Warsztay chemiczne.

• 2021-06-24 11:39:56

W dniu 23 czerwca 2021r. w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Bajkowe laboratorium” odbyły się warsztaty chemiczne dla klas 1-3. Zostały one zrealizowane przez panią Grażynę Budnik. Szkło i sprzęt laboratoryjny wykorzystany w doświadczeniach został zakupiony z środków pochodzących z PGE EJ1.

Warsztay chemiczne.

Mali naukowcy badali napięcie powierzchniowe cieczy, budowali tęczę w probówce, badali odczyny kwasowo- zasadowe różnych substancji oraz tworzyli ogromne bańki mydlane. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem wykonywały kolejne doświadczenia. Praktyczne eksperymenty, ciekawe zadania i inspirujące wyzwania były dla nich jednocześnie nauką i zabawą. Prowadzącą wspomagali uczniowie klasy 7b: Alicja Zinkel, Martyna Bartanowicz, Maksym Jucha, Fabian Mach, Zuzanna Szczypior, Julia Wozdyk, którym bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji warsztatów. Celem innowacji jest m.in. wzbudzenie w młodych uczniach chęci do nauki przedmiotów przyrodniczych w klasach starszych.

Warsztay chemiczne. zdjecie 0 Warsztay chemiczne. zdjecie 1 Warsztay chemiczne. zdjecie 2 Warsztay chemiczne. zdjecie 3 Warsztay chemiczne. zdjecie 4 Warsztay chemiczne. zdjecie 5 Warsztay chemiczne. zdjecie 6 Warsztay chemiczne. zdjecie 7 Warsztay chemiczne. zdjecie 8 Warsztay chemiczne. zdjecie 9 Warsztay chemiczne. zdjecie 10 Warsztay chemiczne. zdjecie 11