Święto Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym.

• 2019-12-09 11:19:32
  • Przedszkole,

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, odwagę i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Święto Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym.

W tym szczególnym dniu dzieci obejrzały filmik animowany pt.” Polak mały", który z okazji Święta Niepodległości przygotował Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki niemu najmłodsi dowiedzieli się, skąd się wzięła symbolika Polski, barwy flagi narodowej oraz hymn. Po  jego obejrzeniu odbyła się pogadanka. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną pt: ”Polska-mój dom[1] ". W tym roku nasze Przedszkole, poza obchodami  tegoż święta jak co roku w salach, włączyło się również do akcji " Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 W dużej sali gimnastycznej wraz ze starszymi koleżankami i kolegami ze szkoły nasze przedszkolaki wspólnie odśpiewały Hymn narodowy. Dzieci były odświętnie ubrane, a na ich piersiach widniały kotyliony, które  przygotowały wcześniej pod bacznym okiem swoich pań. Dzień minął w atmosferze powagi i zadumy.