Święto Edukacji Narodowej.

• 2020-10-15 12:59:30
  • Szkoła podstawowa, Uroczystości

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest nieprzerwanie od 1972 roku. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, wyjątkowo skromnie.  W naszej placówce zrezygnowano z corocznej, uroczystej akademii, zorganizowano jedynie krótkie spotkania w grupach klasowych.

Wicedyrektor Szkoły Lucyna Pałubicka podziękowała wszystkim pracownikom szkoły , którzy to miejsce współtworzą, za codzienną pracę, trud, wrażliwość, poświęcenie i zaangażowanie.

Mimo że nauczyciele mają swoje święto, to ten rok i dla pedagogów, i dla całej oświaty jest bardzo trudny. Nauczanie zdalne zaskoczyło wszystkich - dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów, a jednak udało się sprostać nowym wyzwaniom. Obecnie funkcjonujemy w reżimie sanitarnym. Wicedyrektor podziękowała uczniom za ich zdyscyplinowanie i dostosowanie się do nowych, niecodziennych  warunków.

Wicedyr. Lucyna Pałubicka  pogratulowała  wyróżniającym się pedagogom i pracownikom administracyjnym, którzy  otrzymali  Nagrody Dyrektora Szkoły. Wręczyła też Nagrodę Wójta Gminy Gniewino, gdyż zrezygnowano z udziału w akademii osób z zewnątrz. Gratulacje i podziękowania otrzymali pracownicy obchodzący w tym roku jubileusz.

Panie Magda Ladach i Danuta Lewandowska przygotowały dla uczniów niespodziankę -  prezentację multimedialną mającą na celu rozpoznanie nauczyciela czy pracownika szkoły na fotografii z  dzieciństwa. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, wszyscy chcieli zobaczyć, jak ich nauczyciele wyglądali w dzieciństwie.