Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

• 2017-05-24 20:53:59
  • Gimnazjum, Konkursy

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej odbył się w dniu 09 maja 2017r. w Starogardzie Gdańskim. Wzięło w nim udział 13 szkół gimnazjalnych m. in. z Pelplina, Skórczu, Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Sopotu, Kolbud oraz Gniewina. Gimnazjum w Gniewinie reprezentowała 9 osobowa grupa uczniów z klasy 1Ga: Anna Tarnowska, Natalia Żychowska, Karolina Cieśla, Anna Okrój, Wiktoria Kwaśniewska, Oskar Gawryszewski, Michał Boruszewski, Filip Zieliński i Oskar Nastały.

Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

Uczniowie zaprezentowali przygotowane pod opieką p .Marii Witkowskiej przedstawienie w języku niemieckim „Stimmt so” i zajęli 2 miejsce w konkursie w kategorii „scenka teatralna”. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy sukcesu całej grupie!