Z życia szkoły - aktualności

Wycieczka do Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu

Dodał: Grazyna

W dniu 22 października 2018 roku młodzież gimnazjalna Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie zwiedzała Kopalnie Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec, należącej do Oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

 

Czytaj więcej

Gala Zdolnych z Pomorza

Dodał: Grazyna

W dniu  18  czerwca  2018  roku  uczniowie  klasy II a gimnazjum w składzie: Gałek Tymoteusz, Gawryszewski Oskar, Kwaśniewska Wiktoria, Okrój Anna i Okuń  Bartosz wraz z nauczycielką  matematyki Alicją Goyke- wzięli  udział  w  Gali  Zdolnych  z Pomorza.

 

Czytaj więcej

III wojewódzki konkurs recytatorski poezji angielskiej oraz niemieckiej

Dodał: Anna

 

Dn. 25.05.2018r. sześcioro uczniów z naszej szkoły (Dawid Bartanowicz, Michał Boruszewski, Anna Okrój, Natalia Żychowska, Zuzanna Reck oraz Klaudia Salanga) wzięło udział w III wojewódzkim konkursie recytatorskim poezji angielskiej oraz niemieckiej. Konkurs odbył się na sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Kępicach. Celem tego konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną, rozwijanie ich wrażliwości na piękno poezji oraz wspieranie ich zdolności językowych.

 

Czytaj więcej

Wizyta klas III gimnazjum w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec

Dodał: Grazyna

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii dnia 12 czerwca 2018 roku, klasa III gimnazjum zwiedziła Kopalnie Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec należącej do Oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

 

Czytaj więcej

Warsztaty z Elwirą Lelental. O dopalaczach i narkotykach.

Dodał: Dorota

24 maja uczniowie naszego gimnazjum oraz klas siódmych uczestniczyli w prelekcji „Dopalacze mogą Cię wypalić! Wpływ narkotyków i dopalaczy na życie i zdrowie człowieka”. Spotkanie profilaktyczne przeprowadziła pani Elwira Lelental, prezes Fundacji "Nowe Życie", emerytowany nadkomisarz i kierownik sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Czytaj więcej

Wyniki X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”

Dodał: Anna

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji

X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju

Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”

z dnia 19 maja 2018 r.

 

 

Komisja w składzie:

 

  1. Jerzy Gorzko - przewodniczący

  2. Urszula Kowalska-Suwińska

  3. Marzena Nieczuja-Urbańska

  4. Krzysztof Czerny

 

podczas posiedzenia Komisji Konkursowej X Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju Teatralno-Kabaretowego „Wieżowisko” w dniu 19 maja 2018 r. po obejrzeniu w dniach 18 – 19 maja 30 spektakli w konkursie, postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

 

KATEGORIA MONODRAM:

 

I miejsce – MONIKA PŁOMIN, WEJHEROWO, „A JA WCIĄŻ JESZCZE NIE WIEM”

 

 

wyróżnienia:

  • Marta Hewelt, Wejherowo, „PRZEKLEŃSTWO MILLHAVEN”

  • KLAUDIA TARNOWSKA, PUCK, „JESTEM KOBIETĄ”

 

 

KATEGORIA teatr DZIECI:

 

I miejsce ex aequo - Teatralna szóstka, Rumia, „Bajka o niebieskim ptaku”

I miejsce ex aequo - Słoneczni żeglarze, Swarzewo, „O pryszczycerzu i królewnie pięknotce”

II miejsce ex aequo - Amator, Gniewino, „Krzywa bajka”

II miejsce ex aequo - Walizeczka, Stare pole, „Pranie”

III miejsce ex aequo - Modraki, Żarnowiec, „Miłość muzyką malowana”

III miejsce ex aequo - Naniby, Krokowa, „Jeszcze tylko chwilka”

 

wyróżnienia:

  • Junior, Puck, „Lokomotywa”

  • Bajkomania, Orle, „Bajka o królewnie, piekarczyku i ...””

Czytaj więcej

Wycieczka Edukacyjna do Torunia

Dodał: Grazyna

W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie z klas IIGa, IIGb i IIGc Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w Toruniu.

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

Dodał: Anna

W dniach od 26 do 28 kwietnia 2018r. uczniowie z klas 5b, 5c, 7a i II a gim. Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Zwiedziliśmy starą część miasta, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela gdzie w kryptach pochowany jest patron szkoły podstawowej- Gabriel Narutowicz, pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Belweder, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i gmachem Zachęty. Odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski oraz Łazienki Królewskie.

 

Czytaj więcej

I Powiatowy Konkurs "Czy znam życie i dokonania prezydentów II Rzeczypospolitej"

Dodał: Grazyna

            W 2018r. szkoła podstawowa w Gniewinie obchodzi jubileusz 20 – lecia nadania imienia Gabriela Narutowicza. Z tej okazji zorganizowany został powiatowy konkurs historyczny, którego tematem było życie i dokonania trzech prezydentów II Rzeczypospolitej. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego.          

 

 

Czytaj więcej

Grupa Teatralna „AMATOR” trzecia w Lidzbarku!

Dodał: Anna

W niedzielę, 19 listopada 2017 roku o godzinie 11.00, w Sali Widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Sądowej 23 rozpoczął się III Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich “Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”.

Podczas jednodniowego przeglądu, formacje teatralne prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Można było oglądać grupy m. in. z Nidzicy, Lidzbarka, Łap, Sokołowa Podlaskiego i Dywit.

W kategorii teatrów młodzieżowych, zespół „Amator” zajął III miejsce ze spektaklem „Januszek idzie na dyskotekę”. Otrzymał dyplom i nagrodę: kuchenkę mikrofalową.

 

Czytaj więcej

Wyróżnienie dla „Amatora”!

Dodał: Anna

W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, gdzie spotkali się młodzi entuzjaści teatru z całej Polski.

"Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Są to zespoły z Poznania, Białej Podlaskiej, Szczecina. Oprócz tego, są zespoły, które występują zawsze czyli Chojnice, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Bolszewo, Gniewino." - powiedziała Edyta Łysakowska – Sobiszewska, organizatorka.

 

Czytaj więcej

Lekcja myślenia

Dodał: Grazyna

,,Lekcje  myślenia” czyli  kolejny  weekend spotkania  z  nauką    W dniach 8 -10  grudnia  2017 r. miał  miejsce  kolejny  weekend  z nauką – tym razem były to ,, Lekcje  myslenia”. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Gawryszewski Oskar kl.II A  oraz  Hallmann Jakub i Bohdziul Małgorzata z klasy III A. Uczniami  opiekowała  się  nauczycielka matematyki – Alicja Goyke. 
    

 

Czytaj więcej

Matematyczna choinka

Dodał: Grazyna

W  sali  nr  64  stanęła  ,,matematyczna” choinka. Bombki  zostały  zastąpione  takimi  figurami  przestrzennymi  jak: czworościany  foremne , dwunastościany  rombowe, dwudziestościany  ścięte i  inne  ciekawe  bryły.

 

Czytaj więcej

,,Spotkanie z historią” Udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dodał: Anna

Dnia 07 listopada 2017r. uczniowie klasy II a gim. i uczennice z klasy III a gim.( biorące udział w innowacjach matematycznych) spotkali się aby wspólnie rozszyfrować tajemnicę niemieckiej maszyny szyfrującej- Enigmy. 

 

Czytaj więcej

Weekend z nauką

Dodał: Grazyna

Morze  i  nauka? Czego  chcieć  więcej ….

Dwóch  uczniów  z  klasy  II A  naszego  gimnazjum – Oskar  Gawryszewski  i  Tymoteusz  Gałek – wraz z  nauczycielką matematyki Alicją Goyke -  uczestniczyło  w ,,Weekendzie  z  nauką” , który  miał  miejsce  w dniach  3 – 5  listopada br. 

Czytaj więcej

Wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie

Dodał: Grazyna

16 października 2017 roku  uczniowie klas III gimnazjum wybrali się autokarem pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kalkowskiej, p. Aleksandry Gacek, p. Ewy Miezianko-Pieper i p. Róży Metz-Szymikowskiej do Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Czytaj więcej

Pani Wioletta Majer-Szreder finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017

Dodał: Anna

Pani wicedyrektor naszego zespołu dr Wioletta Majer-Szreder, nauczycielka języka polskiego oraz zajęć artystycznych została finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017.

Konkurs „Nauczyciel Pomorza" jest organizowany przez marszałka województwa pomorskiego z myślą o najwybitniejszych pedagogach. Tych, którzy wyróżniają się podejściem do uczniów, wspierają i pomagają rozwijać ich talenty, przygotowują swoich wychowanków do aktywnej działalności społecznej, razem z uczniami angażują się w działalność na rzecz potrzebujących.

 

Czytaj więcej

Wyjazd uczniów na spektakl

Dodał: Anna

Uczniowie klas 5,6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum w dniu 23 października wyjechali do Gdańska, gdzie w sali teatralnej NOT obejrzeli widowisko zatytułowane "Cudowne Musicale” przygotowane przez Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium”. Podczas koncertu edukacyjnego obejrzeli interpretacje słynnych utworów musicalowych z takich spektakli jak: "Metro”, "Upiór w operze”, "Akademia Pana Kleksa” czy "Grease”, na podstawie którego uczniowie klas drugich gimnazjum przygotowali w roku szkolnym 2016/2017 projekt gimnazjalny.

 

Czytaj więcej

Wyjazd do teatru

Dodał: Anna

Gimnazjaliści z Gniewina w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni na sztuce Julisza Słowackiego pt. „Balladyna”

Wątki baśniowe, czary, legendy, walka o koronę. W zapomnianym miasteczku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o serce Kirkora, a ta uruchomi lawinę niepowstrzymanych zdarzeń… Władzę przejmie Balladyna, którą zawładnie żądza korony, ta z kolei popchnie ją do okrutnych czynów. Wielu straci życie, niektórzy władzę, inni godność…

 

Czytaj więcej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Dodał: Anna

Zgodnie z tradycją, pod koniec września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Szkolna komisja wyborcza zarejestrowała sześcioro kandydatów. Po raz pierwszy w wyborach wzięli udział również nauczyciele. Po zakończeniu głosowania szkolna komisja wyborcza przystąpiła do liczenia głosów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Pendowska z klasy IIIa gimnazjum. Pozostali kandydaci wybrani zostali do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy całej Radzie owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

 

Czytaj więcej

Sukces Emilii Warmińskiej w Przeglądzie Talentów Wokalnych 2017 w Wejherowie

Dodał: Anna

14.06.2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się” Przegląd Talentów Wokalnych” zorganizowany przez PZPOW.

 

Czytaj więcej

Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

Dodał: Anna


We wtorek, 13 czerwca, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach i mini wykładzie przeprowadzonym przez Wolontariuszy Europejskich. W tym celu odwiedzili dwie filie Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Spotkanie z wolontariuszami w miejscach ich pracy było zakończeniem projektu edukacyjnego prowadzonego przez młodzież od października. W ramach tego projektu uczniowie gościli w murach szkoły gości z Hiszpanii, Rumunii, Gruzji i Armenii, pomagając w organizacji zajęć konwersacyjnych,
wykładów i happeningów, a także przeprowadzając wywiady video w języku angielskim, aby ostatecznie zapoznać się na żywo ze środowiskiem i specyfiką pracy wolontariuszy.

 

Czytaj więcej

Bal gimnazjalny 2017

Dodał: Anna

W czwartek 8 czerwca 2017 roku w Samorządowym Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza poloneza zatańczyły dwie klasy gimnazjalne kończące naukę w naszej szkole. Tańczącym parom przyglądali się wzruszeni rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

Tradycyjny taniec zwieńczyło przemówienie pani wicedyrektor W. Mayer – Szreder, która życzyła dobrych życiowych wyborów, rozwijania swoich zainteresowań i przetrwania szkolnej przyjaźni.

 

Czytaj więcej

Dzień Projektów w Gimnazjum

Dodał: Anna

31.05.2017r. w Gimnazjum odbył się Dzień Projektów w Gimnazjum przygotowanych przez uczniów klas II w ramach realizacji projektu edukacyjnego . Motywem przewodnim dla grupy uczniów z klasy 2GB oraz 2Ga było przygotowanie Musicalu. Inspiracją dla nas był  jeden z najsłynniejszych musicali w historii, znanego na całym świecie musicalu Grease, którego twórcami byli Jim Jacobs i Warren Casey. Na jego podstawie nakręcony został znany film  Randala  Kleisera  o  tym  samym  tytule,  z  Johnem  Travoltą  w  roli głównej. 

 

Czytaj więcej

Wycieczka na Litwę

Dodał: Anna

W dniach od 08-11 maja 2017r uczniowie Samorządowgo Zespołu Szkół w Gniewinie brali   udział w wycieczce zagranicznej do Wilna. Naszych uczniów gościła polska szkoła im. Jana Pawła II.


 

Czytaj więcej

Wieżowisko 2017

Dodał: Anna

20 maja późnym wieczorem zakończył się IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy "Wieżowisko"

IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko” rozpoczął się w tym roku we czwartek 18 maja o godzinie 15.00. Otwarcia dokonał sekretarz gminy Pan Mikołaj Orzeł. Jako że pierwszy dzień poświęcony był „teatrowi jednego aktora”, jury pod przewodnictwem Pani Urszuli Kowalskiej oceniało monodramy, spektakle odgrywane przez jednego aktora trwające do 30 minut, grane przez aktorów dorosłych.

 

Czytaj więcej