Góra Grosza dla Laury

• 2020-11-10 12:27:38

Jako szkoła włączyliśmy się w akcję pomocy dla Laury Paczuła. Inicjatywę tę podejmują liczne szkoły, przedszkola, instytucje. Dziewczynka choruje na SMA i pilnie potrzebuje bardzo drogiego leku.

Nasi uczniowie podzielili się swoimi otwartymi  sercami i odpowiedzieli na  apel związany ze zbiórką datków. Ze względu na panującą epidemię, zbiórka była prowadzona głównie wśród najmłodszych (przedszkolaków, klas 0-III). W ramach charytatywnej pomocy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami wzięli udział w zbiórce grosza dla chorej i potrzebującej Laury. W myśl zasady „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!” Podczas akcji charytatywnej paniom z przedszkola poza najważniejszym celem- pomocy, przyświecał także pośredni cel- edukacyjny czyli pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji charytatywnej. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat.O Laurze nie zapomnieli też Samorząd Uczniowski i pracownicy szkoły. Zebrano ponad 120 kg monet.