Rocznica nadania imienia gimnazjum w Gniewinie

• 2017-01-23 12:49:30
  • Gimnazjum,

9 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie odbyły się obchody drugiej rocznicy nadania imienia gimnazjum w Gniewinie. Szkoła otrzymała wówczas imię Ignacego Łukasiewicza.

Rocznica nadania imienia gimnazjum w Gniewinie

Na uroczystość przybyli goście: sekretarz gminy Gniewino Pan Mikołaj Orzeł, dyrektor CKTSiB Pan Waldemar Szczypior oraz rodzice uczniów.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu gimnazjum zebranych przywitała Pani Mariola Nawrocka dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie. Przypomniała wszystkim sylwetkę i zasługi Ignacego Łukasiewicza. Następnie głos zabrał sekretarz gminy Pan Mikołaj Orzeł.

Uczniowie klas I gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przedstawiający historię życia i działalności ich patrona. Przypomnieli, że Ignacy Łukasiewicz był nie tylko wynalazcą lampy naftowej, ale również filantropem, działaczem społecznym i wielkim patriotą. Wspólnie z młodzieżą na scenie wystąpili również nauczyciele historii Pani Ewa Jankowska i Pan Łukasz Krefta. Oprócz nich uczniów do występu przygotowali: Pani Barbara Bach i Pan Mariusz Królikowski.