W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

• 2017-03-07 22:38:48
  • Gimnazjum, Apele

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w choczewskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych oraz poczty sztandarowe pod opieką Pani Iwony Wrońskiej i Pana Łukasza Krefty udali się 24 lutego do Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie. Zaproszenie otrzymaliśmy od dyrektora szkoły Pana Andrzeja Sobonia oraz Pana Wiesława Bobkowskiego ze Stowarzyszenia im. kpt. Antoniego Rymszy.

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandarów i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie odbył się apel poległych Żołnierzy Wyklętych, przygotowany przez uczniów ze szkoły w Choczewie.

W drugiej części obchodów zebrani mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie poświęcone pamięci Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz uczestniczyć w paradzie pojazdów wojskowych prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Militarni Gniewino”.