"Wschodnia eskapada”

• 2019-06-03 08:12:37
  • Gimnazjum, Wycieczki edukacyjne

W dniach 29- 31 maja 2019r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie poznawali historię, uroki i walory turystyczno- krajoznawcze Warmii, Mazur, Podlasia oraz stolicy Litwy-Wilna. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wojenną kwaterę ,,Wilczy Szaniec”- Mamerki- z niewyobrażalnie grubymi ścianami dawnych bunkrów i stropami z żelbetonu, śluzę i tajemniczy kanał w Leśniewie Górnym, odbyć przejażdżkę wozem bojowym, wysłuchać koncertu organowego w Świętej Lipce, poznać ciekawostki związane z religią prawosławną, judaizmem i islamem.

Odwiedziliśmy meczet w Bohonikach, monastyr i cerkiew w Supraślu oraz synagogę w Tykocinie. Również w Tykocinie spożyliśmy posiłek w zabytkowych wnętrzach dawnego alumnatu, gdzie kilka lat temu kręcono filmy ,,U Pana Boga za piecem” i ,,U Pana Boga w ogródku”. Poznaliśmy historię miasta Białystok oraz Wilno. Panoramę Wilna oglądaliśmy z telewizyjnej wieży widokowej. Opiekunami wyjazdy byli: p. Ewa Jankowska, p.Aleksandra Gacek, p.Alicja Maciejewska, p.Krzysztof Balczyńskin oraz p. Łukasz Krefta. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy 6c, 7b, 8a oraz III a gim.