Lekturki spod chmurki.

• 2020-10-26 12:12:58
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą mgr Magdą Ladach, we współpracy z biblioteką szkolną przystąpili do innowacji pedagogicznej ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. To międzynarodowy projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród uczniów klas I – III. Tegoroczna, druga już edycja tego projektu, poświęcona jest ekologii.

Lekturki spod chmurki.

Innowacja,  autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechnia czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, jej założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Projekt składa się z trzech modułów i potrwa od 23 września 2020 r do 21 czerwca 2021 roku. Klasa 2a ukończyła właśnie I moduł pod hasłem ,,Mała chmurka w krainie drzew”.  Do realizacji I modułu klasa wybrała książkę Marii Terlikowskiej pt. ,, Drzewo do samego nieba”. Książka czytana była uczniom przez wychowawcę, nauczyciela bibliotekarza a także dzieci samodzielnie czytały ją w domu. Następnie uczniowie wykonali szereg zadań. Poznali chmurkę Tosię, oglądali film przewodnik do projektu, wykonali ćwiczenia w Lekturniku. Przygotowali w klasie drzewo czytelnicze, na którym umieścili własnoręcznie przygotowane chmurki. Metodą origami zrobili także zakładki do książek i „Czytusie”.

Lekturki spod chmurki. zdjecie 0 Lekturki spod chmurki. zdjecie 1 Lekturki spod chmurki. zdjecie 2 Lekturki spod chmurki. zdjecie 3 Lekturki spod chmurki. zdjecie 4 Lekturki spod chmurki. zdjecie 5 Lekturki spod chmurki. zdjecie 6 Lekturki spod chmurki. zdjecie 7 Lekturki spod chmurki. zdjecie 8 Lekturki spod chmurki. zdjecie 9