewa.

czytaj więcej

David nagrodzony

Dnia 16 kwietnia 2014 odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, które skierowane były do uczniów gimnazjów. Na „podium” nie zabrakło ucznia naszego gimnazjum, Davida Wehowskiego, który uzyskał tytuł Laureata z języka niemieckiego.

czytaj więcej

Klasy trzecie przed egzaminem


Teatr cieni "Jana Pawła II i Droga Krzyżowa".

Z inicjatywy księdza Karola Ciesielskiego w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej powstało niezwykle poruszające i efektowne przedstawienie poświęcone Wielkiem Człowiekowi.

więcej zdjęć

Wycieczka do Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec.

Wycieczka młodzieży gimnazjalnej do Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec, należącej do Oddziału PGNiG w Zielonej Górze to kolejne z działań, które odbyło się 15 kwietnia 2014 r. w ramach przygotowań do nadania imienia gimnazjum w Gniewinie wynalazcy ropy naftowej Ignacego Łukasiewicza.

czytaj więcej

Diecezjalne Dni Młodzieży.

Ponad 4 tys. młodych ludzi, którym towarzyszyło ponad 70 księży, uczestniczyło w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbyły się w Kościerzynie.

czytaj więcej

"Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy"

24 uczniów klasy piątej realizuje projekt  "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, opracowanego w związku z realizacją projektu systemowego „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską”.

czytaj więcej

Justyna i Michał wyróżnieni.

Justyna Milewska i Michał Wierzchosławski zostali wyróżnieni w powiatowym finale konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”.

czytaj i słuchaj więcej

Integracyjna klasa V "a"  u podopiecznych z  DPS w Strzebielinku.

 Uczniowie z klasy V "a" bardzo chętnie odwiedzają pensjonariuszy DPS w Strzebielinku. W  marcu tego roku przygotowali  40 minutowy spektakl  słowno-muzyczny pt. "Na balu z Kopciuszkiem".

czytaj więcej

Wizyta gimnazjalistów w wiertni Opalino 4.

Dzięki uprzejmości pana Ryszarda Chylareckiego, pełnomocnika Zarządu ds. CSR w firmie Exalo drilling uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum z Gniewina pierwszy dzień wiosny spędzili na wiertni „Opalino 4” w Rybnie.

czytaj więcej

Wykłady dotyczące przemysłu naftowego.

7 marca 2014 r. młodzież gimnazjalna wzięła udział w interesujących wykładach dotyczących przemysłu naftowego w Polsce. Ciekawą lekcję poprowadził pan Jacek Słowakiewicz –przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu.

czytaj więcej

Wycieczka do Olsztyna.

W piątek 14 marca 2014r. uczniowie gimnazjum odwiedzili stolicę Warmii i Mazur,  miasto studentów ze słynną „Kortowiadą”.

czytaj więcej

Święto Patrona Szkoły Podstawowej.

14 marca uczniowie szkoły podstawowej obchodzilia Święto swojego Patrona - Gabriela Narutowicza.

czytaj więcej

Konkurs recytatorski dla klas młodszych

11 marca 2014 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu recytatorskiego poezji polskiej dla klas młodszych.

 

czytaj więcej

David Wehowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego.

David Wehowski z klasy trzeciej gniewińskiego gimnazjum pomyślnie przeszedł kolejne etapy i zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego.

 

czytaj więcej

Zabawa karnawałowa klas młodszych.

27 lutego uczniowie klas O-III w pięknie udekorowanej sali przez panie Lucynę Trocką i Ilonę Jeleśniańską we wspaniałych przebraniach bawili się podczas zabawy karnawałowej. Organizatorami imprezy z ramienia Małego Samorządu były panie Jolanta Foks - Styn i Danuta Różańska.


więcej zdjęć

Konkurs o Janie Pawle II. Wiecej informacji tutaj.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty, który odbył się we wtorek 18 lutego 2014 roku, był doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole. Rodzice obserwowali pracę nauczycieli a także swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi.

czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

8 lutego 2014r. to wspaniałe rodzinne święto obchodzili uczniowie klas 0-III, 13 lutego maluchy z Punktu przedszkolnego.


         czytaj więcej

Wyjazd klasy integracyjnej na "Zieloną szkołę".

Uczniowie klasy V a  wzorem ubiegłego roku przebywali na tygodniowym ekologicznym wyjeździe -  tym razem w "Zielonej szkole" w Schodnie.

czytaj więcej

Jasełka

Jasełka z młodzieżą przygotował ksiądz Karol Ciesielski.

więcej zdjęć

Marcelina Majer autorką eseju o cmentarzu w Rybnie.

Uczennica klasy trzeciej gimnazjum w Gniewinie Marcelina Majer wzięła udział w wojewódzkim  konkursie „Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie” z okazji 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Marcelina napisała pod kierunkiem nauczyciela historii Łukasza Krefty esej o cmentarzu w Rybnie.

więcej

Wicemistrzowie powiatu w sztafetach pływackich.

Niezwykle milą niespodziankę sprawili uczniowie z  SZS w Gniewinie zdobywając srebrny medal podczas Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w Sztafetach Pływackich, które odbyły się 16.12.2013 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Sztafeta dla gimnazjum to 9x50metrów. Wicemistrzowie powiatu to: Bartosz Misielak, Szymon Maciołek, Marcin Bukowski, Jakub Reck, Michał Wierzchosławski, Marek Kotulski, Eryk Juszczak, Przemysław Reck i Kamil Dawidowski. Trenerem pływaków jest Sławomir Kłosowski.

Obchody Roku Narutowicza. 

Jedno z najważniejszych świąt – Święto Patrona Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gniewinie miało w tym roku charakter szczególny. Uchwałą Rady Gminy Gniewino rok 2013 został ogłoszony w gminie Rokiem Gabriela Narutowicza. Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Mariola Nawrocka podkreśliła, że szkoła jest dumna, bo dzięki tej decyzji nasz patron stał się autorytetem dla gminnej społeczności. Jest to także swoista nobilitacja szkoły w Gniewinie.

czytaj więcej

Gimnazjaliści uczestnikami biegu z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

W miniony czwartek, 28 listopada, w Sopocie zorganizowano bieg z okazji 100 dni jakie pozostały do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które odbywać się będą w ERGO Arenie, leżącej na granicy Gdańska i Sopotu.

            Na terenie Pomorza coraz częściej odbywają się wielkie sportowe imprezy. Po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku, i Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn w 2013 roku, czekają nas w marcu 2014 roku Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce.

czytaj więcej

Finał projektu „Kontro/Wersje” z udziałem gimnazjalistów.

Uczniowie klasy III a gimnazjum zaprezentowani performance w finale projektu edukacyjnego "Kontro/Wersje" organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski. Sztukę  reżyserowała Wioletta Majer – Szreder.

czytaj więcej

Niepomniana lekcja patriotyzmu.

 W klasie O A odbyła się lekcja otwarta nawiązująca do Święta Niepodległości.

czytaj więcej

Święto Niepodległości inaczej niż zwykle.

95 rocznicę odzyskania Niepodległości szkoła obchodziła niecodziennie. Społeczność szkolna przeniosła się w czasie do lat 20-tych, 30-tych XX w.  W korytarzach spotkać można było uczniów,  nauczycieli i dyrekcję wystylizowanych na stroje z epoki. 

czytaj więcej

Ruszyła trzecia edycja  projektu ,,Jezioro Ty moje" cz. 3.

finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  Biorą w nim udział uczniowie klas drugich gimnazjalnych pod opieką Aleksandry Kalkowskiej.

czytaj więcej

Wycieczka do miasta Mikołaja Kopernika.

W czwartek 24 października uczniowie  wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym. Głównym celem wyprawy było miasto Mikołaja Kopernika - Toruń .

(zdjęcia Paulina Zelewska IIIB gimn.)

 czytaj więcej

Udział w konkursie "Młody Nobel"

Uczniowie kl. IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Grażyny Ławińskiej przygotowali film konkursowy w ramach kampanii edukacyjnej "Młody Nobel" realizowanej przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza.

Film konkursowy "Jak zdać z chemii i nie zwariować?" można obejrzeć tutaj.

 

Uczniowie z klas III naszego gimnazjum także przygotowali film na wspomniany wyżej konkurs.

Film konkursowy "Szalona geografia" można obejrzeć tutaj.


Akcja "Bądź bezpieczny"

Bezpieczeństwo w szkole jest i będzie priorytetem.  Z inicjatywy koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole Marii Witkowskiej we współpracy z nauczycielami – Aleksandrą Pokorską, pedagogiem Iwoną Wrońską i Mariuszem Królikowskim 24 października 2013 r. zorganizowano pokazy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa  na drogach. 

czytaj więcej

Dzień Mola

22 października 2013r odbył się konkurs chemiczny zorganizowany z okazji „Dnia Mola”.

więcej

Wyjazd gimnazjalistów na wykłady o chemii jądrowej.

10 października 2013r uczniowie pierwszych klas gimnazjum wzięli udział w wykładach dotyczących elektrowni jądrowej w Wejherowie

więcej

Nagroga specjalna dla Kamila Dawidowskiego.

Jury konkursu plastyczno – fotograficzno – filmowego „Prawa Człowieka – Oczami Tolerancji” przyznało nagrodę specjalną uczniowi naszego gimanzjum Kamilowi Dawidowskiemu.

więcej

Święto Edukacji

Dzień Edukacji jest okazją do życzeń i podziękowań.

wiecej zdjęć

Ślubowanie pierwszoklasistów.

Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. 46 uczniów klas pierwszych wzorowo zdało swój pierwszy egzamin i zostało pasowanych na ucznia Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie.

więcej

Wybory do samorządu.

27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Kamil Dawidowski z klasy IIIaG, jego zastępcą Paulina Jadczak z IIIbG.

więcej zdjęć

Piknik edukacyjny Młody Nobel

W niedzielę, 22 września w murach naszej szkoły odbył się piknik edukacyjny „Młody Nobel”.  W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza studenci pokazali młodzieży najbardziej atrakcyjną i fascynującą stronę przedmiotów ścisłych.

więcej.

Sprzątanie świata

"Odkrywamy Czystą Polskę"! Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września. Krajowym patronem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. Już tradycyjnie do akcji 21 września przystąpili młodzież i nauczyciele , świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

więcej

„Akademia odkrywców” zagościła w naszej szkole.

Dzięki funduszom Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wystawa eksperymentów  „Akademia Odkrywców” odwiedziła w dniach 19-20 września nasz Zespół Szkół.

więcej

Otrzęsiny gimnazjalistów

17 września pod wieżą widokową w Gniewinie tradycyjnie już odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.  Uczniowie otrzymywali zadania – otrzęsinowe niespodzianki. Były one pewnym wyzwaniem, ale i okazją do sympatycznej zabawy oraz życzliwej rywalizacji. zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem.

więcej

Czytali "Zemstę"

Dnia 9 września o godzinie 12:00 w sali kinowej CKiB odbyła się II edycja, zainicjowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, projektu "Narodowe Czytanie”.

więcej

Wspomnienia z wakacji

19 lipca 2013 gimnazjaliści, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce ze szkół w Kostkowie i Gniewinie wyruszyli na 9-dniową autokarową wycieczkę do Francji, Belgii i Anglii.

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

W piątek, 28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 oraz pożegnanie klas III gimnazjum. Swoich podopiecznych pożegnali także nauczyciele przedstawieniem pt: Zabawa w śpiącą królewnę.

więcej

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego w dniach 16.06-19.06.2013 r. odwiedzili stolicę.

 

czytaj więcej

Podsumowanie II edycji projektu "Jezioro Ty moje"

W środę, 26 czerwca 2013 roku w sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie z udziałem przedstawicieli gminy, rodziców, zastępcy drektora Przedsiębiorstwa Komunalnego Krzysztofa Kochana, dyrekcji szkoły, uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości odbyło się podsumowanie projektu.

czytaj więcej: Sprawozdanie z realizacji projektu

„Łapali wiatr w żagle”

Uczniowie klas piątych z Gniewina i Kostkowa biorący udział w projekcie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” 18 czerwca uczestniczyli w podsumowujących praktycznych zajęciach żeglarskich na wodach Zatoki Puckiej.

czytaj więcej

Wyjazd na Ukrainę - śladami wspólnej historii.

W ramach podpisanej wcześniej międzynarodowej współpracy ze szkołą na Ukrainie młodzież z Gniewina wraz z wychowawcami w dniach 6-13 czerwca 2013 r. gościła w mieście  Kołomyi. Przez kilka dni mieszkali w rodzinnych domach swoich rówieśników, poznawali obyczaje, tradycje, kulturę naszych wschodnich sąsiadów, uczestniczyli w spotkaniach z Merem Miasta, dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

 

czytaj więcej

Wycieczka do oczyszczalni

Dnia 14 czerwca uczniowie SZS w Gniewinie wraz z opiekunami Grażyną Budnik i Aleksandrą Kalkowską odwiedzili oczyszczalnię w Gniewinku.

czytaj więcej

Tydzień ekologiczny

W dniach 10 - 13 VI.2013r. odbył się XII „Tydzień Ekologiczny” dla klas 0 – III.


czytaj więcej

Festyn nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego.

W ramach projektu ,,Jezioro Ty Moje” realizowanego przez szkołę a finansowanego  przez Wojewódzki Fundusz Gospodarki i Ochrony Środowiska w Gdańsku 10 maja 2013r. nad Jeziorem Żarnowieckim odbył się festyn.

czytaj więcej

Wokalny talent Wiktorii.

Uczennica klasy czwartej Wiktoria Patelczyk zajęła III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Dziecii Młodzieży – Talenty wokalne, który odbył się  02 czerwca 2013r. w Luzinie.

czytaj więcej

Sukcesy literackie uczniów gimnazjum.

Dwoje uczniów naszego gimnazjum - Szymon Rudźko i Kamil Dawidowski zostało laureatami konkursu literackiego "Pierwsze spotkanie z pozaziemską formą życia", który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów województwa pomorskiego. Szymon zdobył I miejsce a Kamil II w kategorii gimnazjum.  Na uroczystość w SP nr 9     w Sopocie zaproszono 35 laureatów konkursu literackiego i plastycznego.

 Więcej informacji oraz wyniki

Zwycięską pracę Szymona, wysoko ocenianą przez wszystkich członków jury,  przeczytać można tutaj.

 "Wieżowisko".

Wieżowisko – otwarty turniej amatorskich grup teatralnych i kabaretowych, którego nasza szkoła jest współorganizatorem,  odbył się  w dniach 24 maja -25 maja 2013 r po raz piąty w sali kinowo - widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie. Grand Prix już po raz drugi zdobyli "Słoneczni  Żeglarze" ze SP w Swarzewie.

czytaj więcej

Czwartoklasiści na pomoc żabom.

Uczniowie  klas czwartych we współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo pracowali 24 kwietnia br. przy ratowaniu ropuchy szarej, uczyli się jak postępować z gromadzącymi się przy płotkach zaporowych żabami i ropuchami.

czytaj więcej

Gala wiosenna

Gala Wiosenna wpisała się już na stałe do harmonogramu imprez organizowanych w szkole. W dniu 26.04.2013 r.  odbyła się jej piąta edycja.

czytaj więcej

Szymon Rudźko wyróżniony w finale wojewódzkim  Metropolitalnego Konkursu Biblijnego.

czytaj wiecej

Już po egzaminach.

64 trzecioklasistów przystąpiło w dniach 23-25 kwietnia do egzaminów. Z testami  uczniowie zmagali się przez trzy dni a każdy składał się z dwóch bloków. We wtorek sprawdzano ich wiedzę humanistyczną, w środę rozwiązywali zadania z matematyki i musieli wykazać się znajomością przedmiotów przyrodniczych. W czwartek  udowadniali, że umieją posługiwać się językiem obcym. Kto chciał dostać się do dobrej szkoły, musiał postarać się o jak najlepsze wyniki.


czytaj więcej

Dzień Teatru.

Młodzież gimnazjalna udowodniła, że teatr jest ciekawą przygodą i nie nudzi, szczególnie, gdy się jest jego twórcą. Z inicjatywy wicedyrektor Szkoły Wioletty Majer-Szreder oraz samych uczniów 18 kwietnia 2013 roku w sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie zorganizowano Dzień Teatru.

 czytaj więcej

Udany wyjazd edukacyjny. 

W ramach "Błękitnej Szkoły" uczniowie klasy IVa wzięli udział w tygodniowym wyjeździe edukacyjnym nad morze do Władysławowa i Helu. Program wycieczki był bardzo ambitny, ale też został w pełni zrealizowany.

czytaj więcej

Koncert Dla Moniki

Chorą dziewczynką mieszkającą na granicy obu gmin Krokowej i Gniewina  zainteresowali się  uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie. Mała Monika stała się podopieczną wolontariuszy i klasy IVA. Dziecku niejednokrotnie udzielano wsparcia jeszcze pod koniec 2012 r. Dzieci z Gniewina dały wcześniej dwa różne przedstawienia  przygotowane dla Moniki.

czytaj więcej

Gimnazjaliści w programie „Youngster”

Od przyszłego roku szkolnego gimnazjaliści klas trzecich uczestniczyć będą w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego.

czytaj więcej

Wygrana klasy 2b (integracyjnej) w konkursie wydawnictwa.

czytaj więcej

Koncert na Zamku w Krokowej

Dnia 13 kwietnia 2013 r. zapraszamy na koncert charytatywny organizowany przez uczniów naszej szkoły działających w szkolnym kole wolontariatu.

Partnerem i ofiarodawcą plakatów reklamujących imprezę jest media-drukarnia.

Grand Prix dla I c w konkursie na Najpiękniejszą palmę wielkanocną.

czytaj więcej

Uczniowie klas piątych w projekcie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”.

czytaj więcej

Zajęcia dodatkowe w ferie.

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w ferie zaowocowały założeniem kanału szkoły w serwisie You Tube.

czytaj więcej

Święto Patrona.

Szkoła Podstawowa w Gniewinie obchodziła jedno z najważniejszych świąt - Święto swojego Patrona – Gabriela Narutowicza. Uroczystość odbyła się w  poniedziałek, 18 marca w Gminnym Centrum Kultury.

patron

 czytaj więcej

Spotkania z poezją.

Przy pełnej widowni, w piątek, 1 marca w Gniewińskim Centrum Kultury odbyło się Spotkanie poetyckie „Kobieta zmienną jest”, które było jednocześnie szkolnym etapem Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

czytaj więcej

Gimnazjaliści w mieście Mickiewicza.

Wilno - miasto pełne symboli, będące częścią historii i polskiej kultury stało się celem kilkudniowej wycieczki młodzieży ze szkoły w Gniewinie. Pod koniec października prawie pięćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami na zaproszenie wileńskiego gimnazjum odwiedziło litewską stolicę.

czytaj więcej 

Ruszyła druga edycja projektu "Jezioro Ty moje"

W listopadzie ruszyła druga edycja projektu „Jezioro Ty moje”. W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich gimnazjum w Gniewinie pod opieką pani Aleksandry Kalkowskiej. Do grupy badaczy należą Kinga Majtacz, Weronika Reszka, Kamila Konefke, Paulina Jadczak, Kamil Dawidowski, Przemysław Reck, Marcin Stępień, Mateusz Minga, Kasjusz Podolak, Eryk Juszczak, Przemysław Pobłocki.

czytaj więce