Dysk Pomorski: Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletyczna.

• Autor: Dorota
  • 2019-09-09 09:09:32
  • Szkoła podstawowa, Sukcesy sportowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewinie zakwalifikowali się do reprezentacji powiatu wejherowskiego i uczestniczyli 11 czerwca w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim. Była to Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletyczna „Dysk Pomorski”, rozgrywana w Gdańsku na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

W zawodach brało udział dziewięć reprezentacji powiatu z naszego województwa. Dwoje uczniów z Gniewina zdobyło na tych zawodach trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. Najpierw Igor Hebel (uczeń klasy 5c ) zdobył srebrny medal  w biegu na 60 metrów, a pod koniec zawodów Julia Behrendt (uczennica klasy 6c) wywalczyła złoty medal w sztafecie 4 x 100 metrów  w kategorii U 14,  i ponownie Igor Hebel zajął I miejsce także w sztafecie 4 x 100 metrów w kategorii U 12. Sztafety składały się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Julia biegła na pierwszej zmianie, a Igor – na drugiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej z  Gniewina umożliwili zdobycie 100 punktów dla reprezentacji powiatu wejherowskiego, co przy łącznym wyniku 539 punktów dało naszemu powiatowi II miejsce w klasyfikacji końcowej ( o 4 punkty za Reprezentacją Gdańska). Były to więc zawody z wielkimi sukcesami sportowców z Gniewina i mimo bardzo upalnej pogody, osiągnęli oni wspaniałe wyniki. Poza medalami i pucharami nagrodą dla najlepszych lekkoatletów jest obóz sportowy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!