NASZ PATRON

 

Patron gimnazjum

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

Gimnazjum ma swojego patrona!

    Dnia 9 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się Uroczytsość Nadania Imienia Ignacego Łukasiewicza Samorządowemu Gimnazjum. Pierwsza część uroczystości, czyli odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej I. Łukasiewiczowi, odbyła się w szkole. Nastepnie wszyscy uczestnicy utworzyli kolumnę i przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej z Gniewina przemaszerowali do pobliskiej hali widowiskowo - sportowej. W uroczystości łącznie udział wzięło ok. 500 osób. Na zaproszenie Pani dyrektor Marioli Nawrockiej przybylo liczne grono gości, m. in. : wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak, starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, pomorska kurator oświaty Elżbieta Wasilenko, przedstawiciele PGNiG na czele z Panem Jackiem Słowakiewiczem, oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i zaprzyjaźnionych szkół. Przybyła również ok. 40 osobowa delegacja z polskiej szkoły w Kołomyi na Ukrainie. Miłą niespodziankę zrobili swoim przybyciem przedstawiciele szkoły im. I. Łukasiewicza w Czechowicach - Dziedzicach. 

czytaj więcej

 

Żyj smacznie i zdrowo!

Od stycznia 2015 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie rusza IV edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" marki Winiary we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Program skierowany jest do klas gimnazjalnych i koordynowany przez mgr Aleksandrę Kalkowską. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego rodzinnego spożywania posiłków.

 

 

informacje o programie

  

 
Jasełka

19.12.2014 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie klasy IVa i IVb przedstawiły Jasełka, wprowadzając tym samym brać uczniowską w klimat Bożego Narodzenia. Występujących uczniów przygotowały: Iwona Ciechanowska i Anna Marzejon. 
 

Pamiętamy!

             12 grudnia 2014r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 33- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

            Na jeden dzień młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami przeniosła się w lata 80-te XX wieku. Dominowały stroje z epoki : kultowe kurtki ramoneski, buty z demobilu zwane glanami, spodnie pumpy, spódnice z pieluchy, dżinsowe kurtki czy plastikowa biżuteria, która była symbolem odrobiny luksusu tamtych czasów. Wysłuchano pieśni barda Solidarności- Jacka Kaczmarskiego, utworów takich zespołów jak Oddział Zamknięty czy Lombard. W ubrania wpięte zostały oporniki. Część artystyczną wraz z p. Ewą Jankowską, p. Łukaszem Kreftą  i p. Sławkiem Kłosowskim przygotowali i przedstawili uczniowie klasy III a gim (Weronika Blizna, Daria Chrebtowicz, Adrianna Chrebtowicz, Aleksandra Niewola, Alaksandra Szydłowska, Agata Piątek, Patrycja Miszkowska, Klaudia Kalkowska, Paulina Kuhr, Patrycja Damps, Jakub Kożyczkowski, Damian Synowiecki, Paweł Wysocki, Marek Kotulski, Dominik Machowski).        

        Delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w Strzebielinku.

 Ewa Jankowska

 

czytaj więcej 

Konkurs pt. "Czy znasz życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?"


  ,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

  

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu”

                                               

     Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza uczniowie klas I-III gim. wzięli udział w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły. Konkurs odbył się pod hasłem-,, Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?” i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wyłoniono najlepszych uczniów reprezentujących poszczególne klasy, w drugim etapie uczniowie rywalizowali o najlepsze lokaty. Drugi etap konkursu odbył się 17 listopada 2014r. i rozgrywany był na zasadzie teleturnieju   ,,1 z 10”. Zwycięzcami zostali: Grzegorz Blizna z klasy III a gim.(I miejsce), Emilia Warmińska z klasy II a gim.(II miejsce) i Weronika Blizna z klasy III a gim. (III miejsce). Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii: mgr Ewa Jankowska i mgr Łukasz Krefta. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

czytaj więcej

Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie przygotowali uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto 11 listopada jest doskonałą okazją by pokazać i przypomnieć młodym ludziom w jaki sposób Polska odzyskała wolność i dlaczego należy ją szanować. Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli: Bogumiły Hirt-Niedzieli, Łukasza Krefty i Sławomira Kłosowskiego. (Ł.K.)

 

 czytaj więcej

Jakub Wierciński - brązowy medalista

 

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego
w Pływaniu Indywidualnym

 

29 października na pływalni w Gniewinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w pływaniu indywidualnym. Coraz trudniej zdobyć medal na tej imprezie, ponieważ w powiecie mamy coraz więcej pływalni krytych, a tym samym coraz więcej młodzieży trenującej pływanie. Wśród ponad 80-ciu zawodników startujących w mistrzostwach medalistą został Jakub Wierciński uczeń klasy 5c z Gniewina.


 

czytaj więcej

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Dnia 05.10.2014r grupa wolontariuszy z Samorządowego Zespołu Szkół pomagała

w koncercie charytatywnym na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni.

 

czytaj więcej

Apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…”

       Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.     

czytaj więcej

Piknik z Młodym Noblem

    26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).


więcej zdjęć 

Sprzątanie świata  2014

 W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 20 września 2014r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorkami tej akcji w naszej szkole były Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczyła młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

czytaj więcej

Młody Nobel w naszej szkole już w piątek
26 września 2014r.

 

Ignacy Łukasiewicz w cytatach:

 

,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

 

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”

 

Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza zapraszamy uczniów klas I-III gim. do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły- ,,Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?”. Konkurs będzie składał się z 2 etapów:

    • pierwszy etap- klasowy;

    • drugi etap – szkolny;

Pierwszy etap pozwoli wyłonić po trzy najlepsze osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym najlepsze osiemnaście osób powalczy o cenne nagrody. Życzymy wszystkim uczestnikom wspanialej zabawy i wygranej!

 

Organizatorzy konkursu

Ewa Jankowska i Łukasz Krefta

Atomowy Autobus w naszej szkole

  

        Projekt „Atomowy Autobus" jest największym przedsięwzięciem Fundacji FORUM ATOMOWE. Głównym jego celem jest przekazywanie obiektywnej wiedzy z dziedziny energetyki jądrowej i promieniotwórczości i uświadamianie społeczeństwu, że energia ta jest bezpieczna i przede wszystkim, że Polska jej potrzebuje.Działalności Fundacji sprzyja motto Marii Curie-Skłodowskiej: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". 

    We wtorek 16 września 2014 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Forum Atomowego. W trakcie zwiedzania stoisk nasi uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami funkcjonowania elektrowni jądrowej i nie tylko.

więcej zdjęć

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej


 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

 

Dnia 1 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 więcej zdjęć

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć