NASZ PATRON

 

Patron gimnazjum

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

SUKCES KUBY

    Wyśmienity start odnotował Jakub Wierciński, uczeń klasy szóstej Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

    Podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich pod patronatem prezydenta Gdyni zajął doskonałe 5 miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i 6 miejsce stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej. Rezultaty uzyskane przez Kubę to 31,93 i 36,11. Opiekunem ucznia jest p. Sławomir Kłosowski.

    W zawodach rozegranych 10 października w Gdyni wzięło udział 325 pływaków z całego kraju.

WYCIECZKA DO SKANSENU

 

          Dnia 07.10.2015 r. uczniowie z klas 0a i 0b odwiedzili skansen w Nadolu. Głównym celem wycieczki było poznanie procedury wypieku chleba. Dzieci mogły obserwować przygotowania pieca do wypieku własnoręcznie przygotowanych bułeczek. W trakcie oczekiwania na wypiek brały udział w warsztatach tkackich i zajęciach plastycznych. Zwiedziły Zagrodę Gburską.  Poprzez aktywny udział w warsztatach połączonych z zabawą poznawały kulturę Kaszub Północnych. Na koniec odbył się spacer nad jeziorem Żarnowieckim. Dzieci mogły podziwiać okoliczną przyrodę. Dzięki wycieczce najmłodsi mieli okazję do  spotkania z dawnym wiejskim rzemiosłem w praktyce.

więcej zdjęć

ZAJĘCIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W KLASACH 0

    

    We wtorek 6.10.2015 klasy „0”a i „0”b wzięły udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa, przygotowanych przez p. Aleksandrę Pokorską, których celem było wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

    Podczas profesjonalnie przeprowadzonych zajęć, dzieci zapoznały się teoretycznie i praktycznie z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzięki prezentacji multimedialnej, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, przedszkolaki zapoznały się ze sposobem działania służb ratunkowych, poznały numery alarmowe tych służb, wygląd mundurów i pojazdów: straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego.

    Po przeprowadzonym przez panią Olę pokazie udzielania pierwszej pomocy, dzieci miały okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

    Po tak przeprowadzonych zajęciach, każdy przedszkolak będzie wiedział, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia.

więcej zdjęć

OTRZĘSINY 2015

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 47 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. picie mleka z popcornem i cynamonem, quiz wiedzy o nauczycielach i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

     Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

więcej zdjęć

"SPRZĄTANIE ŚWIATA" W GNIEWINIE

         W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 19 września 2015r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorem tej akcji była Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy . W nasze szkole ,,Sprzątanie Świata'' odbyło się w następujących miejscowościach w Gniewinie, Perlinie, Mierzynie, Bychowie, Nadolu, Czymanowie, Toliszczyk i Strzebielinku włączyło się wielu uczniów i nauczycieli którym serdecznie dziękuję min. p. I. Ciechanowska, p. A. Gacek, p.E. Mehring, p. O. Calik, p.  M. Wirska, p.  E. Miezianko- Pieper, p. J. Foks -Styn, p. A. Goyke, p. G. Budnik, p. R. Metz – Szymikowska, p. S. Domaros, p.  Ł. Kreftap.  A. Skotarczak.

        Serdecznie zapraszam do udziału za rok .

więcej zdjęć

SZALONY PIĄTEK POD PATRONATEM KROPEK I GROCHÓW

          Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego piątek 25 września 2015r. ogłoszono w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie ,,Szalonym piątkiem w kropki i grochy”! Na korytarzach i w salach lekcyjnych dominowały piegi, grochy, kropki i kropeczki!

 

więcej zdjęć

ABSOLWENCI REPREZENTOWALI SZKOŁĘ

    Miło nam poinformować, że ubiegłoroczni absolwenci – Paweł Wysocki oraz Marcin Kuś – mieli okazję reprezentować naszą szkołę w powiatowym etapie VI edycji konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”. Impreza miała miejsce 23 września 2015 roku na Hali Widowiskowej MOSIR w Rumi. Uczniowie zagrali kolaż muzyczny „Tribute To Nirvana” w duecie na gitarę klasyczną i elektryczną.

Impreza ta była rozstrzygnięciem konkursu przewidzianego na rok szkolny 2014/2015, do którego Paweł i Marcin zakwalifikowali się wiosną tego roku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z próby, na której przygotowują się do konkursu

https://www.youtube.com/watch?v=8ibQIkSIdIc

     Naszym absolwentom gratulujemy udanego występu oraz życzymy dalszych sukcesów na przyszłość.

    Gratulację należą się również panu Mariuszowi Królikowskiemu, dzięki któremu chłopcy tak pięknie grają.

więcej zdjęć

UROCZYSTOŚCI W RYBNIE

    20 września delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły z Panią Dyrektor Mariolą Nawrocką wzięła udział w uroczystościach upamiętniających ofiary „Marszu Śmierci”. Jak co roku na cmentarzu w Rybnie spotkali się przedstawiciele wielu środowisk z terenu gminy Gniewino i nie tylko. Gośćmi specjalnymi byli uczestnicy „Marszu Śmierci”, których co roku przybywa coraz mniej. Uroczystość rozpoczęła się apelem poległych z salwą honorową a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Również przedstawiciele uczniów i pracowników Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyli wiązankę pod obeliskiem na nekropolii w Rybnie. 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

    Dnia 1 września 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

   Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom jak i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 

więcej zdjęć

NIEZAPOMNIANE WAKACJE 2015r.

 

    W dniach od 7 do 15 sierpnia 2015r. najlepsi uczniowie z klas szóstych ze szkoły podstawowej z Gniewina i Kostkowa uczestniczyli w wycieczce do trzech stolic Europy: Londynu, Brukseli i Paryża. 

czytaj więcej

Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 dostępny w zakładce "Plan lekcji"

Konkurs "Świadomie o Atomie" rozstrzygnięty

 

    Spółka PGE EJ 1 powołana w ramach grupy kapitałowej PGE do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, realizuje działania edukacyjne na terenie gmin lokalizacyjnych, tj. Choczewo, Krokowa i Gniewino. Kolejnym projektem edukacyjnym do którego zaproszono naszą szkołę był Konkurs organizowany w ramach programu „Świadomie o Atomie”, który PGE EJ 1 organizowała na terenie wspomnianych gmin w maju i czerwcu br. Konkurs powstał w odpowiedzi na liczne prośby i oczekiwania ze strony szkół, dotyczące różnego rodzaju zaangażowania w edukację ich uczniów.

 

czytaj więcej