Zuzia najlepsza z Powiatu Wejherowskiego w wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych

• 2019-05-16 09:48:07

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci odbył się 5 kwietnia 2019r. w Człuchowie.

Zuzia startowała w kategorii biegów indywidualnych i reprezentowała SZS w Gniewinie oraz Gminę Gniewino.

Do zawodów na szczeblu wojewódzkim Zuzia zakwalifikowała się dzięki wywalczeniu 2 miejsca w zawodach na szczeblu powiatowym. Do zawodów wojewódzkich z powiatu wejherowskiego zakwalifikowała się także drużyna SP nr 4 w Redzie (zwycięzcy powiatowych biegów drużynowych) oraz reprezentantka z SP w Bolszewie (bieg indywidualny). Nasza szkoła w kategorii dziewczyn w tych zawodach zajęła 3 miejsce, jednak nie dawało to awansu do finału wojewódzkiego.

Zuzia najlepsza z Powiatu Wejherowskiego  w wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych

W zawodach Wojewódzkich w kategorii Zuzanny wzięło udział 115 zawodniczek i po ciężkiej i zaciętej walce Zuzia zajęła ostatecznie 22 miejsce.

Trasa była była bardzo wymagająca i zróżnicowana pod względem terenu i nawierzchni.

Tym startem Zuzia potwierdziła że jest najlepsza w powiecie wejherowski, bo spośród zawodniczek reprezentujących powiat wejherowski była pierwsza.

Należy podkreślić fakt, że to kolejny sukces Zuzi w tym roku w prestiżowych zawodach.

Przypomnijmy ze na V Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych, które odbyły się w styczniu Zuzia wywalczyła srebrny medal.

Opiekunem był p. Krzysztof Balczyński.

Gratulacje składamy rodzicom, a także nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.