„Język ćwiczymy i pięknie mówimy”

• 2021-05-17 11:51:55
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzimy corocznie 6 marca, w połowie lutego w naszej szkole został zorganizowany I Szkolny Konkurs Logopedyczny „Język ćwiczymy i pięknie mówimy”.

„Język ćwiczymy i pięknie mówimy”

Konkurs został skierowany do dzieci z punktu przedszkolnego, klas zerowych oraz klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było stworzenie pomocy logopedycznej (w postaci gry/ćwiczenia) na doskonalenie wymowy wybranych głosek. Atutem konkursu była możliwość współpracy z rodzicem. Przedsięwzięcie miało na celu pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej, upowszechnianie wiedzy logopedycznej, rozwijanie sprawności narządów mowy, rozwijanie świadomości językowej, rozbudzanie zamiłowania do języka polskiego, dbanie o poprawność językową oraz czerpanie radości ze współpracy z rodzicem.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 14 maja. Jury, w składzie p.o. dyrektora Lucyna Pałubicka, Sylwia Jędruch oraz Dorota Zadroga, miało nie lada zadanie, aby wytypować trzy najlepsze prace.  Każda z nich zachwycała czymś innym. Komisja kierowała się atrakcyjnością gry, przydatnością, estetyką wykonania i poprawnością językową.

Nagrody otrzymali:

I miejsce – Kamil i Marcel Blizna (punkt przedszkolny)
II miejsce – Wincent Szlenk (szkoła podstawowa kl. 1a)
III miejsce – Tamara Wrońska (szkoła podstawowa kl.1a)
wyróżnienie – Wojciech Ladach (punkt przedszkolny)

Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni za udział i zaangażowanie w wykonanie swoich prac. Są to : Hanna Kankowska, Alex Soldatke, Milena Kwaśniewska, Julia Kąkol, Tomasz Dampc, Tymoteusz Ladach, Mikołaj Wroński.
Dziękuję Szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.

Organizator Konkursu
Magdalena Pyrzowska