NASZ PATRON

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

PLAN LEKCJI

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NASZA GMINA

SPACER PO GMINIE

Zapraszamy na Przegląd Teatralno - Kabaretowy Wieżowisko 2014.

Karta zgłoszenia

Regulamin

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Justyna Milewska i Michał Wierzchosławski wyróżnieni w konkursie "Odkrywamy Talenty na Pomorzu".

 

czytaj i słuchaj więcej

Integracyjna klasa V "a"  u podopiecznych z  DPS w Strzebielinku.

 Uczniowie z klasy V "a" bardzo chętnie odwiedzają pensjonariuszy DPS w Strzebielinku. W  marcu tego roku przygotowali  40 minutowy spektakl  słowno-muzyczny pt. "Na balu z Kopciuszkiem".

czytaj więcej

Wizyta gimnazjalistów w wiertni Opalino 4.

Dzięki uprzejmości pana Ryszarda Chylareckiego, pełnomocnika Zarządu ds. CSR w firmie Exalo drilling uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum z Gniewina pierwszy dzień wiosny spędzili na wiertni „Opalino 4” w Rybnie.

czytaj więcej

Wykłady dotyczące przemysłu naftowego.

7 marca 2014 r. młodzież gimnazjalna wzięła udział w interesujących wykładach dotyczących przemysłu naftowego w Polsce. Ciekawą lekcję poprowadził pan Jacek Słowakiewicz –przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu.

czytaj więcej

Wycieczka do Olsztyna.

W piątek 14 marca 2014r. uczniowie gimnazjum odwiedzili stolicę Warmii i Mazur,  miasto studentów ze słynną „Kortowiadą”.

czytaj więcej

Święto Patrona Szkoły Podstawowej.

14 marca uczniowie szkoły podstawowej obchodzilia Święto swojego Patrona - Gabriela Narutowicza.

czytaj więcej

Konkurs recytatorski dla klas młodszych

11 marca 2014 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu recytatorskiego poezji polskiej dla klas młodszych.

 

czytaj więcej

David Wehowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego.

David Wehowski z klasy trzeciej gniewińskiego gimnazjum pomyślnie przeszedł kolejne etapy i zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego.

 

czytaj więcej

Zabawa karnawałowa klas młodszych.

27 lutego uczniowie klas O-III w pięknie udekorowanej sali przez panie Lucynę Trocką i Ilonę Jeleśniańską we wspaniałych przebraniach bawili się podczas zabawy karnawałowej. Organizatorami imprezy z ramienia Małego Samorządu były panie Jolanta Foks - Styn i Danuta Różańska.


więcej zdjęć

Konkurs o Janie Pawle II. Wiecej informacji tutaj.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty, który odbył się we wtorek 18 lutego 2014 roku, był doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole. Rodzice obserwowali pracę nauczycieli a także swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi.

czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

8 lutego 2014r. to wspaniałe rodzinne święto obchodzili uczniowie klas 0-III, 13 lutego maluchy z Punktu przedszkolnego.


         czytaj więcej

Wyjazd klasy integracyjnej na "Zieloną szkołę".

Uczniowie klasy V a  wzorem ubiegłego roku przebywali na tygodniowym ekologicznym wyjeździe -  tym razem w "Zielonej szkole" w Schodnie.

czytaj więcej

Jasełka

Jasełka z młodzieżą przygotował ksiądz Karol Ciesielski.

więcej zdjęć

Marcelina Majer autorką eseju o cmentarzu w Rybnie.

Uczennica klasy trzeciej gimnazjum w Gniewinie Marcelina Majer wzięła udział w wojewódzkim  konkursie „Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie” z okazji 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Marcelina napisała pod kierunkiem nauczyciela historii Łukasza Krefty esej o cmentarzu w Rybnie.

więcej

Wicemistrzowie powiatu w sztafetach pływackich.

Niezwykle milą niespodziankę sprawili uczniowie z  SZS w Gniewinie zdobywając srebrny medal podczas Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w Sztafetach Pływackich, które odbyły się 16.12.2013 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Sztafeta dla gimnazjum to 9x50metrów. Wicemistrzowie powiatu to: Bartosz Misielak, Szymon Maciołek, Marcin Bukowski, Jakub Reck, Michał Wierzchosławski, Marek Kotulski, Eryk Juszczak, Przemysław Reck i Kamil Dawidowski. Trenerem pływaków jest Sławomir Kłosowski.

Obchody Roku Narutowicza. 

Jedno z najważniejszych świąt – Święto Patrona Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gniewinie miało w tym roku charakter szczególny. Uchwałą Rady Gminy Gniewino rok 2013 został ogłoszony w gminie Rokiem Gabriela Narutowicza. Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Mariola Nawrocka podkreśliła, że szkoła jest dumna, bo dzięki tej decyzji nasz patron stał się autorytetem dla gminnej społeczności. Jest to także swoista nobilitacja szkoły w Gniewinie.

czytaj więcej

Gimnazjaliści uczestnikami biegu z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

W miniony czwartek, 28 listopada, w Sopocie zorganizowano bieg z okazji 100 dni jakie pozostały do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które odbywać się będą w ERGO Arenie, leżącej na granicy Gdańska i Sopotu.

            Na terenie Pomorza coraz częściej odbywają się wielkie sportowe imprezy. Po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku, i Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn w 2013 roku, czekają nas w marcu 2014 roku Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce.

czytaj więcej

Finał projektu „Kontro/Wersje” z udziałem gimnazjalistów.

Uczniowie klasy III a gimnazjum zaprezentowani performance w finale projektu edukacyjnego "Kontro/Wersje" organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski. Sztukę  reżyserowała Wioletta Majer – Szreder.

czytaj więcej

Niepomniana lekcja patriotyzmu.

 W klasie O A odbyła się lekcja otwarta nawiązująca do Święta Niepodległości.

czytaj więcej

Święto Niepodległości inaczej niż zwykle.

95 rocznicę odzyskania Niepodległości szkoła obchodziła niecodziennie. Społeczność szkolna przeniosła się w czasie do lat 20-tych, 30-tych XX w.  W korytarzach spotkać można było uczniów,  nauczycieli i dyrekcję wystylizowanych na stroje z epoki. 

czytaj więcej

Ruszyła trzecia edycja  projektu ,,Jezioro Ty moje" cz. 3.

finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  Biorą w nim udział uczniowie klas drugich gimnazjalnych pod opieką Aleksandry Kalkowskiej.

czytaj więcej

Konkurs z projektu "Jezioro Ty moje".

W ramach projektu "Jezioro Ty moje" finansowanego przez WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W GDAŃSKU ogłasza się konkursy:

1. PIĘKNA ZIMA I WIOSNA NAD JEZIOREM ŻARNOWIECKIM- Fotografie.

2. PLAKAT REKLAMUJĄCY JEZIORO ŻARNOWIECKIE - Forma dowolna

Prace należy składać do 30 kwietnia 2014r. do p. Aleksandry Kalkowskiej- koordynatora projektu.

Wycieczka do miasta Mikołaja Kopernika.

W czwartek 24 października uczniowie  wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym. Głównym celem wyprawy było miasto Mikołaja Kopernika - Toruń .

(zdjęcia Paulina Zelewska IIIB gimn.)

 czytaj więcej

Udział w konkursie "Młody Nobel"

Uczniowie kl. IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Grażyny Ławińskiej przygotowali film konkursowy w ramach kampanii edukacyjnej "Młody Nobel" realizowanej przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza.

Film konkursowy "Jak zdać z chemii i nie zwariować?" można obejrzeć tutaj.

 

Uczniowie z klas III naszego gimnazjum także przygotowali film na wspomniany wyżej konkurs.

Film konkursowy "Szalona geografia" można obejrzeć tutaj.


Akcja "Bądź bezpieczny"

Bezpieczeństwo w szkole jest i będzie priorytetem.  Z inicjatywy koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole Marii Witkowskiej we współpracy z nauczycielami – Aleksandrą Pokorską, pedagogiem Iwoną Wrońską i Mariuszem Królikowskim 24 października 2013 r. zorganizowano pokazy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa  na drogach. 

czytaj więcej

Dzień Mola

22 października 2013r odbył się konkurs chemiczny zorganizowany z okazji „Dnia Mola”.

więcej

Wyjazd gimnazjalistów na wykłady o chemii jądrowej.

10 października 2013r uczniowie pierwszych klas gimnazjum wzięli udział w wykładach dotyczących elektrowni jądrowej w Wejherowie

więcej

Nagroga specjalna dla Kamila Dawidowskiego.

Jury konkursu plastyczno – fotograficzno – filmowego „Prawa Człowieka – Oczami Tolerancji” przyznało nagrodę specjalną uczniowi naszego gimanzjum Kamilowi Dawidowskiemu.

więcej

Święto Edukacji

Dzień Edukacji jest okazją do życzeń i podziękowań.

wiecej zdjęć

Ślubowanie pierwszoklasistów.

Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. 46 uczniów klas pierwszych wzorowo zdało swój pierwszy egzamin i zostało pasowanych na ucznia Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie.

więcej

Wybory do samorządu.

27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Kamil Dawidowski z klasy IIIaG, jego zastępcą Paulina Jadczak z IIIbG.

więcej zdjęć

Piknik edukacyjny Młody Nobel

W niedzielę, 22 września w murach naszej szkoły odbył się piknik edukacyjny „Młody Nobel”.  W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza studenci pokazali młodzieży najbardziej atrakcyjną i fascynującą stronę przedmiotów ścisłych.

więcej.

Sprzątanie świata

"Odkrywamy Czystą Polskę"! Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września. Krajowym patronem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. Już tradycyjnie do akcji 21 września przystąpili młodzież i nauczyciele , świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

więcej

„Akademia odkrywców” zagościła w naszej szkole.

Dzięki funduszom Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wystawa eksperymentów  „Akademia Odkrywców” odwiedziła w dniach 19-20 września nasz Zespół Szkół.

więcej

Otrzęsiny gimnazjalistów

17 września pod wieżą widokową w Gniewinie tradycyjnie już odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.  Uczniowie otrzymywali zadania – otrzęsinowe niespodzianki. Były one pewnym wyzwaniem, ale i okazją do sympatycznej zabawy oraz życzliwej rywalizacji. zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem.

więcej

Czytali "Zemstę"

Dnia 9 września o godzinie 12:00 w sali kinowej CKiB odbyła się II edycja, zainicjowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, projektu "Narodowe Czytanie”.

więcej

Wspomnienia z wakacji

19 lipca 2013 gimnazjaliści, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce ze szkół w Kostkowie i Gniewinie wyruszyli na 9-dniową autokarową wycieczkę do Francji, Belgii i Anglii.

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

W piątek, 28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 oraz pożegnanie klas III gimnazjum. Swoich podopiecznych pożegnali także nauczyciele przedstawieniem pt: Zabawa w śpiącą królewnę.

więcej

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego w dniach 16.06-19.06.2013 r. odwiedzili stolicę.

 

czytaj więcej

Podsumowanie II edycji projektu "Jezioro Ty moje"

W środę, 26 czerwca 2013 roku w sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie z udziałem przedstawicieli gminy, rodziców, zastępcy drektora Przedsiębiorstwa Komunalnego Krzysztofa Kochana, dyrekcji szkoły, uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości odbyło się podsumowanie projektu.

czytaj więcej: Sprawozdanie z realizacji projektu

„Łapali wiatr w żagle”

Uczniowie klas piątych z Gniewina i Kostkowa biorący udział w projekcie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” 18 czerwca uczestniczyli w podsumowujących praktycznych zajęciach żeglarskich na wodach Zatoki Puckiej.

czytaj więcej

Wyjazd na Ukrainę - śladami wspólnej historii.

W ramach podpisanej wcześniej międzynarodowej współpracy ze szkołą na Ukrainie młodzież z Gniewina wraz z wychowawcami w dniach 6-13 czerwca 2013 r. gościła w mieście  Kołomyi. Przez kilka dni mieszkali w rodzinnych domach swoich rówieśników, poznawali obyczaje, tradycje, kulturę naszych wschodnich sąsiadów, uczestniczyli w spotkaniach z Merem Miasta, dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

 

czytaj więcej

Wycieczka do oczyszczalni

Dnia 14 czerwca uczniowie SZS w Gniewinie wraz z opiekunami Grażyną Budnik i Aleksandrą Kalkowską odwiedzili oczyszczalnię w Gniewinku.

czytaj więcej

Tydzień ekologiczny

W dniach 10 - 13 VI.2013r. odbył się XII „Tydzień Ekologiczny” dla klas 0 – III.


czytaj więcej

Festyn nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego.

W ramach projektu ,,Jezioro Ty Moje” realizowanego przez szkołę a finansowanego  przez Wojewódzki Fundusz Gospodarki i Ochrony Środowiska w Gdańsku 10 maja 2013r. nad Jeziorem Żarnowieckim odbył się festyn.

czytaj więcej

Wokalny talent Wiktorii.

Uczennica klasy czwartej Wiktoria Patelczyk zajęła III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Dziecii Młodzieży – Talenty wokalne, który odbył się  02 czerwca 2013r. w Luzinie.

czytaj więcej

Sukcesy literackie uczniów gimnazjum.

Dwoje uczniów naszego gimnazjum - Szymon Rudźko i Kamil Dawidowski zostało laureatami konkursu literackiego "Pierwsze spotkanie z pozaziemską formą życia", który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów województwa pomorskiego. Szymon zdobył I miejsce a Kamil II w kategorii gimnazjum.  Na uroczystość w SP nr 9     w Sopocie zaproszono 35 laureatów konkursu literackiego i plastycznego.

 Więcej informacji oraz wyniki

Zwycięską pracę Szymona, wysoko ocenianą przez wszystkich członków jury,  przeczytać można tutaj.

 "Wieżowisko".

Wieżowisko – otwarty turniej amatorskich grup teatralnych i kabaretowych, którego nasza szkoła jest współorganizatorem,  odbył się  w dniach 24 maja -25 maja 2013 r po raz piąty w sali kinowo - widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie. Grand Prix już po raz drugi zdobyli "Słoneczni  Żeglarze" ze SP w Swarzewie.

czytaj więcej

Czwartoklasiści na pomoc żabom.

Uczniowie  klas czwartych we współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo pracowali 24 kwietnia br. przy ratowaniu ropuchy szarej, uczyli się jak postępować z gromadzącymi się przy płotkach zaporowych żabami i ropuchami.

czytaj więcej

Gala wiosenna

Gala Wiosenna wpisała się już na stałe do harmonogramu imprez organizowanych w szkole. W dniu 26.04.2013 r.  odbyła się jej piąta edycja.

czytaj więcej

Szymon Rudźko wyróżniony w finale wojewódzkim  Metropolitalnego Konkursu Biblijnego.

czytaj wiecej

Już po egzaminach.

64 trzecioklasistów przystąpiło w dniach 23-25 kwietnia do egzaminów. Z testami  uczniowie zmagali się przez trzy dni a każdy składał się z dwóch bloków. We wtorek sprawdzano ich wiedzę humanistyczną, w środę rozwiązywali zadania z matematyki i musieli wykazać się znajomością przedmiotów przyrodniczych. W czwartek  udowadniali, że umieją posługiwać się językiem obcym. Kto chciał dostać się do dobrej szkoły, musiał postarać się o jak najlepsze wyniki.


czytaj więcej

Dzień Teatru.

Młodzież gimnazjalna udowodniła, że teatr jest ciekawą przygodą i nie nudzi, szczególnie, gdy się jest jego twórcą. Z inicjatywy wicedyrektor Szkoły Wioletty Majer-Szreder oraz samych uczniów 18 kwietnia 2013 roku w sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie zorganizowano Dzień Teatru.

 czytaj więcej

Udany wyjazd edukacyjny. 

W ramach "Błękitnej Szkoły" uczniowie klasy IVa wzięli udział w tygodniowym wyjeździe edukacyjnym nad morze do Władysławowa i Helu. Program wycieczki był bardzo ambitny, ale też został w pełni zrealizowany.

czytaj więcej

Koncert Dla Moniki

Chorą dziewczynką mieszkającą na granicy obu gmin Krokowej i Gniewina  zainteresowali się  uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie. Mała Monika stała się podopieczną wolontariuszy i klasy IVA. Dziecku niejednokrotnie udzielano wsparcia jeszcze pod koniec 2012 r. Dzieci z Gniewina dały wcześniej dwa różne przedstawienia  przygotowane dla Moniki.

czytaj więcej

Gimnazjaliści w programie „Youngster”

Od przyszłego roku szkolnego gimnazjaliści klas trzecich uczestniczyć będą w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego.

czytaj więcej

Wygrana klasy 2b (integracyjnej) w konkursie wydawnictwa.

czytaj więcej

Koncert na Zamku w Krokowej

Dnia 13 kwietnia 2013 r. zapraszamy na koncert charytatywny organizowany przez uczniów naszej szkoły działających w szkolnym kole wolontariatu.

Partnerem i ofiarodawcą plakatów reklamujących imprezę jest media-drukarnia.

Grand Prix dla I c w konkursie na Najpiękniejszą palmę wielkanocną.

czytaj więcej

Uczniowie klas piątych w projekcie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”.

czytaj więcej

Zajęcia dodatkowe w ferie.

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w ferie zaowocowały założeniem kanału szkoły w serwisie You Tube.

czytaj więcej

Święto Patrona.

Szkoła Podstawowa w Gniewinie obchodziła jedno z najważniejszych świąt - Święto swojego Patrona – Gabriela Narutowicza. Uroczystość odbyła się w  poniedziałek, 18 marca w Gminnym Centrum Kultury.

patron

 czytaj więcej

Spotkania z poezją.

Przy pełnej widowni, w piątek, 1 marca w Gniewińskim Centrum Kultury odbyło się Spotkanie poetyckie „Kobieta zmienną jest”, które było jednocześnie szkolnym etapem Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

czytaj więcej

Gimnazjaliści w mieście Mickiewicza.

Wilno - miasto pełne symboli, będące częścią historii i polskiej kultury stało się celem kilkudniowej wycieczki młodzieży ze szkoły w Gniewinie. Pod koniec października prawie pięćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami na zaproszenie wileńskiego gimnazjum odwiedziło litewską stolicę.

czytaj więcej 

Ruszyła druga edycja projektu "Jezioro Ty moje"

W listopadzie ruszyła druga edycja projektu „Jezioro Ty moje”. W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich gimnazjum w Gniewinie pod opieką pani Aleksandry Kalkowskiej. Do grupy badaczy należą Kinga Majtacz, Weronika Reszka, Kamila Konefke, Paulina Jadczak, Kamil Dawidowski, Przemysław Reck, Marcin Stępień, Mateusz Minga, Kasjusz Podolak, Eryk Juszczak, Przemysław Pobłocki.

czytaj więce