• 2016-08-21 15:50:52

W dniach od 29 lipca do 07 sierpnia 2016r. najlepsi uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych - Gniewina i Kostkowa wypoczywali w ośrodku Stella Maris we Francji.

Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu, nad Kanałem La Manche, który łączy poprzez Cieśninę Kaletańską Morze Północne z wodami Oceanu Atlantyckiego.

Podczas pobytu uczniowie zwiedzili Londyn (m.in. Big Ben i Parlament, Most i Twierdzę Tower, Most Westiminsterski, zobaczyli Buckingham Palace i zmianę warty przed pałacem królewskim, St.James Park, London Eye, Trafalgar Squar, Whitehall, Dawning Street z siedzibą premiera Wielkiej Brytanii). Z Francji do Wielkiej Brytanii uczniowie przeprawili się Eurotunelem, który łączy Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii.

W Brukseli mieli okazje poznać ratusz i cechowe kamieniczki na Grand Palace, figurkę Manneken Pis czy katedrę św. Michała i św. Guduli. Odwiedzili Galerię św.Huberta czyli centrum luksusowych towarów i najwykwintniejszej mody. Uczestniczyli również w ,,żywej” lekcji historii w Parlamentarium gdzie poznali ,,drogę” integracji europejskiej oraz sposób pracy Parlamentu Europejskiego.

Podczas wyjazdu do Paryża zwiedzili gotycką Katedrę Notre Dame, zobaczyli Luwr, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieżę Eiffla oraz rozkoszowali się przejażdżką po Sekwanie.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabytkami i architekturą miasta Arras(rodzinne miasto Maksymiliana Robespierra) oraz luksusowym kurortem Le Touquet, poznać przyrodę północnej Francji, pływy morskie (przypływy i odpływy) – regularnie powtarzające się podnoszenie i opadanie poziomu wody w oceanie Atlantyckim.

Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 0 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 1 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 2 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 3 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 4 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 5 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 6 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 7 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 8 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 9 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 10 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 11 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 12 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 13 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 14 Wakacyjna wycieczka uczniów - Wyjazd do trzech stolic: Londyn – Bruksela - Paryż zdjecie 15